آرمیتا مرادی


آرمیتا مرادی در هفدهم مهر 79 در شمیرانات تهران به دنیا آمد. وی ابتدا در تیزرهای تلویزیونی در سال 82 شروع به کار کرد. بعد از بازی در بیش از 40 تیزر تلویزیونی به تهمینه میلانی برای بازی در فیلم زن زیادی معرفی شد. او در این فیلم با آن که 3 سال بیشتر نداشت نقش یک بچه 5 ساله را به خوبی بازی کرد. او تاکنون در فیلم‌های خانه دل (به کارگردانی جهانگیر جهانگیری)‌، رز سرخ (اسماعیلی)‌، نیلوفر کبود (سیروس مقدم)‌، رویا (صادق کرمیار)‌، اکباتان (سعید اسدی)‌، تاکسی نارنجی (ابراهیم وحیدزاده)‌، شعری که زندگی است و ... بازی کرده است. آرمیتا، بتازگی فیلم سینمایی «همه چی رو براهه» را تمام کرده و مشغول بازی در فیلم زمین انسان‌هاست.


آرمیتا، بازیگری را چطور انتخاب کردی؟
خیلی اتفاقی. اول بازی در فیلم‌های تبلیغاتی را شروع کردم و بعد وارد کارهای سینمایی و تلویزیونی شدم. اولین کاری که انجام دادم 2 سال و 6 ماه سن داشتم و حفظ کردن دیالوگ‌ها و حس گرفتن برایم سخت بود.

بازیگری به درس‌هایت لطمه نمی‌زند؟
نه. وقتی کار ندارم سعی می‌کنم بیشتر درس بخوانم. البته زمان امتحانات بیشتر به من سخت می‌گذرد، چون مجبورم تا دیروقت سر کار باشم و زمان دوره کردن درس‌ها برایم کم است. این را هم بگویم من کلاس دوم را جهشی خواندم.

الان سر کدام کار هستی؟
در فیلم زمین انسان‌ها به کارگردانی آقای ابوالحسن داوودی بازی دارم و نقش دختر بهاره رهنما را بازی می‌کنم. در این فیلم من نقش «ستاره» را بازی می‌کنم.

کوچک‌تر که بودی دوست داشتی دندانپزشک بشوی، الان هم به پزشکی علاقه داری؟
الان دوست دارم در کنار درس خواندن بازیگری را هم ادامه بدهم. می‌خواهم دندانپزشک و بازیگر بشوم و جایزه اسکار را بگیرم.

تلویزیون نگاه می‌کنی؟
اگر سر صحنه نباشم حتما نگاه می‌کنم.


به کدام برنامه‌های کودک بیشتر علاقه داری؟
فیتیله را دوست دارم. برنامه خاله شادونه و خاله نرگس را می‌بینم و یک روز هم مهمان برنامه عمو پورنگ بودم.

کارتون چطور؟
تام و جری، سیندرلا، پلنگ صورتی، پت و مت و عصر یخی را دوست دارم.


دوست داشتی جای کدام شخصیت کارتونی باشی؟
دوست دارم جای آرمیتا مرادی باشم.


تا حالا شده فیلمی را ببینی و دلت بخواهد جای نقش اول آن فیلم بازی کنی؟
آره خیلی. فیلم‌هایی که فیلمنامه خوبی دارند و سخت و گریه‌دار است مثل خواب ستاره دنباله‌دار‌.

از فیلم یک وجب از آسمان بگو.
یک وجب از آسمان دومین فیلم آقای علی وزیریان است و ماجرای نوجوانی است که در کنار بچه‌های خیابانی هم‌سن و سال خودش در خیابان‌های شلوغ شهر گلفروشی می‌کند. او آرزو دارد یک وجب آسمان در اختیار داشته باشد. او به آرزویش می‌رسد ولی کسی حرف او را باور نمی‌کند. در یک وجب از آسمان من نقش یک دختر فال‌فروش را بازی می‌کنم.

دوستان و اقوام چه نظری درباره این فیلم داشتند؟
خیلی‌ها گفتند فیلم یک وجب از آسمان برای نوجوانان فیلم جذابی بوده.

به جز در فیلم‌های سینمایی در فیلم‌های کوتاه و یا کلیپ بازی کردی؟
بله. در فیلم کوتاه عروسک و استخر با یک کارگردان آمریکایی همکاری داشتم، همین‌طور در مهر 84 چند کلیپ برای تلویزیون بازی کردم.


در فیلم‌ها و سریال‌های مذهبی چطور؟
در بهمن 85 در سریال آیینه از گروه معارف و قرآن بازی کردم و در تیر 86 در تله‌فیلم حضور نقش روح را بازی کردم که این نقش یکی از مشکل‌ترین نقش‌هایی بود که بازی کردم.
این فیلم جایزه بهترین کارگردانی و بازیگری را گرفت. در همین سال فیلم سینمایی مانا را بازی کردم که کاندیدای بهترین بازی کودک در بین کودکان 9 تا 14 ساله شدم. در این فیلم من نقش دختربچه‌ای را بازی کردم که مبتلا به ایدز است و همه از او فرار می‌کنند.

از میان نقش‌هایی که تا حالا بازی کرده‌ای به کدام نقش علاقه بیشتری داری؟
به نقشی که در فیلم «ستاره من» به کارگردانی آقای سهیلی‌زاده بازی کردم بسیار علاقه‌مندم و این نقش را دوست دارم. داستان این فیلم درباره دختربچه‌ای است به نام ستاره که پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند و او با مادر خودش (سولماز غنی‌زاده)‌ زندگی می‌کند، اما بعد از مدتی مادر ستاره مریض می‌شود و ستاره مجبور است برای مدتی نزد پدر (کیهان ملکی)‌ و نامادری خود (مرجان محتشم)‌ زندگی کند.

بسیاری از بچه‌هایی که به سینما و بازیگری علاقه دارند، معتقدند که آدم باید شانس داشته باشد تا روزی به تور یک کارگردان بخورد و بازیگر شود. این درست است؟
شانس هم بی‌تاثیر نیست. ولی استعداد، پشتکار، چهره مناسب و اعتماد به نفس هم لازم است.

از میان کارگردان‌هایی که تا حالا با آنها کار کردی به کدام کارگردان علاقه بیشتر داری؟
من به همه کارگردان‌هایی که تا حالا با آنها کار کردم احترام می‌گذارم و دوستشان دارم. ولی بعضی رابطه خوبی با بچه‌ها برقرار می‌کنند و این باعث می‌شود که بچه‌ها کارشان را خوب انجام بدهند. من کارگردان‌هایی را که به بچه‌ها اهمیت می‌دهند و به آنها روحیه و انرژی می‌دهند بیشتر دوست دارم.

آرمیتا مرادی


دوستان و همکلاسی‌ها و هم‌مدرسه‌ای‌ها درباره بازی‌ات در فیلم‌ها و سریال‌ها چه می‌گویند؟
همکلاسی‌‌های من دوست دارند سرصحنه بیایند و از نزدیک بازی من را تماشا کنند. همه آنها برخورد خوبی با من دارند. تا حالا کسی باعث اذیت و آزار من نشده.

حس گرفتن سخت‌تر است یا دیالوگ حفظ کردن؟
به نظر من حس گرفتن از حفظ کردن دیالوگ سخت‌تر است. اگر دیالوگ را خوب حفظ کنیم، ولی حس نباشد فایده‌ای ندارد.


یکی از خاطره‌انگیزترین روزهای تصویربرداری؟
در سریال شهر کودکان مدیر مدرسه ما سر صحنه آمد و من خیلی تعجب کردم و بسیار خوشحال شدم از این که مدیر مدرسه‌ام به کارم اهمیت می‌دهد. همین‌طور در فیلم آکواریوم به ترکیه رفتم و در فیلم تاکسی نارنجی‌ هم به کیش. در این دو مسافرت خیلی به من خوش گذشت.


بزرگ شدن آرزوی هر کودکی است، دوست داری زودتر بزرگ شوی؟
نه. دوران کودکی زیباتر از دوران بزرگی است. وقتی آدم بزرگ می‌شود مشکلاتش هم بیشتر می‌شود. ولی وقتی بچه است مشکلات همه کم است. دوست ندارم زود بزرگ شوم.

شما رنگ و چهره شاد را می‌پسندید یا قلب پاک را؟
خدا آدم‌هایی که قلبشان پاک است را دوست دارد. وقتی آدم قلبش پاک باشد از بدی‌ها دور می‌شود.

گر روزی تو را به عنوان یک داور انتخاب کنند که یک فیلم را ببینی و نظر بدهی به چه چیزهایی توجه می‌کنی؟
به فیلمنامه، کارگردانی، طراحی صحنه و لباس، بازیگران و حتی به گریم و نورپردازی توجه می‌کنم.

با بزرگ‌ترها فقط در حد یک جمله حرف بزن.
بزرگ‌ترها به علاقه کودکان توجه کنید و آنها را درک کنید.

و با کوچک‌ترها ...
بچه‌ها بزرگ فکر کنید و برای رسیدن به هدف تلاش کنید.

<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='آرمیتا مرادی' href='http://www.akairan.com/biography/actor1/talk-armita-moradi.html'>آرمیتا مرادی</a></strong>,گفت و گو با آرمیتا مرادی , آرمیتا مرادی، بازیگرخردسال,عکس های آرمیتا مرادی، بازیگرخردسال آرمیتا مرادی , <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تهمینه میلانی' href='http://www.akairan.com/biography/director/TAHMINEH-MILANI.html'>تهمینه میلانی</a></strong>, فیلم‌های خانه دل, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='سیروس مقدم' href='http://www.akairan.com/biography/director/sirous-moghaddam.html'>سیروس مقدم</a></strong>, فیلم سینمایی, فیلم‌های تبلیغاتی, دیالوگ‌, بازیگری, امتحانات, ابوالحسن داوودی, دندانپزشک, بازیگر, فیتیله, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='خاله شادونه' href='http://www.akairan.com/biography/actor1/201292713343.html'>خاله شادونه</a></strong> و خاله نرگس, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='عمو پورنگ' href='http://www.akairan.com/biography/actor1/2015520161945.html'>عمو پورنگ</a></strong>, تام و جری, سیندرلا, پلنگ صورتی, پت و مت, عصر یخی, یک وجب از آسمان, دختر فال‌فروش, نوجوانان, عروسک و استخر, کارگردان آمریکایی, کلیپ, سریال‌های مذهبی, کارگردانی و بازیگری, بچه‌ها, طراحی صحنه و لباس, گریم و نورپردازی, قلبشان پاک, مشکلات آرمیتا مرادی,گفت و گو با آرمیتا مرادی , آرمیتا مرادی، بازیگرخردسال,عکس های آرمیتا مرادی، بازیگرخردسال آرمیتا مرادی , <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تهمینه میلانی' href='http://www.akairan.com/biography/director/TAHMINEH-MILANI.html'>تهمینه میلانی</a></strong>, فیلم‌های خانه دل, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='سیروس مقدم' href='http://www.akairan.com/biography/director/sirous-moghaddam.html'>سیروس مقدم</a></strong>, فیلم سینمایی, فیلم‌های تبلیغاتی, دیالوگ‌, بازیگری, امتحانات, ابوالحسن داوودی, دندانپزشک, بازیگر, فیتیله, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='خاله شادونه' href='http://www.akairan.com/biography/actor1/201292713343.html'>خاله شادونه</a></strong> و خاله نرگس, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='عمو پورنگ' href='http://www.akairan.com/biography/actor1/2015520161945.html'>عمو پورنگ</a></strong>, تام و جری, سیندرلا, پلنگ صورتی, پت و مت, عصر یخی, یک وجب از آسمان, دختر فال‌فروش, نوجوانان, عروسک و استخر, کارگردان آمریکایی, کلیپ, سریال‌های مذهبی, کارگردانی و بازیگری, بچه‌ها, طراحی صحنه و لباس, گریم و نورپردازی, قلبشان پاک, مشکلات

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گفتگو با مسعود مرادی

تبلیغات