آکاایران مرجع : خبرگزاری ایسنا آفتاب: در پی به تعویق افتادن چند باره ی ساخت فیلم سینمایی «گمگشته»، مجید اوجی همچنان بر تهیه این فیلم اصرار دارد. این تهیه کننده با اشاره به هزینه هنگفتی که ساخت فیلم سینمایی «گمگشته» طلب می کند،...

مجید اوجی

آکاایران: گمگشته درایوش مهرجوئی در دست مجید اوجی


مرجع : خبرگزاری ایسنا

آفتاب: در پی به تعویق افتادن چند باره ی ساخت فیلم سینمایی «گمگشته»، مجید اوجی همچنان بر تهیه این فیلم اصرار دارد.این تهیه کننده با اشاره به هزینه هنگفتی که ساخت فیلم سینمایی «گمگشته» طلب می کند، خاطرنشان کرد: فیلم باید در کشور آلمان فیلمبرداری شود که به دلیل بودجه سنگینی که برای ساخت آن نیاز است علاوه بر هزینه ای که من و سیما فیلم متقبل می شویم، یک شریک خارجی هم باید مشارکت کند.

به گزارش آکاایران وی که چهار سال پیش قصد داشت «گمگشته» را بر اساس فیلمنامه ای از مرحوم «عسگریان» تهیه کند در خصوص توقف کار گفت: در آن مقطع به خصوص کار آماده کلید زدن بود، من و سیما فیلم با شرکت آلمانی هم قرارداد بسته بودیم و به حساب شرکت هم پول واریز کرده بودیم اما متاسفانه آقای عسگریان در حالت کما به سر می بردند و پس از 6 ماه فوت کردند. در نتیجه کار در آن مقطع رها شد.

اوجی که تا کنون تهیه مجموعه هایی چون «شبی از شبها»، «شیخ مفید»، «سفر سبز»، «روزهای زندگی» و «مشق عشق» را بر عهده داشته است، ساخت «گمگشته» را منوط به تلاش امور بین الملل سازمان صدا و سیما دانست و افزود: این فیلم باید در آلمان ساخته شود و هنرپیشه ها نیز همگی خارجی هستند. بنابراین به یک شریک خارجی نیاز داریم تا بتوان هزینه ها را تا حدی تعدیل کرد.

وی از علاقه شخصی به ساخت «گمگشته» در تلویزیون به عنوان دلیل به تعویق افتادن ساخت این پروژه سینمایی یاد کرد و اظهار کرد: تهیه این فیلم به حدی برایم ارزشمند است که بعد از 26 سال تهیه کارهای تلویزیونی، حاضر شدم اولین کار سینمایی ام را انجام دهم.

فیلم گمگشته که قرار بود توسط «داریوش مهرجویی» در سال 82 و پس از مهمان مامان ساخته شود در آن سال متوقف شد. فیلمنامه این اثر در زمان حیات مرحوم عسگریان برنده جایزه فیلمنامه نویسی در اروپا شده است و مهرجویی نیز با ابراز علاقه نسبت به این فیلمنامه ساخت آن را منوط به بازنویسی توسط خود وی اعلام کرده بود.

ساخت «گمگشته» پیش از این در سال 80 نیز به دلیل فوت مرحوم عسگریان متوقف شد.

منبع :

تبلیغات