آکاایران رویا تیموریان، بازیگر سینما و تلویزیون درگفت وگو با ایسکانیوز: بحران های ریشه ای در سینمای ایران وجود دارد ایسکانیوز ـ ما در سینما با بحران های ریشه ای مواجه هستیم و تازمانی که نتوانیم به طور ریشه ای این بحران ها را حل کنیم این...

رویا تیموریان

آکاایران: گفت وگو با رویا تیموریان

رویا تیموریان، بازیگر سینما و تلویزیون درگفت وگو با ایسکانیوز:
بحران های ریشه ای در سینمای ایران وجود دارد
ایسکانیوز ـ ما در سینما با بحران های ریشه ای مواجه هستیم و تازمانی که نتوانیم به طور ریشه ای این بحران ها را حل کنیم این وضعیت ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش آکاایران رویا تیموریان بازیگر سینما و تلویزیون درگفت وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسکانیوز ضمن بیان این مطلب گفت: سینما و تئاتر ما با مشکلات عدیده ای چون کمبود تجهیزات، کمبود سالن نمایش و غیره مواجه است که مسوولان امور هنری باید کمک های مالی و معنوی خود را در این زمینه دریغ نکنند.
بازیگر فیلم بیدمجنون گفت: این هنر وابسته به فرهنگ ماست و تا مسوولان این را باور نکنند و برای اعتلای آن قدمی برندارند این سینما به همین منوال پیش خواهد رفت.
وی با اشاره به لزوم آشنایی مدیران فرهنگی به مقوله هنر هفتم در بدنه سینمای کشور تصریح کرد: مدیریت بخش ضمن اینکه خود باید با مسائل هنری به طور کامل آشنا باشد باید از پیشکسوتان برای برنامه ریزی در این عرصه استفاده کند.
تیموریان با بیان این که اقتصاد روی هنر تاثیر مستقیم می گذارد افزود: فرهنگ ما اگر چیزی بیشتر از فرهنگ جهان ندارد کمتر از آن نیز ندارد و باید به آن توجه خاص شده و امکانات لازم را برایش فراهم کند.
وی در رابطه با مرز بندی سینما در ایران نیز گفت: هنگامی که به رشد و اعتلای خود برسیم می توانیم سینما را تقسیم بندی کنیم. سینمایی با کیفیت است که تماشاچی را پاسخگو باشد ولی متاسفانه در حال حاضر سینمای پیچیده ای داریم چون هیچ چیز در جای خودش نیست.


منبع :

تبلیغات