در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیوگرافی بیوگرافی مرحوم ناصر گیتی جاه بازیگر سینما و تلویزیون +عکس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیوگرافی بازیگران از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ناصر گیتی جاه

تولد: ۱۳۱۴

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

سال های فعالیت: ۱۳۴۷ تا ۱۳۹۳

 

ناصر

گیتی جاه

(۱۳۱۴-۱۳۹۳) بازیگر ایرانی و برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سی امین جشنواره فیلم فجر بود.

 

ناصر گیتی جاه دارای مدرک آموزش بازیگری زیر نظر رفیع حالتی ، مهدی نامدار و اسماعیل مرتاش بود و سال 1337 با فعالیت در «جامعه باربد» و تلویزیون خصوصی و اجرای نمایش زنده، کار هنری اش را آغاز کرد.

 

او با فیلم «پست چی» به کارگردانی رفیع حالتی در سال 1340 وارد سینما شد و از جمله فیلم های این بازیگر می توان به «پنجمین سوار سرنوشت»، «راه دوم»، «خط پایان»، «تنوره دیو»، «یوزپلنگ»، «مدرک جرم»، «مکافات»، «خواستگاری»، «پنجاه و سه نفر»، «قافله» و «خوابم میاد» اشاره کرد.

 

«سه یار دبستانی»، «گدایان خوشبخت»، «خسرو و شیرین»، «ملوانان»، «حاکم یک روزه»، «بیژن و منیژه» و «رستم و سهراب» از جمله نمایش های گیتی جاه هستند.

 

از سریال هایی که این بازیگر در آنها به ایفای نقش پرداخته است، می توان به «خانه به دوش»،«خاله سارا»،«مش خیرالله و صندوقچه اسرار»،«نیمه پنهان ماه»،«همسایه ها»، «خداحافظ بچه» و «پهلوانان نمی میرند» اشاره کرد که سریال آخر هم اکنون از شبکه «آی فیلم» در حال پخش است.

 

این بازیگر که از جشنواره سی ام فیلم فجر برای فیلم «خوابم میاد» رضا عطاران (بازیگر نقش پدر رضا عطاران) موفق به دریافت دیپلم افتخار شد، روز گذشته در سن 79 سالگی درگذشت.

 

 

فیلم های سینمایی ناصر گیتی جاه

فیلم

سال

فرزند چهارم

۱۳۹۱

جابه جا

۱۳۹۰

خوابم می آد

۱۳۹۰

گشت ارشاد

۱۳۹۰

دو برادر

(۱۳۸۹

شب بی پایان

۱۳۷۸

قافله

۱۳۷۱

پنجاه و سه نفر

۱۳۶۸

خواستگاری

۱۳۶۸

مکافات

۱۳۶۶

تنوره دیو

۱۳۶۴

خط پایان

۱۳۶۴

مدرک جرم

۱۳۶۴

یوزپلنگ

۱۳۶۴

راه دوم

۱۳۶۳

میهمان

۱۳۵۵

نقص فنی

۱۳۵۵

مراد برقی و هفت دخترون

۱۳۵۳

گدای میلیونر

۱۳۵۲

شکار شوهر

۱۳۴۷

 

 

 

 

فیلم های تلویزیونی ناصر گیتی جاه

 

 

ناصر گیتی جاه

ناصر گیتی جاه
گردآوری: گمجله اینترنتی زیگیل


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله بیوگرافی بیوگرافی مرحوم ناصر گیتی جاه بازیگر سینما و تلویزیون +عکس شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بیوگرافی بیوگرافی مرحوم ناصر گیتی جاه بازیگر سینما و تلویزیون +عکس گردآوری توسط بخش بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها، زندگینامه بازیگران، بیوگرفی بازیگران مرد، بیوگرافی بازیگران زن،زندگینامه بازیگران ایرانی سایت آکاایران
تبلیغات