آکاایران خانواده سبز: (مهتاب ) بازیگر سریال برای آخرین بار را به خاطر دارید.این نقش را آرام جعفری ایفا کرد. او نیز چندی پیشطی حضورش در سریال خانه ای در تاریکی بسیار خوب جلوه کرد .او همیشه نقش دختران ساده...

آرام جعفری

آکاایران: آرام جعفری ( دختر آق قندی تو برای آخرین بار)


خانواده سبز: (مهتاب ) بازیگر سریال برای آخرین بار را به خاطر دارید.این نقش را آرام جعفری ایفا کرد. او نیز چندی پیشطی حضورش در سریال خانه ای در تاریکی بسیار خوب جلوه کرد .او همیشه نقش دختران ساده و مثبت را ایفا می کند . آرام در بیست ودوم بهمن ماه سال59 متولد شد. او فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه سوره است . یک برادر بزرگتر با نام آرمین دارد وبا مادرش زندگی می کند . در ادامه با بیشتر آشنا می شویم.

به گزارش آکاایران آرام جعفری : بازیگری غذای روح من است
برای مصاحبه هنری این شماره به سراغ نقش اول سریال (برای آخرین بار) رفتیم . این نقش را(آرام جعفری ) ایفا می کند، بازیگری که چندی پیش طی حضورش در سریال (خانه ای درتاریکی ) بسیار جلوه کرد. او همیشه نقش دختران مظلوم ، ساده و مثبت را ایفا می کند، این بار نیز یک دختر ساده ، مهربان اما جستجوگر و انتقام خواه .
آرام در روز بیست و دوم بهمن ماه سال 59متولد شد، او فارغ التحصیل رشته نقاشی ازدانشکده سوره است ، یک برادر بزرگ تر به نام (آرمین ) دارد و با مادرش زندگی می کند. با او ازهر دری سخن گفتیم و او نیز همانند تمام نقش هایش با آرامش کامل و مهربانی پاسخگوی سوالات ما شد.

- بازیگری را از کجا آغاز کردی ؟
جعفری :16 ساله بودم که برای نمایش (دایره ی گچی قفقازی ) انتخاب شدم ، این برایم شروع خوبی بود. من هم که عاشق بازیگری بودم فرصت را غنیمت شمرده و تلاش زیادی کردم تااز همان کار خودم را در این حرفه تثبیت کنم .
- چطوری برای آن نمایش انتخاب شدی ؟
جعفری :پیش از آن در کلاس های بازیگری شرکت داشتم و از شاگردان آقای سمندریان به حساب می آیم .
- هنوز هم بر روی صحنه (تئاتر) می روی ؟
جعفری : متاسفانه به دلیل مشغله و کار تصویرمدت چهار سال است که فرصتی پیش نیامده تا کارتئاتر را انجام دهم .
- ازقرار گرفتن در نقش های مختلف تا امروزچه درسی گرفتی ؟
جعفری :بازیگری در زندگی خیلی تاثیرگذاراست ، این که آدم های مختلف وقتی در شرایطگوناگون قرار می گیرند چه عکس العملی از خودنشان داده و چه دیدگاهی را نسبت به محیطاطرافشان دارند، از تمام این نکات می شود درس گرفت و در زندگی اعمال نمود. ولی در کل تجربه کردن در بازیگری امر بسیارمهمی است .
- در زندگی هم بازی می کنی ؟

جعفری :من در زندگی ، خودم هستم و هیچگاه خودم را بازی نمی کنم سعی می کنم صادق باشم وچیزی را نشان دهم که هستم .
- چطور به گروه (برای آخرین بار) پیوستی ؟
جعفری : خیلی دیر به گروه پیوستم ، برای همین فرصتی را برای آنالیز قصه و شخصیت (مهتاب ) نداشتم فقط آقای جعفری نقش را برایم توضیح داد و در ادامه آقایان (امیرجعفری ) و(محمود معزمی ) مرا در هر چه بهتر ایفا کردن نقش یاری نمودند.
- این اولین همکاری با قاسم جعفری بود؟
جعفری : هشت سال پیش قرار بود در سریال (کاشانه ) به کارگردانی ایشان بازی کنم . اتفاقا چندسکانسی هم کار کردم اما به دلیل بیماری نتوانستم این همکاری را ادامه دهم ، به هر حال تا حدودی از ایشان شناخت داشتم .
- آرام جعفری با مهتاب قندی چقدر فاصله دارد؟
جعفری : مهتاب از نظر شخصیتی همانند اکثردخترهای ایرانی است و بسیاری از رفتارهایش به آرم جعفری شباهت دارد، البته برخی از جنبه هانیز با من کاملا متفاوت است .
- اگر در موقعیت مهتاب قرار می گرفتی ،همانند او رفتار می کردی ؟
جعفری : واقعا نمی دانم . امیدوارم هیچ گاه درشرایط و موقعیت او قرار نگیرم .
- آیا رفتار مهتاب را تایید می کنی ؟
جعفری : ماجراجویی مهتاب ، انتخاب خودش نبود، بلکه بنا بر خواست پدرش داستان را خیلی پلیسی دنبال می کرد.
- از این کار چه درسی گرفتی ؟

جعفری : مهم ترین درس (برای آخرین بار)این است که خیلی به جنبه های مادی فکر نکنیم ومادیات برایمان جزء اولویت های زندگی نباشد ودر برخورد با دوستان و خانواده مادیات را کنارگذاشته و فقط معنویات و اصول اخلاقی را رعایت نماییم . تا بدین ترتیب به یک انسان کامل نزدیک ترشویم .
- از سریال هایی که در ماه رمضان پخش می شود کدام یک را دنبال می کنی ؟
جعفری : (برای آخرین بار) و سریال (متهم گریخت ) عطاران .
- اوج کارت کدام سریال بود؟
جعفری : سریال زیرآسمان شهر، در نقش دخترخانم فرامرزی بخاطر اینکه با مردم خیلی خوب ارتباط برقرار کرده بود و همچنین خانه ای درتاریکی . کار با آقای سلطانی برایم نعمتی بزرگ بود.
- دوست داری چه نقشی را بازی کنی ؟
جعفری : اکثر نقش های پیشنهادی به من مثبت است ، برای همین خیلی دوست دارم خود را درنقش منفی محک بزنم ، از طرفی حضور در نقش یک روانپریش هم از نقش هایی است که می خواهم تجربه کنم .
- بازیگری برایت چه حکمی دارد؟
جعفری : بازیگری بخشی از زندگی من است وحکم غذای روح برایم دارد.
- نسبت به این حرفه چه دیدی داری ؟
جعفری : این کار را با دیدی کاملا هنری شروع کردم اما امروز علاوه بر هنر حکم یک شغل و یک حرفه ی هنری نیز دارد که با آن کسب درآمدمی کنم .
- موفقیت را چطور معنا می کنی ؟
جعفری :به عقیده من ، موفقیت تصمیم درست گرفتن ، در راه رسیدن به هدف و در تلاش کردن برای انتخاب راه درست ، آدم موفق کسی است که اگر در راه رسیدن به هدفش بارها شکست وزمین بخورد باز هم بلند شده و از نو آغاز می کند.
- انسان موفقی هستی ؟
جعفری : تا موفقیت خیلی راه دارم . اما برای رسیدن به تمام هدف ها و آرزوهایم تلاش زیادی می نمایم تا هر چه زودتر به همه آنها برسم .
- با چه هدفی حرفه ی بازیگری را انتخاب کردی ؟
جعفری : زمانی که وارد این حرفه شدم چهارده سال بیشتر نداشتم ، به نوعی این جریان برایم خیلی زود اتفاق افتاد از این رو چون بازیگری عشقم بود دیگر به دنبال هدف و مقصدنبودم ، خانم (پرستو گلستانی ) هم در این راه خیلی مرا راهنمایی کرد، من که در این هنر هیچ آشنا و به قول معروف پارتی یا پل ارتباطی نداشم ،پله پله رفتم جلو با پشتکار خودم .
- چه زمانی متوجه شدی که به بازیگری علاقمندی ؟
جعفری : خیلی کوچک بودم که خودم را جای شخصیت های مختلف فیلم ها می گذاشتم و بازی می کردم ، صدای اکثر بازیگران را به خوبی تقلیدمی کرده و تمامی اجراهای مدرسه مان راعهده دار بودم .
- کار اجرا هم داشتی ؟
جعفری : آره ، برنامه برای کودک و نوجوان بود برای شبکه جام جم با خانم (شیرین جاهد) ویک برنامه دیگر برای بزرگسالان باز هم در شبکه جام جم به نام (چشم انداز.)
- چقدر اجرا و بازی به هم شباهت دارند؟
جعفری : معتقدم اجرا و بازیگری دو مقوله جدااز هم بوده و هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند،اما متاسفانه این روزها می بینم که این دو را به هم ربط می دهند، از بازیگران انتظار دارند که کاراجرا هم بکند و یا یک مجری را بازیگر خوبی تصور می کنند و او را وارد حیطه بازی می نمایند.یک مجری خوب لزوما یک بازیگر خوب نیست .
- چه تفاوت هایی دارند؟

جعفری : تفاوت ها میان این دو حرفه زیاداست ، یک مجری باید اطلاعات عمومی بالایی داشته و روابط عمومی خوبی هم برخوردار باشد،اما برای بازیگری تنها دانش از طریق تئوری کافی نبوده و باید تجربی و عملی با این حرفه آشناباشد.
- با این حرف که یک بازیگر خوب بایدحداقل یک کار اجرا داشته باشد موافقی ؟
جعفری : ما، این جمله مجری - بازیگر را زیادشنیدیم ، اما به واقع همان طور که گفتم این دورشته ی جدا هستند، البته من در برنامه کودک حکم همان مجری - بازیگر را داشتم .(خنده )
- در بازیگری به دنبال چه هستی ؟
جعفری : سعی می کنم در این حرفه هر روزتغییر کرده و بهتر از اینها بشوم ، و به جایگاهی مناسب دست پیدا نمایم که دیگر یک بازیگر نباشم .
- از خانواده ات بگو؟
جعفری : یک خانواده بسیار آرام و خلوت دارم ، من و مادرم با برادر بزرگ ترم که ازدواج کرده و جدا از ما زندگی می کند.
- اهل کارخانه هستی ؟
جعفری : اگر وقت کنم . چرا دروغ بگویم نه زیاد (باخنده )
- چه کاری را بهتر انجام می دهی ؟
جعفری : آشپزی .
- چه غذایی را خیلی خوب درست می کنی ؟
جعفری : اگر تصمیم به آشپزی بگیرم هر غذایی را که اراده کنم خوب درست خواهم کرد.
- مشخص ترین خصیصه اخلاقی ات ؟
جعفری : بر عکس اسمم خیلی هم آرام نیستم ،اما لبخند زدن را بسیار دوست دارم و همیشه لبانم خندان است .
- چه دیدگاهی نسبت به ازدواج داری ؟
جعفری : در حال حاضر دیدگاه خاصی ندارم .(باخنده ) اما بهر حال یک امراجتناب ناپذیر است و به قول معروف شتری است که در خانه هر کسی می خوابد.
- همسر آینده ات باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
جعفری : مهم ترین ملاک برای من ایمان است ،همسرم باید آدم باایمان و مهربانی باشد.
- اگر حبیب خواستگارتان باشد، پیشنهادش رامی پذیری ؟
جعفری : اگر با یک موقعیت دیگر خواستگارم باشد، شاید بپذیرم (باخنده )
- ازدواج سنتی را ترجیح می دهی یا مدرن ؟
جعفری : تلفیقی از سنتی و مدرن یعنی هم عشق دخیل باشد هم عقل .

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اسم سریال اق قندی

تبلیغات