loading...
بنی اعتماد

رخشان بنی اعتماد کارگردان سینما در گفتگویی در خصوص اکران شدن برخی فیلم های توقیفی طی چند ماه اخیر گفت: اگر فیلم های توقیفی به اکران نمی رسیدند حالت بدی داشت یعنی این اتفاق حالت طبیعی و نرمال است و باید خوشحال باشیم و امیدوار، تا این نمونه حالت های طبیعی ادامه داشته باشد و فیلم هایی که در سینمای حرفه ای ساخته می شود و اجازه نمایش می گیرند، اکران شوند.

وی در خصوص جایگاه نقد در سینمای ایران عنوان کرد:سؤال پیچیده ای است، اما نقد همیشه در سینما جایگاه مهمی داشته اما آن چیزی که به عنوان نقد رایج شده و اسم آن را نمی توان نقد گذاشت به سینما لطمه زده است چون مغلطه ای در معنا و برداشت از مقوله نقد است.

بنی اعتماد  افزود: یعنی اکثر کسانی که در جایگاه نقد هستند با موضع گیری جناحی نسبت به یک فیلم و در واقع با انگیزه های تسویه حساب های سیاست بازانه اسم خود را منتقد گذاشته اند که این درست نیست.

کارگردان «قصه ها» در خصوص اینکه اهالی سینما تا چه حد در نظر دادن نسبت به آثار خود تعارف می کنند، بیان کرد: به هر حال ممکن است این موضوع ناشی از آن فرهنگ و بخش غیر شفاف فرهنگی ما باشد که دچار تعارفات می شویم اما از طرفی شاید خود اهالی سینما بر شرایط و مشکلاتی که یک فیلم ساخته می شود، اشراف دارند و با در نظر گرفتن مجموع آن شرایط نسبت به کار هم قضاوت می کنند اما اینکه نظر دیگری داشته و چیز دیگری بگویند ربطی به سینما ندارد چون این شکلی است که در فرهنگ ما وجود دارد.

بنی اعتماد در خصوص تعریف خود از شخصیت کاری کمال تبریزی و دلیل ترغیب شدنش برای دیدن فیلم از "رئیس جمهور پاداش نگیرید" عنوان کرد: احتیاج نبود ترغیب شوم چون اتفاق به این مبارکی یعنی اکران شدن این فیلم بعد از مدتها وقفه و اینکه پشت آن کارگردانی چون کمال تبریزی که جایگا هش در سینما مشخص و والا است آدم را ترغیب به دیدن فیلم می کند.

وی افزود: از این بابت خوشحالم و احساس می کنم که هر کدام از فیلم هایی که به این ترتیب اکران می شود یک جشن سینما است و اکران فیلم کمال تبریزی هم یکی از جشن های سینما است.

بنی اعتماد در پاسخ به این سؤال که اگر مسئولیتی در سینما داشتید چه کارهایی انجام می دادید بیان کرد:هیچ وقت به این موضوع فکر نمی کردم که مسئول سینمایی باشم. من فقط یک کار را بلد م و آن فیلم سازی است و لاغیر.


منبع : yjc.ir

تبلیغات