بیوگرافی بازیگر حبیب دهقان نسب - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیوگرافی بازیگر حبیب دهقان نسب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیوگرافی بازیگران از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بیوگرافی بازیگر حبیب دهقان نسب

آکاایران: بیوگرافی بازیگر حبیب دهقان نسب

آکاایران: زندگی نامه حبیب دهقان نسب

 

به گزارش آکاایران:
تولد :  ۱۳۲۸ در شیراز
پیشه : بازیگر
سال های فعالیت  : ۱۳۴۶-تاکنون
مدرک تحصیلی : فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی

 

حبیب دهقان نسب متولد  ۱۳۲۸ در شیراز است

 

حبیب دهقان نسب فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است در سال ۱۳۴۶ فعالیت های هنری خود را آغاز کرد.
 
 

  بیوگرافی حبیب دهقان نسب

 حبیب دهقان نسب متولد ۱۳۲۸ در شیراز می باشد. وی بخاطر عشق به بازیگری تحصیلات خود را در همین رشته انتخاب کرد، او فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است در سال ۱۳۴۶ فعالیت های هنری خود را آغاز کرد.

در نمایش های رادیو شیراز از سال۱۳۴۶ تا ۱۳۵۲ و هچنین نمایش های تئاتر را تجربه کرد.

اولین حضور او در سینما فیلم شرایط عینی (۱۳۶۶) بود. اما در تلویزیون با سریال در پناه تو چهره شد، فیلم سفر به چزابه و نسل سوخته مورد توجه منتقدین سینما قرار گرفت. 

 

 

قسمتی از گفتگو با حبیب دهقان نسب

 

اگر مایل باشید بفرمایید که چرا با وجود این که دانش آموخته رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر هستید، کارگردانی را ادامه ندادید؟
 قبل از ورودم به دانشکده در شیراز بازی و کارگردانی می کردم. بعد از فارغ التحصیلی در اداره فرهنگ و هنر آن زمان استخدام شدم و باز هم در شیراز کار می کردم. در سال 1366برای گسترده شدن فعالیتم به تهران کوچ کردم و تصمیم گرفتم بازیگری را ادامه دهم چون به بازیگری بیشتر از کارگردانی علاقه دارم.

 

 مردم شما را با چه نقش هایی می شناسند؟
 با نقش های مختلفی می شناسند. بعضی از آثار هنوز در ذهن تماشاگر مانده است مانند عموی سریال«درپناه تو» در ذهن ها مانده و برای مردم جذاب است. اکنون هم مردم از آن سریال یاد می کنند. نقشم در سریال «خواب و بیدار» یا فیلم «سگ کشی» بهرام بیضایی هم در ذهن مردم ماندگار شده است.

 

 

فکر می کنم علاقه زیادی به ایفای نقش پلیس دارید، چون در سریال«جاده قدیم »هم ، نقش پلیس را بازی کرده اید؟
بله، در آن سریال هم نقش یک پلیس را بازی می کنم. البته نقشی که در جاده قدیم دارم هم با دیگر نقش هایم فرق دارد و سعی کرده ام یک پلیس متفاوت را برای مخاطبان به تصویر بکشم. ضمن این که معتقدم بازیگر باید این هنر را داشته باشد تا بتواند نقش های هر چند تکراری را متفاوت بازی کند. اگر بازیگر این هنر را نداشته باشد، پس چه فرقی با یک فرد عادی دارد؟

خوشبختانه تا امروز هم بیشتر نقشه هایم با استقبال مناسبی از سوی مخاطبان روبه رو شده و مردم مرا در آن نقش ها پذیرفته اند و هیچ وقت از انتخاب های خود نادم و پشیمان نشده ام.

 

آیا بعد از چهل سال و اندی فعالیت در عرصه هنر، کوتاهی و بلندی نقش برایتان اهمیت دارد؟
وقتی من به کارگردانی اعتماد داشته باشم نقش کوتاه هم در کارش بازی می کنم. کوتاهی یا بلندی نقش برایم اهمیت ندارد، بلکه نقش باید تاثیرگذار بوده و باری به هر جهت نباشد.

 

اگر پیشنهاد بازی نداشته باشید وقت خود را چگونه می گذرانید؟
 فیلم می بینم، روزنامه و کتاب مطالعه می کنم و سری به مطبوعات می زنم. یعنی کارهایی را انجام می دهم که علاوه بر جنبه تفنن و سرگرمی به کارم ارتباط داشته باشد.

 

 بهترین تصمیم حرفه ای تان تا این جای کار چه بوده است؟
 هر کاری که انجام داده ام در جایگاه خودش مهم بود، مثلاً همکاری با بهرام بیضایی، داوود میرباقری، مهدی فخیم زاده و مرحوم رسول ملاقلی پور جزو نقاط عطف کارنامه کاری ام بود، طبیعی است که همکاری با این کارگردان ها برایم اهمیت داشت و هر زمان به من پیشنهاد دادند با کمال میل پذیرفتم.     

منبع :

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات