عالم حیرت آور «آنتونی رابینز» -آکا

آکاایران: عالم حیرت آور «آنتونی رابینز»

آکاایران: برسی عالم حیرت آور «آنتونی رابینز»

تونی رابینز «به انگلیسی: Tony Robbins» با نام کامل آنتونی رابینز «به انگلیسی: Anthony Robbins» نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی هست. وی ۲۹ فوریه ۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا به جهان آمد. آنتونی رابینز «Anthony robbins» در سال ۱۹۶۱ در خانواده ای نسبتا” فقیر به جهان آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت.

به گزارش آکاایران: به گزارش تالاب: آنتونی رابینز «Anthony robbins» در سال ۱۹۶۱ در خانواده ای نسبتا” فقیر به جهان آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت. در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجرد فقیرانه ای داشت و به گفته ی خودش، ناچار بود ظرف های غذای خود را در وان حمام بشوید. قبل از گرفتاری های مالی، بر اثر پرخوری و بد خوراکی، بیش از یک صد و بیست کیلوگرم وزن داشت و به علت چاقی، دچار تنبلی، بیحالی و خواب آلودگی شده بود. اما در عین فقر و فلاکت، رؤیاها و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت.

در عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم می تولید و برای خود همسری شایسته، خودرو گران قیمت و امکاناتی رؤیایی در نظر میگرفت. سرانجام مصمم شد که با چاقی خود مبارزه کند و برای رسیدن به این هدف به مطالعه ی چند کتاب پرداخت، اما مطالب آن ها را ضد و نقیص یافت و آن ها را دور انداخت. پس از آن، برای کاهش وزن خود، راهی دیگر جست. به فکر افتاد فردی راکه از هر جهت سالم و دارای تناسب اندام باشد، پیدا کند و افکار، اعتقادات و نحوه ی تغذیه ی او را سرمشق خود قرار دهد.

عالم حیرت آور «آنتونی رابینز» -آکا

زندگی نامه ی آنتونی رابینز

این شیوه، مؤثر واقع شد و توانست در کم تر از دو ماه، فاقد بهرهگیری از رژیم خوراکی و عمدتا” با شیوه های روان شناسی و نظارت فکر و ذهن، حدود پانزده کیلوگرم از وزن خود را کم کند و با دقت به قامت بلند خود که در حدود دو متر بود، تناسب اندام خود را به دست آورد.

موفقیتی که در اساس ی نظارت وزن نصیب او شد، او را به اندیشه واداشت که شاید این شیوه را بتوان در هر بار، هر جا و هر اساس در مورد هرکسی به کار گرفت. ابتدا معتقد شد که برای به دست آوردن و حفظ تناسب اندام، در وهله ی اول باید افکار، تصورات و رفتارهای فردی راکه از نظر وزن متناسب هست دریابیم. ببینیم آن فرد چه میخورد، چه اندازه ای میخورد و چگونه میخورد. سپس او را سرمشق قرار دهیم و به همان نتیجه برسیم.

شما نیز مثل سایر افراد پیروز، می توانید به سوی کام یابی گام بردارید. می توانید به همۀ ی خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی برسید. میتوانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی تر، همسری شایسته، بازرگانی پیروز تر، مدیری کاردان تر یا قهرمانی نیرومندتر باشید.

پس از آن معتقد شد که ساختمان مغز و اعصاب افراد «بشر»، کم و بیش به هم شبیه هست، پس اگر کسی در نقطه ای از جهان توانسته هست کاری بزرگ را به انجام برساند، من هم که دارای مغز و اعصاب نمونه او هستم می توانم عینا” همان کار را انجام دهم و به همان نتیجه برسم، به شرط آن که از همان راهی که او رفته هست بروم و طرز تفکر و رفتارم شبیه او باشد.

او این طرز تلقی را مورد عمل قرار داد و به دیگران نیز پیشنهاد نمود و نتایج را بررسی کرد و به درستی این عقیده ایمان یافت.

در این هنگام به مطالعه ی عمیق کتب روان شناسی و شرکت در کلاس های استادان این علم پرداخت و با فنون تازه ای از قبیل «برنامه ریزی عصبی کلامی» و «روش های انجام بهینه ی کارها» آشنا گردید و چون این شیوه ها را در مورد خود و دیگران به کار گرفت و به نتایج چشم گیری نایل شد، تدریجا” دقت افراد بسیاری به سوی او جلب گردید.

در سال ۱۹۸۴ شیوه های تازه ی روان شناسی را برای تعدادی از قهرمانان ورزشی مورد آزمایش قرار داد و آثار آن در بازی های المپیک ۱۹۸۴ نمایان گردید. پس از آن ارتش کشور آمریکا او را برای تدریس روش های اخیر یادگیری به نظامیان دعوت کرد. ضمن اجرای این طرح متوجه نقایص آموزشی ارتش در اساس ی تیراندازی گردید و مدعی شد که میتواند زمان برنامه های آموزشی مزبور را به نصف تقلیل دهد.

عالم حیرت آور «آنتونی رابینز» -آکا

زندگی نامه ی آنتونی رابینز

ارتش با وی قرار داد بست تا چنان چه بتواند ادعاهای خود را عملا” به ثابت برساند، دستمزد قابل توجهی به او بدهد. او نه تنها توانست مدت این دوره را به کم تر از نصف برساند، بلکه درصد قبولی شرکت کنندگان راکه تا آن زمان به طور متوسط ۷۰% بود به ۱۰۰% افزایش داد. قابل دقت این که خود وی تیراندازی نمی دانست و از اسلحه و جنگ تنفر داشت و آن چه مایه توفیق او شد، اطلاعات عمیق روان شناسی، لحن نافذ و احاطه به اصول آموزش و نحوه ی یادگیری بود.

این موفقیت ها، پاداش های مادی و معنوی فراوانی به همراه داشت. پله های بعدی موفقیت را به سرعت طی کرد و به زودی به همۀ ی آرزوها و خواسته های خود رسید. در کم تر از دو سال با همسر دل خواه خود ازدواج کرد. قصر زیبایی در سواحل سرسبز «سن دیه گو» خرید که از طرفی مشرف به دریا بود. خودرو و وسایل زندگی خود را مطابق با آن چه در رویاهای جوانی خود می دید، تهیه کرد.

به کمک دوستانش شرکتی را تأسیس کرد که نامش را «بنیاد رابینز»، گذاشتند که به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت های فردی و حرفه ای تأسیس شده هست و سالانه ده ها هزار نفر را آموزش میدهد.

رابینز برای بهبود عمل کرد کارکنان، با سازمان هایی از قبیل IBM، American express ،Mac Daglas ،AT&T و ارتش ایالات متحده و هم چنین تیم های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک هم کاری کرد. وی هم چنین مورد مشاوره ی تعداد زیادی از چهره های مشهور جهانی بوده و درباره بازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان هست نیز طرف مشورت بوده هست.

تونی، سمینارها و سخنرانی های متعددی را در شهرهای گوناگون اجرا کرد و برنامه های آموزشی فراوان را برای خردسالان، بزرگ سالان، معلولین و عقب افتادگان ذهنی ترتیب داد و در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیر انتفاعی را به وجود آورد که هدفش کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی خانمان، سالمندان و زندانیان هست.

با شیوه های روان درمانی خاص خود، تعداد زیادی از افراد را از چنگال یأس ها، افسردگی ها و ترس های بی علت «نظیر ترس از تاریکی، جمعیت، ارتفاع، مرگ و نظایر آن» نجات داد و به شهرها و کشور های متعدد مسافرت کرد و مورد مشورت افرادی از طبقات گوناگون نظیر رؤسای جمهوری، مدیران، صاحبان صنایع و بازرگانان واقع شد و در سمینارهای او گروه های بی شماری شرکت کردند.

از طریق مطبوعات و برنامه های هفتگی تلویزیونی به اشاعه ی افکار و عقاید خود پرداخت. درضمن برنامه ی «عبور از روی آتش» او که بخش کوچکی از محتوای سمینارهای او را تشکیل می داد و به منظور ایجاد اعتماد به نفس در شرکت کنندگان طرح شده بود دقت مطبوعات و رسانه های گروهی را جلب کرد.

اجرای سمینارها و برنامه های تلویزیونی نام برده شده تا این زمان هم چنان ادامه دارد و همۀ ی هفته، بینندگان مشتاق، برنامه های او را از تلویزیون دیدن می کنند.

علاقه ی خاص رابینز به این هست تا با کمک به افراد، جهان را جای بهتری برای زیستن بسازد و به افراد جامعه کمک کند تا سرنوشت خود را به دست گیرند. روابط خود را با افراد جامعه بهتر سازند، به دنبال هدف های ارزشمند زندگی خود بروند، بر ناکامی های عاطفی یا مالی غلبه کنند و به سهم خود به جامعه و کشور خدمت نمایند.

عالم حیرت آور «آنتونی رابینز» -آکا

زندگی نامه ی آنتونی رابینز

رابینز در سال ۱۹۸۶ در حالیکه بیش از ۲۵ سال نداشت، حاصل اندیشه ها و تجربه های عملی خود را در کتابش به نام «به سوی کام یابی» به رشته ی تحریر کشید و در آن رازهای موفقیت خود و تعداد زیادی از افراد پیروز را آشکار تولید. این کتاب در ۱۹۸۷ عنوان پر فروش ترین کتاب را به خود اختصاص داد.

او معتقد هست که ساختمان مغز و اعصاب افراد بشر، کم و بیش به هم شبیه هست، پس اگر کسی در نقطه ای از جهان توانسته هست کاری بزرگ را به انجام برساند، من هم که دارای مغز و اعصاب نمونه او هستم می توانم عینا” همان کار را انجام دهم و به همان نتیجه برسم، به شرط آن که از همان راهی که او رفته هست بروم و طرز تفکر و رفتارم شبیه او باشد.

در سال ۱۹۹۱ کتاب دیگری به نام به سوی کام یابی۲ «نیروی عظیم درون را فعال کنید» به رشته ی تحریر در آورد. این کتاب نیز مثل کتاب قبلی به عنوان پر فروش ترین کتاب سال گزینه شد. سال ۱۳۷۱ این دو کتاب توسط آقای مهدی مجردزاده کرمانی ترجمه و در دسترس ایرانیانی قرار گرفت که به دنبال تغییرات عظیم در زندگی خود و دیگران بودند.

خود او در پشت جلد کتاب به سوی کام یابی چنین می نویسد: “شما نیز مثل سایر افراد پیروز، میتوانید به سوی کام یابی گام بردارید. می توانید به همۀ ی خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی برسید. می توانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی تر، همسری شایسته، بازرگانی پیروز تر، مدیری کاردان تر یا قهرمانی نیرومندتر باشید. میتوانید کلامی نافذ داشته باشید و با اشخاص، فورا” صمیمی شوید.

می توانید جسمی سالم و اندامی متناسب داشته باشید. می توانید به کمک پنج کلید طلایی، به ثروت و خوشبختی برسید. می توانید ترس، نگرانی، افسردگی و یا هر نوع عادت نامطلوب را از خود دور کنید. میتوانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش به سلامت عبور کنید.”

آقای رابینز، در حال حاضر 56 سال دارد و با همسر و فرزندانش در «دلماکالیفرنیا» زندگی میکند. رابینز از روش های گوناگونی برای بالا بردن سطح زندگی خود و دیگران بهرهگیری می نماید. اعتقاد او بر این هست که فرایند تفکر و ارزیابی چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی باشد. می دانیم که نحوه ی تفکر و ارزیابی ما «که خود ارزیابی هم به عوامل گوناگون درموقعیت ارزیابی وابسته است» احساس ما را شکل می دهد و با دقت به این که یک شخص هر چه هم که عاقل و بالغ باشد بر اساس احساسات خود و نه بر اساس فکر خود عمل می کند، پس نوع احساس ما در هر لحظه، رفتار ما را شکل داده و این رفتارها و عادت هایی که شاید تعداد زیادی از مواقع متوجه میزان بازدارندگی آن ها نیز نمی شویم، نهایتا” سرنوشت ما را شکل میدهند.

نام رابینز همواره با کلمه ی موفقیت توأم بوده. اگر در شغل خود پیروز نیستید، اگر در روابط خود مشکلاتی دارید، اگر کسب و کار جدیدی را آغاز نموده اید، اگر در یک سردرگمی در برنامه ریزی برای زندگی روبه رو هستید، کارهای تان روی کاغذ می مثل و به عمل تبدیل نمیشوند، بهتر هست الان با رابینز آغاز کنید.

.

منبع : talab.org

تبلیغات