پشت بام تهران

آکاایران: سعید نعمت الله از اخراج عضو نامنظم و تغییر پایان سریال پشت بام تهران گفت


آکایران :سعید نعمت الله: خاطره بدی از سریال «پشت بام تهران» ندارم، فقط یکی از اعضای گروه بی انضباطی کرد و با اخراجش این مشکل حل شد.

مصاحبه با سعید نعمت الله در مورد سریال پشت بام تهران

بنا به گزارش آکاایران : سعید نعمت الله نویسنده سریال پشت بام تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر فینال و حذف یکی از شخصیت ها، گفت: ترجیح می دهم این مصاحبه را با حقایق شروع کنم، نه هذیان خواب های پریشان، در ادامه دوست دارم جمله ام را با حدیثی از امام صادق (ع) آغاز کنم که می فرمایند: الکذب الحرام حتی بالمزاح (دروغ گفتن حتی به شوخی هم حرام است).از طرفی من نویسنده سریال هستم و هر جایی که اقتضا می کرد تغییراتی ایجاد شود، انجام دادم و قطعا این تغییرات در فینال اثرگذار نبود.   

وی در پاسخ به این پرسش که از ابتدای نگارش متن، فینال برایتان مشخص است یا خیر توضیح داد: برای نگارش یک متن ابتدا و انتهای قصه حتما باید مشخص باشد وگرنه متن راه به جایی نمی برد. در مورد پشت بام تهران نیز باید بگویم از مشورت های کارگردان و آقای سیفی آزاد استفاده می کردم و بر این باورم که هر فرد عاقلی پیشنهادهای اطرافش را با گوش جان می شنود.نویسنده سریال میکائیل در پاسخ به اینکه برخی از نویسنده ها متن های هر بازیگری را با مشورت خودش به نگارش در می آورند، نیز بیان داشت:اگر منظورتان چک کردن با بازیگران باشد، خیر،چراکه در حیطه مسئولیت و تخصص یک بازیگر نیست، اما اگر پیشنهادی داشته باشند، با جان و دل گوش می کنم،اما در نهایت تصمیم گیری با منِ نویسنده است،آنهم به این دلیل که خود را مسئول فیلم نامه ام می دانم.

این نویسنده درباره تغییر لحن این سریال در نوع روایت قصه اصلی آنهم از زبان ضد قهرمانی چون غیاث گفت: قصه پشت بام تهران اینطور اقتضا می کرد که از راوی استفاده کنم،این بازی را دوست دارم،اما تا به حال مهندسی قصه های قبلی ام این اجازه را نمی داد.از طرفی روایت این قصه به دلیل اینکه دو کاراکتر غیاث و آهی دارای دو معرفی و مقدمه طولانی بودند، تفاوت داشت.نعمت الله با اشاره به همکاری با بهرنگ توفیقی گفت: بهرنگ هنرمندی است که برای رفاقت و کار گزینه مناسبی است و من از همکاری با او لذت بردم،توفیقی از آندسته افرادی است که احساسات را به خوبی متوجه می شود و جامعه شناس خوبی است.از همه مهمتر اینکه به جز حوزه نمایش، دغدغه اصلی اش خانواده اش هستند و من این بخش وجودی او را بسیار دوست دارم.

نویسنده سریال «مادرانه» درباره اهمیت به خانواده و به خصوص دختربچه ها در آثارش درست بعد از پدر شدن خود نیز بیان داشت: اصولا از آن دسته افرادی هستم که بچه ها را دوست دارم، از طرفی خودم نیز یک دختر سه ساله دارم و وجود این جریان می تواند تاثیراتی در قصه داشته باشد. در حال کلی غیر از دختر خودم بچه ها را به شدت دوست دارم و آنها را موجوداتی معصوم می دانم و همیشه این نگرانی را دارم که در مواجهه با اتفاقات اطراف و حوادث جامعه چگونه بزرگ خواهند شد و زندگی خواهند کرد. همیشه روی بچه ها حساسیت ویژه ای داشته ام.

نعمت الله با اشاره به تیتراژ ابتدایی و انتهایی سریال و چگونگی ارتباط بین قصه و تیتراژ نیز گفت: در تیتراژ ابتدایی مخاطب نمایی از پشت بام خانه های تهران می دید و در تیتراژ انتهایی تصویری از افرادی را نشان می دادیم که در این خانه ها زندگی می کردند. دلیل تار بودن چهره آدم ها نیز به خاطر خوانا بودن اسامی در تیتراژ بود.وی درباره خاطره های بدی که از آخرین نوشته خود داشته است نیز گفت: خاطره بدی از سریال «پشت بام تهران» ندارم، فقط یکی از اعضای گروه بی انضباطی کرد و با اخراجش این مشکل حل شد.

نویسنده سریال «زیرهشت» درباره جزئیات این موضوع پاسخی مشخص نداد و گفت: اصولا آوردن اسامی افراد حرکت منسوخ و غیر جذابی است.دوست دارم همینجا از گروه «پشت بام تهران» که گروهی زحمتکش،بی سر و صدا، با حیا و کاربلد بودند تشکر کنم که خاطره محترمشان همیشه در ذهن من خواهد ماند و از مردم نیز می خواهم اگر کم و کاستی ای در کار وجود داشته،حلال کنند.نعمت الله درباره جدیدترین اثر خود نیز بیان داشت:مشغول نگارش یک فیلم سینمایی هستم که به امید خدا پاییز کلید می خورد. تهیه کننده و کارگردان هم انتخاب شدند که بعدا اعلام می کنم.

منبع :

پشت بام تهران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سعیدنعمت الله

تبلیغات