آکاایران مرجع : خبرگزاری ایسنا آفتاب: بابک بیات:تا لحظه ای که تکلیفم در این کار روشن نشود دست به ساخت موسیقی فیلمی نخواهم زد. بابک بیات از سازندگان با سابقه ی موسیقی متن فیلم گفت: من بیش از 18 سال به صورت...

دیگر موسیقی فیلم نمی سازم - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

آکاایران: دیگر موسیقی فیلم نمی سازم


مرجع : خبرگزاری ایسنا
آفتاب: بابک بیات:تا لحظه ای که تکلیفم در این کار روشن نشود دست به ساخت موسیقی فیلمی نخواهم زد.
بابک بیات از سازندگان با سابقه ی موسیقی متن فیلم گفت: من بیش از 18 سال به صورت سینه خیز در این حرفه حرکت کردم و موسیقی فیلم ساختم و باعشق و علاقه کارم را ادامه دادم و اگر صورت هزینه های و دستمزد من را در این مدت نگاه کنید از اینکه یک آهنگساز با این همه زحمت چنین زندگی می کند و در آمد کمی در حد یک کارمند داشته است خنده تان می گیرد.

به گزارش آکاایران سازنده ی موسیقی و متن فیلم های عروسی خوبان، شاید وقتی دیگر و مسافران با بیان اینکه موسیقی هایی که من می سازم همیشه ارکسترال بوده و هزینه های زیادی دارد توضیح داد: 20 ماه روی یک سریال کار کردم فقط به عنوان اینکه دلخوش کار کردن یک سریال با هویت باشم و همه ی سختی ها را با آغوش باز پذیرفتم در پایان هم همه فکر می کنند تمام مبلغ قرارداد مربوط به من می شود در حالی که استودیو و نوازندگان مخارجی دارند که یک آهنگساز باید آنها را بپردازد و همه ی اینها باید برای به اجرا درآوردن یک موسیقی فیلم هزینه شود.

وی که قرار بود موسیقی فیلم حکم به کارگردانی مسعود کیمیایی را بسازد درباره ی این کار گفت: ما تایمی که برای این فیلم در نظر گرفته ایم 37 دقیقه موسیقی بود که کمتر قسمتی از آن را می توانستیم برای جای دیگری مصرف کنیم که در نهایت به دلیل بالابودن هزینه ها و چند فکری بودن گروه دست اندرکار، فیلم زیبای حکم را کنار گذاشتم و از دوست و همکارم مسعود کیمیایی عذرخواهی کردم.

بیات با اظهار رضایت از حضور جوان در این حرفه خاطرنشان کرد: اما متاسفانه بسیاری از اینها از آن حس موسیقایی و تخصص در موسیقی فیلم برخوردار نیستم و فقط آن را یدک می کشم و چون کار دیگری بلد نیستم موسیقی فیلم می سازم.

وی که بعد از فیلم به من نگاه کن کار جدیدی را انجام نداده است آرزوی پیشرفت برای موسیقی فیلم در ایران به ایسنا گفت: من از این راه زندگی می کردم اما هم اکنون حاضرم کار نکنم تا موسیقی فیلم در این مملکت دست کسانی باشد که تخصص این کار را دارا هستند.

بیات در پایان اظهار داشت: هم اکنون علاقه مند ساخت ترانه هایی هستم که از اشعار و سطح خاصی برخوردار باشد مثل ترانه هایی که قبل از انقلاب ساخته ام و هم اکنون به هر کدام از آنها می بالم و گذشته و زندگی ام هر لحظه با من است و از آنها برای ملودی های داخل فیلم و در ترانه بهره می گیرم.

کشتی آنجیلیکا، عروس، نقطه ضعف، اتوبوس، ولایت عشق، پهلوانان نمی میرند، جهان پهلوان و افسانه ی سلطان و شبان از دیگر آثاری هستند که بیات برای آنها موسیقی ساخته است.منبع :

تبلیغات