آکاایران مرجع : خبرگزاری ایسنا آفتاب: درپی انتشار اخبارى در برخی نشریات مبنی بر اینکه بهرام بیضایى قرار است بعد از چند سال، فیلمى را جلوى دوربین ببرد و حتى تهیه کننده فیلم نیز مشخص شده بود، این فیلمساز اعلام...

بهرام بیضائی

آکاایران: بهرام بیضائی قرار نیست فیلم بسازد


مرجع : خبرگزاری ایسنا
آفتاب: درپی انتشار اخبارى در برخی نشریات مبنی بر اینکه بهرام بیضایى قرار است بعد از چند سال، فیلمى را جلوى دوربین ببرد و حتى تهیه کننده فیلم نیز مشخص شده بود، این فیلمساز اعلام کرد چنین فیلمی وجود خارجی ندارد!
بهرام بیضایى گفت : من هم با تعجب این خبر را خواندم ولى تا الان که کسى با من تماسى نگرفته و اصلاً در جریان نیستم و قرارنیست فیلمی بسازم . اگر خبری از فیلم جدیدم شود حتما خودم خبر می دهم!

به گزارش آکاایران بهرام بیضایى که چندى پیش دومین نمایش صحنه اى خود را در سال هاى اخیر به روى صحنه برده بود در آن زمان اعلام کرد که طى پنج سال گذشته، در تلاش براى ساختن فیلم تازه اى، جز ناهمراهى و دوگانگى از برخى مسئولان سینمایى وقت ندیده است.

بیضایى در ادامه گفت : من سیزده سال پیش نمایشنامه اى نوشته بودم که به تازگى آن را پیدا کرده ام و هم اکنون در حال پاکنویس کردن آن هستم که شاید آن را منتشر کنم یا شایداگر بتوانم آن را روى صحنه ببرم. بیضایى تاکید کرد چندان مطمئن نیستم که بتوانم این نمایشنامه را اجرا کنم. بیضایى توضیح داد: این نمایشنامه طربنامه نام دارد و یک کار تخت حوضى است. چندى پیش اخبارى منتشر شد که فیلمنامه ماهى، نوشته بهرام بیضایى براى انتشار رد شده است. بیضایى در گفت وگویى با ایسنا درباره علت رد این فیلمنامه گفته بود: معمولاً علت را نمى گویند. با این وضعیت خودم هم مانده ام و نمى دانم چه کنم. بیضایى عنوان کرده بود : متاسفانه هیچ کس حاضر نیست راجع به رد شدن این فیلمنامه توضیح دهد.

او ادامه داده بود : مسئولان قبلى مى گفتند بگذارید مسئولان جدید بیایند و مسئولان جدید نیز گویا کارهاى تصویب شده قبلى راهم قبول ندارند و باید گویى کارهاى تصویب شده قبلى هم دوباره بررسى شوند. گفتنى است بیضایى چندى پیش در پاسخ به سئوالى درباره سکوت طولانى اش در این سال ها گفته بود: من هیچ گاه سکوت طولانى نکرده ام، همیشه دارم کار مى کنم و شاید وقت براى کارهایم کم مى آورم، من زمانى که در سینما یا تئاتر فعالیت نمى کنم در حال نوشتن هستم.


منبع :

تبلیغات