آکاایران خانواده سبز : در دنیای امروزی آدم های موفقی زندگی می کنند که اگر به گذشته آنها رجوع کنیم ...مشاهده می کنیم که آنها از ابتدا در معروفیت ومشهوریت به سر نمی بردند، بلکه از هیچ به درجه ای از شهرت و ثروت رسیدند و این امر تنهادر...

خانواده سبز : در دنیای امروزی آدم های موفقی زندگی می کنند که اگر به گذشته آنها رجوع کنیم ...مشاهده می کنیم که آنها از ابتدا در معروفیت ومشهوریت به سر نمی بردند، بلکه از هیچ به درجه ای از شهرت و ثروت رسیدند و این امر تنهادر زمینه های خاصی نیست ، صاحبان شرکت های بزرگ صنعتی ، ورزشکاران معروف و همچنین بازیگران سینما به ویژه هالیوودی ها... از ده هنرپیشه هالیوود، شاید دو نفرشان زندگی متوسطی داشتند و بقیه ی آنان کودکی پر از رنج ودرد داشتند که تام هنکس نمونه ای از آن می باشد.

ستاره هالیوود

آکاایران: پسر فقیری که ستاره هالیوود شد

به گزارش آکاایران (تام هنکس ) یکی از معروف ترین وگران قیمت ترین هنرپیشه های هالیوودی به شمارمی رود. این بازیگر با قیافه معصوم ، هیکلی متناسب توانسته خود را در دل کارگردانان مشهورهالیوود جا کند و چندین بار جوایز اسکار را از آن خود کند. در این مقاله اشاره ای به زندگی شخصی و هنری این هنرپیشه مطرح سینمای هالیوود خواهیم داشت :
(توماس جی هنکس ) در 9 جولای 1956در منطقه (کنکورد) کالیفرنیا چشم به جهان گشود.پدرش یک شیرینی فروش دوره گرد بود و از این رو هر سال به منطقه ای نقل مکان می کرد تامشتریان بیشتری برای شیرینی هایش پیدا کند. ازاین رو (تام هنکس ) از همان دوران طفولیت خود را یک مهاجر و خانه به دوش احساس می کرد. او مجبور بود هر سال یک بار یا حتی شش ماه یک بار مدرسه اش را تغییر دهد. تام هنکس درکتاب خاطراتش از دوران کودکی خودمی نویسد: (تغییر پشت تغییر، همیشه مجبور بودم طبق عادات و سلیقه نامادری هایم زندگی کنم زیرا پدرم سه بار ازدواج کرد و همسرانش را طلاق می داد. با مادر من هم نتوانست بیش از 3 سال زندگی کند. لذا از سن یک سالگی طعم نامهربانی های پدر، احساس و رفتارم را عوض می کردم . من در بیش از ده خانه زندگی کردم زیرا پدرم مردی دوره گرد و لاابالی بود ونمی توانست خانه ای ثابت برای خانواده اش فراهم کند. باید بگویم که در دوران کودکی بیشترمانند خانه خراب ها و خانه به دوش ها زندگی کردم و طعم خوش خانواده گرم و صمیمی ودست نوازش گرم پدر و مادر را احساس نکردم وهمیشه در حسرتش بودم .) تام هنکس پس از به پایان رساندن دور دبستان در (اوکلند) کالیفرنیاوارد دبیرستان (اسکالی لاین ) شد. او بازیگری رااز همان سال های دبیرستان با تئاتر مدرسه ای آغاز کرد; و علاقه اش را در آن یافت او درتئاترهای مدرسه بهترین بازیگر به شمار
می رفت .چشمان آبی و نافذ او در دل همه می نشست ورفتار مودبانه و موقرش توجه هر تماشاچی را به سوی خود می کشاند. او با این کش و قوس ها،دوران دبیرستان خودرا به پایان رساند. اومی خواست هرچه زودتر از میان خانواده از هم پاشیده اش دور شود و استقلال خود را به دست آورد. از این رو تصمیم گرفت وارد دانشگاه شود وزندگی دانشجویی مستقلی را برای خود دست و پاکند.

ستاره هالیوود


ورود به دانشگاه
تام هنکس وارد دانشگاه (کبوت ) در(هالی وارد) کالیفرنیا شد و در رشته ارتباطات به تحصیل پرداخت . 20 سال بیشتر نداشت که درهتل های بزرگی چون هتل هیلتون به اجرای نمایش می پرداخت و کسب درآمد می کرد. درسال 1978 یعنی در سن 22 سالگی به نیویورک رفت و با یک کمپانی فیلم سازی قرارداد بست ودر 23 سالگی در فیلم کم خرج (او می داند که توتنهایی ) بازی کرد. پس از این فیلم او توانست چندین نقش متفاوت در مجموعه های کمدی تلویزیونی داشته باشد. این جوان هنرمند به سرعت توانست خود را مشهور سازد. در همان دوران با (سامانتا لیویس ) که بازیگر و کارگردان وتهیه کننده بود، آشنا شد و ازدواج کرد. البته این اولین ازدوجش به شمار می رفت . او در سال 1978 با سامانتا زندگی مشترک خود را آغاز کردثمره این ازدواج دو فرزند به نام های کولین والیزابت بود. ولی این ازدواج دوام نیافت چرا که در سال 1985 از هم جدا شدند. سپس تام هنکس با (ریتا ویلسون ) آشنا شد. او در حالیکه درفیلم داوطلب ها شروع به تمرین نقش خود بودباریتا دوست شد و در 30 آوریل 1988ازدواج کرد. ثمره این ازدواج نیز دو فرزند به نام های چستر و تورمن می باشد.

به دنبال هریسون فورد و دنیرو

تام هنکس مورد توجه کارگردانان قرار گرفته بود. بازی تام هنکس در فیلم (بزرگ ) که یکی ازپرفروش ترین فیلم های سال 1988 به شمارمی رفت نام او را بیش از پیش به عنوان بازیگرمسلط بر نقشش بر سر زبان انداخت . او در آن زمان بعد از هریسون فورد و رابرت دنیرومشهورترین بازیگران هالیوود قرار گرفت . چهره کودکانه ، جوان و معصوم او دلیلی بود که در بیشترفیلم هایی که در دهه 1980 به بعد بازی کرد نقش شخصیت های بسیار جوان و ساده را داشته باشد.او در سال 1989 جایزه بهترین بازیگر مرد را از(گلان کلوب ) دریافت کرد.
سپس در فیلم (کارست گامپ ) در سال 1994ایفای نقش کرد و جایزه اسکار را نصیب خود کرد.
از این رو در دهه 1990 بازی تام هنکس درچند فیلم مطرح سبب شد که به یکی از گران ترین و محبوب ترین ستاره های هالیوودی تبدیل شود.تام هنکس با بازی در فیلم هایی چون (جاده پریدیشن )، (اگه می تونی منو بگیر) و(قاتلان بانو) موقعیتش را تثبیت کرد، همچنین (آپولو13) و (نجات سرباز رایان ) از مهمترین فیلم های هنکس در دهه 1990 می باشد.
ستاره هالیوود

فعالیت های جانبی تام هنکس
تام هنکس تنها یک بازیگر نیست بلکه به کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم های مستند نیزمی پردازد.

فیلم مستند (ویرانی فوق العاده ) که اثر جدیدتام هنکلس است از تجربیات سفر انسان به کره ماه حکایت می کند.
در این فیلم تام هنکس با روشی جدید ومنحصر به فرد خود تماشاگران را به کره ماه می برد. او در مقام تهیه کنندگی و فیلم نامه نویس وقصه گوی یکی فیلم مستند جدید، را روانه بازارکرده است . برای تهیه این فیلم (تام هنکس )دست به دامن ناسا شده و عکس هایی مربوط به سفر انسان به ماه را از ناسا امانت گرفت . این فیلم باسیستم مدرن (ای مکس ) تهیه شده و گمان می رود دوستداران نجوم و فضا را در سطح جهان به خود جلب کند این فیلم روی پروازهای چندین سفینه به کره ماه در اواخر دهه 1960 واوایل دهه 1970 تکیه کرد و تصاویر واطلاعات جالبی را ارائه می دهد. حتی در این فیلم ادعامی شود که ناسا تا سال 2018 بار دیگر انسان به کره ماه اعزام می کند.
گفتنی است تام هنکس در دیگر زمینه های هنری فعالیت دارد از جمله صداگذاری بر روی شخصیت های کارتونی و الت دیسنی ...
او در کارتون معروف (داستان اسباب بازی 1و2) بجای (وودی ) پسر کابوی وقهرمان داستان صحبت کرده است .
از سوی دیگر تام هنکس کتاب (امیلیا بدیلیا) رابه فیلم تبدیل کرده است . او این فیلم را بر اساس کتاب (پگلی پاریش ) کلیه زده است . همچنین کتاب (قطار سریع السیر قطبی ) را هم به فیلم تبدیل کرده ، این فیلم مورد توجه کودکان ونوجوانان قرار گرفت و بعنوان یکی از بهترین فیلم های این نسل معرفی شد.

افتخارات تام هنکس

هنکس تاکنون 5 بار نامزد دریافت اسکاربهترین بازیگر نقش اول مرد بوده که دوبار توانسته این جایزه را برای فیلم های (فیلا و دلفینا) و(گارست گامپ ) دریافت کند.
بعد از فیلم (نجات سرباز رایان و اگه می تونی منو بگیر) فیلم (ترمینال ) یکی از برترین فیلم های تام هنکس بوده است که به کارگردانی (اسپیلبرگ ) مورد توجه همگان قرار گرفته است .

از معروفترین فیلم های او می توان به :
می توان به قاتلین بانو، قطار سریع السیر قطبی ،ترمینال ، ولکانو شما نامه دارید، کنسرتی برای جورج ، اگه می تونی منو بگیر، کشتی شکسته ،مسیرسبز، جاده ای بسوی تباهی ، بزرگ ، رمزداوینچی ، اشاره داشت که البته این آخری هنوزاکران نشده است .

کلید همه قفلها

تام هنکس چندی پیش در جشن فارغ التحصیلی کالج واسر حضور داشت او درسخنرانی خود به مناسبت فارغ التحصیلی 670دانشجو اعلام کرد یک واژه سه حرفی کلیدمشکل گشایی تمام امور است . که این واژه (کمک ) می باشد. او اظهار کرد شما از طریق کمک کردن می توانید تاثیرات بسیاری را بر روندزندگی در شهر، کشور و حتی زمین به جا بگذارید.
شما همواره می توانید به دیگران کمک کنید.بنابراین هر جا که لازم است صلح را برقرار کنید،برا ایجاد الفت و دوستی اقدام کنید. کمک کردن تفرقه را از بین می برد و موجبات احترام آدمی می شود. ناگفته نماند در این مراسم دختر تام هنکس ، الیزابت هنکس نیز جزو فارغ التحصیلان این دانشگاه به شمار می رفت .

رمز داوینچی

این فیلم با همکاری (ژان رنو) و تام هنکس اجرا شده است . رمز داوینچی با کارگردانی (ران هاروارد) که جایزه اسکار برده ، ساخته شده و از جمله فیلم هایی است که با بودجه سنگینی مقابل دوربین می رود و به احتمال زیاد در اوایل سال 2006 بر پرده اکران می نشیند. در این فیلم (ژان رو) کارآگاه است . (تام هنکس ) نقش قاتل را ایفا می کند. در مورد هنکس باید گفت : اوفقیری بود که به اوج ثروت رسید و به یک ستاره تبدیل شد.

منبع :

تبلیغات