هما روستا ظاهر زیبایی داشت اما هیچگاه اغفال نشد! - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد هما روستا ظاهر زیبایی داشت اما هیچگاه اغفال نشد! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیوگرافی بازیگران از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

هما روستا ظاهر زیبایی داشت اما هیچگاه اغفال نشد!
,هما روستا, ایرج راد,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها، زندگینامه بازیگران، بیوگرفی بازیگران مرد، بیوگرافی بازیگران زن،زندگینامه بازیگران ایرانی

آکاایران: هما روستا ظاهر زیبایی داشت اما هیچگاه اغفال نشد!


آکایران :ایرج رادد گفت: نظم و انضباط در زندگی شخصی و هنری روستا جایگاه ویژه ای داشت و بطور طبیعی در وجود او بود.

صحبت های ایرج یاد به یاد هما روستا

بنا به گزارش آکاایران : ایرج رادد بازیگر تئاتر تلویزیون سینما و رئیس خانه تئاتر در گفتگویی؛ در خصوص فوت هما روستا و زندگی هنری و شخصی وی گفت: آشنایی من با خانم هما روستا در اداره تئاتر و به حدود سال های 49 -50 یعنی زمانی که او تازه به ایران آمده بود، برمی گردد و اولین کاری که به صورت مشترک با هم انجام دادیم «بازرس گوگول» بود که عزت الله انتظامی کارگردانی آن را برعهده داشت.

وی افزود: طبیعتا خانم هما روستا از یک شخصیت و تربیت خاص و نظم و انضباط دقیقی در کار و زندگی برخوردار بود و به موقع سرتمرین ها و اجرا حضور پیدا می کرد این نظم و انضباط به طور طبیعی در وجود ایشان بود و او از نظر ادب و نزاکت انسان شریف و بالایی بود.

وی ادامه داد: روستا زمانی که به ایران آمد از نظر ظاهر دارای وضعیت زیبا و مناسبی بود و خیلی ها کشش درونی داشتند که وی را به سمت هنرهای تجاری و تصاویر تجاری بکشانند اما او اغفال چنین مسائلی نشد و توانست خودش را در آن موقعیت حفظ کند و سعی کرد کارهایش انتخابی و با ارزش باشد.

 راد بیان کرد: بعدها که با سمندریان ازدواج کرد مسیر کاری او نیز دگرگونی دوباره ای پیدا کرد و به سمت و سویی ارزشمند و تاثیرگذار حرکت کرد.

وی افزود: از جمله کارهایی که من با خانم روستا همکاری داشتم تئاتر «مرده های بی کفن و دفن» به کارگردانی سمندریان بود که در آنجا مشاهده می کردم این دو مرحوم هیچگاه زندگی هنری و نظم و انضباط آن را با مسائل زندگی شخصی قاطی نکردند چون در حین کار شخصیت کاری و هنری در کنار هم به بهترین شکل ارائه می شد.

راد اظهار داشت: از دیگر  خصلت های خوب خانم روستا این بود که هرگز نشیندم پشت سر کسی سخن، حرفی و مسائلی را بازگو کند تا حالت غیبت به خود بگیرد بلکه او سعی می کرد با همه صمیمیت و دوستی برقرار کند.

وی عنوان کرد: در کارهای شخصی و هنری او احترام و جایگاه ویژه ای داشت و همیشه در این زمینه فاصله خود را با دیگران مشخص  و حفظ می کرد چنانکه افرادی که با او در ارتباط بودند از این خصلت آگاهی کاملی داشتند.

راد در پایان خاطرنشان کرد: شخصیت وارسته و والای روستا تاثیر فراوانی در زمینه کارگردانی و بازیگری داشت و امیدوارم شاهد این باشیم که هنرمندان ما رهرو راه چنین افرادی باشند.

منبع :

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات