loading...

آکاایران ایران :گردآورى و ترجمه: رضا محدث 1) رنگهاى مرکب: حتماً در مورد رنگهاى گرم چه در همین صفحه و یا در جاهاى دیگر دنیا خوانده و شنیده اید. پایه این رنگ قرمز است و ترکیبات رنگ قرمز با سایر...

رنگهاى برتر ۲۰۰۵ - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

آکاایران: رنگهاى برتر ۲۰۰۵


ایران :گردآورى و ترجمه: رضا محدث
به گزارش آکاایران 1) رنگهاى مرکب: حتماً در مورد رنگهاى گرم چه در همین صفحه و یا در جاهاى دیگر دنیا خوانده و شنیده اید. پایه این رنگ قرمز است و ترکیبات رنگ قرمز با سایر رنگها. مثلاً رنگ نارنجى و یا صورتى. این رنگها امسال هم مورد استفاده قرار مى گیرند و کاربرد دارند. به قولى هنوز از مد روز دنیا خارج نشده ا ند. شاید به خاطر اینکه در بعضى از نقاط دنیا گرماى هوا، آنطور که ما آن را در فصل تابستان احساس مى کنیم، مفهوم نداشته باشد. همین امر باعث شده امسال هم براى اتاق نشیمن و پذیرایى منزل از رنگ نارنجى تند و یا زرد طلایى استفاده شود. از گروه مرکبات قرمز، قرمز هندوانه اى هم توصیه مى شود.
۲) شکلاتى: شما در مورد این رنگ چه نظرى دارید. کارشناسان معتقدند که قهوه اى شکلاتى نوعى رنگ «سیاه» جدید است. نظر شما چیست؟ این رنگ تمام خواص مشکى را داراست و علاوه بر آن، گرم تر است و فضاى خانه را دنج تر مى کند. رنگ آبى هم مى تواند جفت مناسبى براى قهوه اى شکلاتى باشد.
۳) قرمز واقعى: رنگ قرمز، نه قرمزى که در شماره یک به آنها اشاره کردیم، هم گرم است و هم صمیمى و فضاى خانه را دلچسب مى کند. کارشناسان این رنگ را هم توصیه مى کنند.
۴) زرد گندمى: این رنگ و مشتقات آن براى تمام فصول و ایام سال دلچسب است. حتماً کدو تنبل تا به حال دیده اید. استفاده از رنگ سیاه در کنار این رنگ و یا رنگ کرم به جذابیت اتاق شما مى افزاید. مثلاً صندولى ها را مشکى انتخاب کنید.
۵) صورتى: از اتاق بچه ها خارج شوید. بعضى ها معتقدند که رنگ صورتى فقط مختص کودکان است و فقط در اتاق آنها باید مورد استفاده قرار بگیرد، اما سخت در اشتباهید. براى اتاق نشیمن هم مى توانید از این رنگ استفاده کنید و به آنجا حیات دوباره اى ببخشید.
با استفاده از رنگ صورتى و ترکیب آن با رنگهاى سیاه، قهوه اى شکلاتى، گندمى مى توانید تغییرات قابل توجهى به خانه بدهید. فراموش نکنید که زمانى که نور به این رنگ برسد، جذابیت آن را دوچندان خواهد کرد. پس اتاق ناهارخورى یا قسمتى که شما میز ناهارخورى را در آن قرار داده اید، بهترین جا براى قرار گرفتن آن است.
۶) آبى جدید: آبى همچنان رنگ مورد علاقه خیلى ها است. خوبى این رنگ آن است که شما مى توانید با بسیارى از رنگها ترکیبش کنید و یک فضاى زیبا را پدید بیاورید. قهوه اى مایل به زرد، سفید، زرد و انواع مشتقات رنگ سبز محیطى براى آرامش شما فراهم خواهند کرد.
آبى همچنین با مشکى هم عالى خواهد شد. قهوه اى شکلاتى و خاکسترى هم مى تواند انتخاب مناسبى در کنار آبى باشد. باز هم کارشناسان عقیده دارند که آبى را مى توان با آبى ترکیب کرد و «آبى جدید» خلق کرد. استفاده از انواع آبى ها در کنار هم.
۷) نقره اى: بیشتر ما از رنگهاى نقره، مسى و طلایى در دستشویى استفاده مى کنیم. البته اکثر دستگیره هاى در خانه هاى ما هم از این رنگها است.
اعتقاد بر این است که کمى بیشتر از این رنگها استفاده شود. مثلاً آباژور و لوسترها و چراغ هاى خانه را از این رنگ انتخاب کنیم.
۸) سبز روشن: رنگ سبز رنگ مورد علاقه بسیارى مردم و رنگ برتر آنها در طى سالهاى گذشته بوده است. اما در سال ۲۰۰۵ علاقه ها بیشتر به سمت رنگ سبز روشن که مثال آن را در کیوى مى توان دید، کشیده شده است. این رنگ سبز با سفید، زرد، طلایى، نقره اى، کرم، قهوه اى و سیاه فوق العاده زیبا خواهد شد.


رنگهاى سبز روشن تر همچنین مى توانند با صورتى و نارنجى هم ترکیب شوند.
۹) سیاه و سفید: سیاه و سفید با هر رنگى که شما علاقه دارید، هماهنگ مى شوند. به همین دلیل نمى توان زیاد در خصوص آن نوشت و توضیحى داد. شما مى توانید دیوار حمام را سیاه انتخاب کنید تا با سرویس سفید شما و سایر ترکیب رنگهاى داخل آن هماهنگ شود، اما عموماً هر رنگى با این دو رنگ مناسب خواهند بود.
۱۰) رنگ مورد علاقه شما: اما واقعاً رنگ سال ۲۰۰۵ کدام رنگ است؟ آیا رنگهایى که ما در نه قسمت قبلى از آنها صحبت کردیم واقعاً رنگهاى برتر سال ۲۰۰۵ بوده اند؟ رنگ سال براى شما رنگ مورد علاقه شماست. اگر آبى رنگ دلخواه شماست، با استفاده از کوسن و بالشهاى نارنجى به آن درخشندگى بدهید. اگر صورتى را دوست دارید. با استفاده از رنگ مشکى به آن کمى سنگینى بدهید. اگر زرد رنگ شماست، به آن کمى سایه بدهید، با استفاده از سبز، قهوه اى شکلاتى، سیاه و یا کرم.
فراموش نکنید که رنگ سال رنگ مورد علاقه شماست که حتماً در لیست نه تایى ما قرار گرفته، آن طورى که دوست دارید با ترکیبات گفته شده خانه تان را نو کنید.

منبع :

تبلیغات