آکاایران مرجع : خبرگزاری ایسنا آفتاب : چندی پیش خبر ترک علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک از ایران منتشر شد که به نظر می رسد تنها عامل ترک وی از ایران، مشکلات مالی و بی توجهی به مسائل نوازندگان نبوده است. گفته...

جرا علی رهبری از ایران رفت ؟ - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

آکاایران: جرا علی رهبری از ایران رفت ؟


مرجع : خبرگزاری ایسنا
آفتاب : چندی پیش خبر ترک علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک از ایران منتشر شد که به نظر می رسد تنها عامل ترک وی از ایران، مشکلات مالی و بی توجهی به مسائل نوازندگان نبوده است.
گفته می شود یک روزنامه رسمی کشور چندی پیش حملات شدیدی بر علیه علی رهبری آغاز کرده بود و در همان زمان کارشناسان و منتقدان با توجه به این حملات نسبت به ادامه حضور علی رهبری با دیده تردید نگاه می کردند.

به گزارش آکاایران با توجه به تغییر فضای فرهنگی و آمدن صفار هرندی از همین روزنامه، رفتن علی رهبری از ایران طبیعی بود.

این روزنامه اواخر مردادماه در صفحه ی سه خبری خود نوشته بود: پس از فوت فریدون ناصری شورای سیاست گذاری در حالی علی رهبری را به سمت رهبر ارکستر سمفونیک تهران معرفی کرد که بسیاری از هنرمندان این عرصه نسبت به وی که ٣٠ سال گذشته در خارج از ایران بوده، اعتراض دارند.

یک فرد آگاه در آن زمان گفته بود، با توجه به حضور صفار هرندی به عنوان وزیر فرهنگ حضور علی رهبری در ایران کاملا منتفی است.

این فرد آگاه هم چنین افزوده بود، حضور صفار هرندی به چند دهه حکومت چکناواریان در موسیقی ایران پایان خواهد داد.

این روزنامه در ادامه در شماره دیگر خود و در ستون با خوانندگان خود پیامی از سوی یک خواننده روزنامه به این شرح منتشر کرد: در یکی از روزنامه ها تبلیغ شده که در اواخر شهریور علی رهبری ارکستر سمفونی تهران را رهبری خواهد کرد. این فرد قبل از انقلاب نام الکساندر بر خود گذاشت و بعد از انقلاب از کشور گریخت. وی تا امسال جرأت سفر به ایران را نداشت، ولی یکبار در اوایل خردادماه به ایران آمد.


منبع :

تبلیغات