بیوگرافی کمدین: ارژنگ امیر فضلی - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیوگرافی کمدین: ارژنگ امیر فضلی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیوگرافی بازیگران از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: شرح حالی از زندگی هنرمند طنز پرداز ارژنگ امیر فضلی

 

به گزارش آکاایران: ارژنگ

امیر فضلی

کمدین و بازیگر طنز ایرانی است که اکنون در سن 45 سالگی به سر می برد.

ارژنگ امیرفضلی

متولد سال 1349 است و زاده تهران نیز می باشد. ارژنگ امیرفضلی بازیگر ایرانی است. او بیشتر به عنوان یک کمدین شناخته شده است. وی پسر حسین امیرفضلی بازیگر می باشد.

 

ارژنگ امیرفضلی که همه او را به عنوان یکی از بازیگران کمدی می شناسند کار خود را با برنامه «نوروز 72» به کارگردانی داریوش کاردان، همراه با مهران مدیری و حمید لولایی آغاز کرد.

 

او به سرعت در عرصه هنر هفتم درخشید و علاوه بر بازیگری در سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردانی چند مجموعه تلویزیونی را نیز در کارنامه کار خود ثبت کرد.

 

از مهمترین آثار وی می توان به «الو الو من جوجوام» (مرضیه برومند)، «جنگجوی پیروز» (مجتبی راعی)، «مربای شیرین» (مرضیه برومند)، «شارلاتان» (آرش معیریان)، «شام عروسی» (ابراهیم وحیدزاده)، «اخراجی ها» (مسعود ده نمکی)، «اخراجی ها2» (مسعود ده نمکی)، «محاکمه در خیابان» (مسعود کیمیایی) و «افراطی ها» (جهانگیر جهانگیری) اشاره کرد. وی درباره حادثه ای می گوید که بعد از گذشت سال های سال هنوز گاهی تکرار آن آزارش می دهد.

 

امیرفضلی توضیح می دهد: «آدم شوخی هستم و زیاد عادت ندارم به مشکلاتی که پیش می آید به دید بد نگاه کنم. در کل آدمیزاد این طوری است که به هر اتفاقی که امروز برایش بسیار تلخ و سخت است فردا به عنوان یک خاطره نگاه می کند.»

 

فیلم شناسی
* محاکمه در خیابان (مسعود کیمیایی) (۱۳۸۷)
* دو خواهر (محمد بانکی) (۱۳۸۷)
* اخراجی ها ۲ (مسعود ده نمکی) (۱۳۸۷)
* هم خانه (مهرداد فرید) (۱۳۸۶)
*  اخراجی ها (مسعود ده نمکی) (۱۳۸۵)
* شام عروسی (۱۳۸۴)
*  شارلاتان (۱۳۸۳)
*  گرداب (۱۳۸۳)
* مربای شیرین (۱۳۸۰)
* جنگجوی پیروز (۱۳۷۷)
* الو! الو! من جوجوام! (۱۳۷۳)

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله بیوگرافی کمدین: ارژنگ امیر فضلی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ارژنگ امیرفضلی در اخراجی هاپ , بیوگرافی ارژنگ امیرفضلی , تصاویر ارژنگ امی , تمیر فضلی

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات