آکاایران هموطن , شنبه 3 دی 1384 - ساعت 16:16 طرب نامه اثر نمایشی بهرام بیضایی است که قرار است به زودی توسط انتشارات مطالعات و روشنگران زنان منتشر شود. "طرب نامه" عنوان اثر نمایشی بهرام بیضایی است که قرار...

طرب نامه بیضایی منتشر می شود - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

آکاایران: طرب نامه بیضایی منتشر می شود


هموطن , شنبه 3 دی 1384 - ساعت 16:16
به گزارش آکاایران طرب نامه اثر نمایشی بهرام بیضایی است که قرار است به زودی توسط انتشارات مطالعات و روشنگران زنان منتشر شود.
"طرب نامه" عنوان اثر نمایشی بهرام بیضایی است که قرار است به زودی توسط انتشارات مطالعات و روشنگران زنان منتشر شود.
"بهرام بیضایی" گفت ‏: این نمایشنامه را حدود 11 سال پیش نوشتم که در طی این سالها فرصت نشد آن را بازنویسی و ویرایش کنم.
وی افزود: این نمایشنامه طولانی ‏ترین نمایشنامه ‏ای است که تا به امروز نوشته ‏ام که اگر قرار باشد اجرا شود زمانی در حدود 8 ساعت را در برمی گیرد ؛ بنابراین به نظر نمی آید بتوان امکانات اجرای آن در ایران را فراهم آورد.
بیضایی با اشاره به مضمون این نمایشنامه گفت: "طرب نامه " از جمله نمایشنامه هایی است که به شیوه نمایشنامه های تخت حوضی نوشته شده است و از جمله نوشته های من است که شخصیتهای زیادی درآن حضور دارند ؛ و اگر من همان آدم سابق باشم این متن نیز در ادامه متن ‏های قبلی من قرار دارد.
این نمایشنامه نویس در خصوص نمایشنامه" ماهی" که چندی پیش قرار بود به چاپ برسد تصریح کرد: این نمایشنامه را برای انتشار به انتشارات مطالعات و روشنگران زنان سپرده بودم که مجوز چاپ نگرفت بنابراین حاضر نیست تا زمانی که این نمایشنامه به چاپ برسد، در مورد آن سخنی بگویم.

منبع :

تبلیغات