آکاایران ایران :بهرام عظیمى و رؤیاى دور ساکتى گروه فرهنگ و هنر ـ مى گوید براى از دست دادن یک جشنواره خوب و باکلاس ممکن است مدتى دمغ شود و آرزو دارد همین سیا ساکتى را در قالب یک فیلم بلند...

ایران :بهرام عظیمى و رؤیاى دور ساکتى

بهرام عظیمى همون سیا ساکتی معروف - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

آکاایران: بهرام عظیمى همون سیا ساکتی معروف

به گزارش آکاایران گروه فرهنگ و هنر ـ مى گوید براى از دست دادن یک جشنواره خوب و باکلاس ممکن است مدتى دمغ شود و آرزو دارد همین سیا ساکتى را در قالب یک فیلم بلند سینمایى پویانمایى ارائه کند. آرزویى سهل که در پیچ و خم صدور مجوزهاى بسیار، کارى سخت مى نماید.
کاریکاتوریست باسابقه کشور، که همین روزها برایش بزرگداشت مى گیرند، با پویانمایى هاى راهنمایى و رانندگى چهره شد. هر چند پیش از این براى اهل هنر نامى شناخته شده بود. بهرام عظیمى، کارگردان تیزرهاى پرطرفدار راهنمایى و رانندگى و خالق شخصیت هاى دوست داشتنى داوود خطر و سیا ساکتى، سال ۱۳۴۵ در شهر تهران متولد شده است. او که فارغ التحصیل رشته صنایع دستى از دانشگاه هنر است، سال ۱۳۶۲ فعالیت خود را در زمینه کاریکاتور آغاز کرد و سال ها در دانشکده صدا و سیما به تدریس در این رشته پرداخت.
سال ۱۳۷۲ آغاز دوباره اى براى این هنرمند کاریکاتوریست بود تا تصویرهایش را در دنیاى انیمیشن زندگى دوباره اى ببخشد.
کسب ۵۶ جایزه در زمینه هاى مختلف هنرى که از میان آنها ۲۲ جایزه عنوان بین المللى را دارند، نشان از تأیید جهانى کارهاى عظیمى دارد. فیلمنامه نویسى، کارگردانى، داورى جشنواره هاى ملى و بین المللى از دیگر فعالیت هاى عضو گروه کاریکاتور کلاغ سفید است. بهرام عظیمى که امروز در پشت انیمیشن هاى محبوبش چون داوود خطر پنهان شده است، از مأموران کنترل نامحسوس ترافیک شهرى است. عظیمى مى گوید: من دفترچه جریمه اى دارم که هر روز ۷ - ۸ برگه از آن را پر مى کنم و تا به حال دو بار هم اسم خودم را براى جریمه شدن یادداشت کرده ام.

بهرام عظیمى همون سیا ساکتی معروف - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها


مراسم تجلیل از این کاریکاتوریست امروز ساعت ۱۷ تا ۱۹ توسط خانه کاریکاتور در فرهنگسراى هنر واقع در خیابان یوسف آباد، خیابان ،۲۱ پارک شفق، فرهنگسراى دانشجو برگزار مى شود و همزمان با این برنامه آثار بهرام عظیمى به نمایش درمى آید.

منبع :

تبلیغات