loading...

آکاایران هموطن سلام , شنبه 9 مهر 1384 بازتاب‏های «حکم» ماجرا از اینجا شروع شد که فیلم آخر کیمیایی به جشنواره فجر نرسید. سپس اعلام شد که جعفر پناهی به عنوان تدوینگر، بخش‏های مهمی از صحنه‏های فیلمبرداری شده را درآورده است....

هموطن سلام , شنبه 9 مهر 1384
بازتاب‏های «حکم»

فیلم آخر کیمیایی به جشنواره فجر نرسید. - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

آکاایران: فیلم آخر کیمیایی به جشنواره فجر نرسید.

به گزارش آکاایران ماجرا از اینجا شروع شد که فیلم آخر کیمیایی به جشنواره فجر نرسید. سپس اعلام شد که جعفر پناهی به عنوان تدوینگر، بخش‏های مهمی از صحنه‏های فیلمبرداری شده را درآورده است.
مدتی گذشت و تهیه‏کنندگان این فیلم گفتند که قصد دارند «حکم» را در تابستان اکران کنند. این اتفاق نیافتاد. در جشن خانه سینما، این فیلم جزو مهمترین آثاری بود که در هیچ رشته‏ای کاندیدای دریافت جایزه نشد. بعضی از محافل طرفدار کیمیایی، این قضیه را یک فاجعه قلمداد کردند.
بعد از این که کمی آب‏ها از آسیاب افتاد، مسعود کیمیایی در جشن سالگرد یکی از روزنامه‏ها، تعدادی از نویسندگان و حاضران را به خانه‏اش دعوت کرد ونسخه آماده شده «حکم» را برای آنها به نمایش گذاشت.
تعدادی از نویسندگان، آن را اثری آشفته و غیرقابل تحمل ارزیابی کردند و تعدادی دیگر، با اطمینان گفتند که «حکم» یکی از بهترین فیلم‏های چند سال اخیر سینمای ایران است و در کارنامه کیمیایی، فیلمی قابل بحث. دامنه این حرف‏ها هنوز ادامه دارد و کیمیایی آدم خیلی باهوشی است که خوب می‏داند در چه زمانی احتیاج به حمایت‏های مطبوعاتی دارد.
گفته می‏شود امکان نمایش عمومی «حکم» تا پایان سال وجود ندارد و هیچ بعید نیست که آخرین ساخته کیمیایی را در جشنواره فیلم فجر تماشا کنیم.

منبع :

تبلیغات