پیمان ابدی بدل کار ایرانی سریال هشدار برای کبری 11 - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پیمان ابدی بدل کار ایرانی سریال هشدار برای کبری 11 ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیوگرافی بازیگران از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران خانواده سبز : من هنوز یک ایرانی هستم در دنیا کم نیستند هموطنانی که بنابه دلایل مختلف از کشور مهاجرت کرده اند و با سکونت در کشور ی بیگانه ، با سعی و تلاش خود به موفقیت علمی ،اقتصادی ، تحصیلی و ورزشی مختلفی رسیده اند.شاید...

پیمان ابدی بدل کار ایرانی سریال هشدار برای کبری 11

آکاایران: پیمان ابدی بدل کار ایرانی سریال هشدار برای کبری 11


خانواده سبز : من هنوز یک ایرانی هستم
در دنیا کم نیستند هموطنانی که بنابه دلایل مختلف از کشور مهاجرت کرده اند و با سکونت در کشور ی بیگانه ، با سعی و تلاش خود به موفقیت علمی ،اقتصادی ، تحصیلی و ورزشی مختلفی رسیده اند.شاید شما هم گاه وبیگاه با نام و نشانی از این هموطنان در برنامه های تلویزیونی ، روزنامه ها،خبرگزاری ها... مواجه می شوید. هر چه باشد بایداطمینان داشت که
فهرست ایرانیان موفق هیچ وقت تمامی ندارد .اما آنچه که به بعضی از این چهره ها اهمیت می دهد آن است که برخی ازآنها علی رغم موقعیت مالی و اجتماعی خوبی که در کشورهای دیگر دارند، هنوز ریشه های خود رابا کشور وسرزمین مادری حفظ کرده اند و با علاقه به این آب و خاک در تلاش هستند تا قدمی مثبت برای این کشور بردارند.
(پیمان ابدی ) یکی از همان ایرانی های جوانی است که در موردش صحبت خواهیم کرد . اوعضو تیم (اکشن کانسرت ) یکی از چهار تیم مهم بدلکاری درشهر (کلن ) آلمان است .اگر زبان آلمانی بدانید حتما نام او را در عنوان بندی سریال (هشدار برای کبری 11)، پلیس اتوبان و پلیس موتور سوار دیده اید. او سی و سه ساله است و علی رغم سال ها دوری از ایران فارسی را به خوبی حرف می زند و البته به زبان های آلمانی ، ایتالیایی ، اسپانیایی و انگلیسی نیز تسلط دارد. او بیش از بیست سال است که درشهر کلن زندگی و تحصیل می کند. در این شهر دررشته روان شناسی ورزش تحصیل کرده است . این رشته یکی از بخش های روان شناسی می باشد که سرو کار آن با ورزش کارانی است که به دلیل وقوع اتفاق های ناخوش آیند از ورزش می ترسند. (ابدی ) تحصیل در این رشته را تامقطع دکترا ادامه داده و تحصیلات او به همین جاختم نمی شود. تحصیل درزمینه سینما و کارگردانی هم بخش دیگری از فعالیت اوست تا این جوان ایرانی بتواند درخلق و طراحی صحنه های هیجان انگیز مهارت خود را نشان دهد. (ابدی )چند ماهی در ایران خواهد ماند و امیدوار است بتواند در این مدت کلاس هایی را برای آموزش بدلکاری در ایران دایر کند. مساله ای که سینمای ایران شدیدا به آن نیازمند است . گفت وگوی ما رابا او بخوانید.
خانواده سبز: شما هم از آن جوان هایی بودید که از کودکی به سینما علاقه داشتید؟
ابدی : نه زمانی که دانش آموز بودم علاقه زیادی به ورزش اسکی داشتم . در همان زمان برای ادامه تحصیل به آلمان رفتم . آنجا زمینه ادامه رشته اسکی فراهم نبود و من رشته ورزشی شیرجه راانتخاب کردم .

به گزارش آکاایران خانواده سبز: بعد چطور سر از حرفه پرمخاطره بدلکاری درآورید؟
ابدی : در سال 1998 در دانشگاه با یک دعوت از سوی یک گروه بدلکار مواجه شدم تا یک صحنه بدلکاری را اجرا کنم . پلی در شهر کلن وجود دارد که حدود 21 متر ارتفاع دارد وعمق آب چهارونیم متر است و جریان آب در آن رودخانه خیلی سریع است . در صحنه ای از یک فیلم خانمی که روی این پل بازی داشت لیزمی خورد و پایین می افتد. بعد از اجرای موفق این صحنه با دعوت های مختلف گروه بدلکاری برای اجرای این صحنه ها مواجه شدم و مدتی بعد هم عضو ثابت تیم آنها شدم .
خانواده سبز: در آن زمان چند ساله بودید؟
ابدی : 25 سالم بود.
خانواده سبز: شاید برای بسیاری از خوانندگان مااین سوال پیش بیاید که هزینه تصادف اتومبیل های سریال هایی مانند (هشدار برای کبری 11) چگونه پرداخت می شود؟

ابدی : این ماشین ها از طرف اسپانسر سریال به ماداده می شود. در آلمان تلویزیون ابزار مهمی برای تبلیغ است ما ماشین ها را مجانی می گیریم والبته همه آنها نو است . معمولا سه ماشین به مامی دهند که یکی مال هنرپیشه اصلی است . یکی برای کارکرد ن وانجام عملیات بدلکاری و یک ماشین هم برای موارد پیش بینی نشده در اختیارما قرار می گیرد.
خانواده سبز: آنها برای استفاده از این اتومبیل هاشرایط خاصی دارند؟
ابدی : بله برای آنها مهم این است که وسیله ای که در اختیار ما قرار می دهند، در هیچ زمانی منفی نشان داده نشود. اگر قرار است ترمز ماشین نگیردباید حتما نشان داده شود که کسی ترمز آن رادستکاری کرده است .
خانواده سبز: برای انجام کار بدلکاری داشتن انگیزه مهم تر است یا چیزهای دیگر؟
ابدی : رعایت مسائل ایمنی از داشتن انگیزه بسیارمهم تر است . یکی از دوره هایی که ما می بینیم ،دروه سه ماهه آتش نشانی است که ما را برای مقابله با خطرها آماده می کند.
خانواده سبز: کار شما چقدر پرمخاطره است ؟
ابدی : من در شیرجه دچار آسیب شده بودم امادر این رشته بدترین اتفاقی که برای من افتاد این بود که در یک صحنه رانندگی یک ماشین باسرعت 110 کیلومتر بدون ترمز به ما برخورد کردو این مساله باعث شد که همکارم یک چشمش رااز دست بدهد و من هم میله ای از پشت به کمرم رفت و از جلو سینه ام درآمد. اگر کمی آن طرف تر وارد می شد به قلبم خورده بود و من حالابه جای اینکه مقابل شما بنشینم و به سوال های شماجواب بدهم جای دیگری بودم . اما در مورددرصد حوادث با اطمینان می گویم که اگر شما به یک رستوارن در یک جای از دنیا بروید وغذابخورید، اگر احتمال مسمومیت شما سی درصدباشد، امکان حادثه دیدن در کار ما با توجه به محاسباتی که انجام می شود بسیار کمتر است .

خانواده سبز: درکار شما چه تقسیم بندی خاصی وجود دارد؟مثلا آیا بعضی از شما در پرش ازارتفاع ، موتور سواری و ... نسبت به دیگران توانایی بیشتری دارید یا همه شما بر اجرای تمامی عملیات ها تسلط دارید؟
ابدی : دراین رشته افرادی (سر بدلکار) می شوندکه در همه رشته ها تجربه بالایی کسب کرده باشند.مطمئنا ما د ر همه کارها حرفه ای نیستیم ، اما به دلیل دوره های آموزشی فشرده و امکانات خاصی که دراختیار ما قرار می گیرد، توانایی های بیشتری نسبت به یک بدلکار معمولی کسب می کنیم . البته بسته به نوع صحنه ای که قرار است فیلم برداری شود همیشه فرد مشخص می آید ومثلا صحنه موتور سواری یا ماشین سواری را اجرامی کند. اما همزمان ما هم تمرین می کنیم تادرصورت عدم آمادگی یا بروز مشکل پیش بینی نشده ، کار متوقف نشود.
خانواده سبز: تخصص شما در چه زمینه ای است ؟
ابدی : در ماشین سواری و پرش از ارتفاع ،توانایی و مهارت بیشتری دارم .
خانواده سبز: قبل از مصاحبه اشاره کردید که فعالیت شما در قالب یک تیم است . این تیم چندنفره است و چه تقسیم کاری در آن وجود دارد؟
ابدی : در بخش اکشن تیم ما حدودا دوازده نفراست که سه نفر از آنها سرپرست و سه نفر هم بدلکار است . تا چهار ماه پیش من بدلکار بودم و ازآن موقع که توانستم رکورد جهانی را بشکنم به سربدلکار تبدیل شدم .
خانواده سبز: این رکورد کجا شکسته شد؟
ابدی : در صحنه ای از یک فیلم سینمایی ، صحنه کتک کاری و تیراندازی بود که در آن شخصیت مافیایی از طبقه هفتم به پایین پرت می شد. قرارنبود من صحنه بدلکاری را اجرا کنم . من فقطسرپرست بودم . اما به دلیل بارندگی و شرایط به جوی ، بر خلاف روال به جای استفاده ازتشک های حاوی کیسه هوا، باید از جعبه های خالی مقوایی استفاده می کردیم ، از تعدادجعبه های زیادی که باید استفاده می کردیم به دلیل بارندگی فقط 100 جعبه قابل استفاده بودوباید بر روی یک مساحت یک مترو شصت در دومتر و چهل می پریدم . از آن ، بالا کل مساحت محل پرش فقط اندازه یک قوطی کبریت دیده می شد. هیچ کس حاضر نبود این کار را انجام دهد. من این کار را کردم . چند روز بعد از آن کتاب رکوردهای گنیس که در انگلستان منتشرمی شود به من زنگ زدند و گفتند که اگر این کار رادوباره انجام دهم نام من در کتاب مذکور این رکورد ثبت خواهد شد. در یازده سپتامبر امسال در شهر فرانکفورت در حضور نهصد نفر از یک ارتفاع 22 متری پریدم و درهمان مسیر پرش سه بار پشتک زدم و در روی 244 جعبه خالی فرودآمدم .
خانواده سبز: اگر احتمالا شما و یا یکی ازهمکارانتان در این حرفه آسیب ببیند چه حمایت هایی از شما می شود؟
ابدی : من در رشته شنا، شیرجه رو هستم و تاکنون در هفده مسابقه بین المللی در آلمان و خارج ازآلمان شرکت کرده ام . به همین دلیل بیمه من بایک بدلکار عادی تفاوت دارد. به عنوان نمونه هریک از پاهای من صد هزار یورو بیمه شده است ودر صورت بروز حادثه این مبلغ به من داده می شود.


خانواده سبز: با کلمه ریسک در حرفه تان چقدرآشنایی دارید؟
ابدی : ریسک بستگی به این مساله دارد که چقدرروی کاری که می خواهیم انجام بدهیم تمرکزداشته باشیم . اگر بدانیم که یک روزی خسته هستیم به هیچ عنوان کار نخواهیم کرد. چون اگر من صدمه ببینم این صدمه غیر قابل جبران خواهدبود.
خانواده سبز: در چه صحنه هایی تمرکز بیشتری نیاز است ؟
ابدی : معمولا در صحنه های اتومبیل سواری علاوه بر بدلکار چند نفر دیگر هم تمرین می کنند تااگر یکی نتوانست دیگران بتوانند انجام دهند.برای مثال یک بار قرار بود من از شیشه یک ساختمان که در آن انفجاری رخ داده بود به بیرون پرت شوم که تمرکزم را از دست دادم .
خانواده سبز: اشاره کردی که در قالب یک تیم عمل می کنید. این تیم چه فعالیت هایی می کند؟
ابدی : ما ماشینی که قرار است با آن تصادف کنیم را خودمان تحویل می گیریم و خودمان هم تعمیرمی کنیم .
خانواده سبز: در کار شما محاسبات ریاضی وفیزیکی هم نقش عمده ای دارد؟
ابدی : 65 درصد محاسبه ریاضی است و 20درصد آن نیز به مسائل فیزیکی مربوط است . البته شخصا معتقدم باید 80 درصد از مغز استفاده کنیم و 20 درصد از بدن .
خانواده سبز: در ایران متاسفانه برای این بخش ازکار هزینه زیادی پرداخت نمی شود. در آلمان اوضاع چطور است ؟
ابدی : مجموعا، حدود 25 درصد از بودجه کاربرای صحنه های ویژه در نظر گرفته می شود.
خانواده سبز: در این سریال ها از جلوه های ویژه رایانه ای هم استفاده می شود؟
ابدی : بله ، اما جلوه های ویژه میدانی همیشه طبیعی تر و برای بیننده هم قابل باور است ، اماکارگردان همیشه مساله مالی را هم باید در نظربگیرید و بر اساس آن این صحنه ها را طراحی کند.اگر بودجه تولید زیاد نباشد، به ناچار بخشی از کاربه صورت رایانه ای انجام خواهد شد.
خانواده سبز: صحنه های اکشن را هم همان کارگردانی می سازد که صحنه های عاطفی راکارگردانی می کند؟
ابدی : نه ، صحنه های معمولی را کارگردانی خاصی می گیرد و صحنه های اکشن را یک نفردیگر، جالب است بدانید که این سریال هامحصول یک شبکه خصوصی است . این شبکه تولیداتش را به شبکه آر.تی .ال می فروشد. ما هم یک شرکت خصوصی هستیم . این سریال ها درمرحله تولید به شبکه های مختلف ارائه می شوند وهر شبکه ای که تمایل به خرید داشته باشد آن رامی خرد.
خانواده سبز: چه مدت زمانی صرف ساخت هرقسمت از این سریال ها می شود؟
ابدی : ساخت هر قسمت از این سریال ها سه ماه طول می کشد. صحنه های اکشن معمولا سه قسمت است که بین دو تا چهار روز طول می کشد. ما ازدوشنبه تا جمعه آماده می کنیم و شنبه و یک شنبه کار می کنیم . چون این روزها اتوبان ها خلوت تراست . گاه آسیب دیدگی هم پیش می آید که سبب طولانی تر شدن کار می شود.
بخش اکشن و درام هم همه چیزش با گروه درام فرق می کند. تنها نقطه اشتراک ما فقط گروه فیلم برداری است . البته دوربین ها هم فرق می کند. زیرا دوربین های ما دوربین فیلم برداری است اما دوربین بخش های عادی دی وی کم است . برای تصویربرداری از سریال کبری حداقل از 5 دوربین استفاده می کنیم .

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله پیمان ابدی بدل کار ایرانی سریال هشدار برای کبری 11 شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

پیمان ابدی در کبری 11

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات