پژمان جمشیدی: پدرم با کار در ماست بندی روزگار را طی می کند! - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

پژمان جمشیدی بازیگر سالهای اخیر تلویزیون و تئاتر روز پدر را بهانه ای کرده است برای نگارش یک دلنوشته زیبا درباره پدرش.

پژمان جمشیدی که این دلنوشته را از طریق صفحه اجتماعیش با مخاطبان قسمت کرده با عشق و علاقه از پدر و مسیری که وی برای رسیدن به موفقیت طی کرده سخن گفته است و از وی به عنوان یک الگو یاد کرده است.

 پژمان جمشیدی در بخشی از این تک نگاری به شدت احساسات برانگیز از مشکلات و سختیهایی گفته که پدر در برهه ای از زمان با آن روبرو بوده و البته ایستادگی پدر در عبور از مشکلات را تحسین کرده است.

متن کامل این دلنوشته را بخوانید:

پدرم را عجیب دوست دارم

پدرم را عجیب دوست دارم؛ شکلی متفاوت تر از تمام دوست داشتنها. ایشان در سال ١٣٢٠ در روستایی اطراف گوهردشت کرج (دروان) و در خانواده ای به معنای تمام و کمال مذهبی به دنیا آمدند و تحصیلات ابتدایی را در همان روستا و مکتب و مدرسه آن دوران سپری کردند.

با فقر و سختی و کار در ماست بندی روزگار طی می کنند

برای تحصیلات متوسطه به کرج آمدند و مدتی پیش برادران بزرگتر خود زندگی کردند. با فقر و سختی های بسیار آن دوران و کار در یک ماست بندی روزگار را طی میکنند و پس از پایان تحصیل در دبیرستان و اخذ دیپلم، خانه ای کوچک اجاره میکنند و با کلی لوازم عاریه ای و اجاره ای شروع میکنند به تنها بودن.

با تمام مشکلات دو مدرک گرفت

ایشان با تمام مشکلات آن زمان و دور از خانواده و تفاوت های آشکار و بنیادی با تفکرات حاکم بر آن زمان روستا و آدم های اطراف خود، موفق به گرفتن دو مدرک می شوند. اول لیسانس زمین شناسی که با آن به استخدام آموزش و پرورش وقت درمی آیند و مدرک دیگر لیسانس تربیت بدنی برای عشق فراوان به کشتی و بخصوص کوهنوردی.

ایشان پیش از انقلاب چند سالی عهده دار ریاست هیئت کشتی کرج و پس از انقلاب سالهای زیادی رییس هیئت کوهنوردی کرج بودند که به جرات کوهنوردی کرج در آن دوران بسیار طلایی بود و اتفاقات بسیار خوبی برای این رشته رقم خورد.پژمان جمشیدی: پدرم با کار در ماست بندی روزگار را طی می کند! - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها

پدر پژمان جمشیدی

تکلیفش با دین و دنیا مشخص بود

اما تمام این چکیده زندگی پدر به کنار،ایشان به یک دلیل مهم تر برای من بزرگترین الگوست. مردی با چنین مشکلات و از آن فرهنگ بسته و مبتنی بر آمیخته ای از مذهب و متاسفانه به دلیل معلومات کم آن زمان روستا، گاهی آمیخته باخرافات، آنچنان از ابتدا تکلیفش با دین و دنیا مشخص بود که گویی آفریدگار چیزی در گوشش گفته بود که ما آن را نمی دانیم.

اراده ات مرا به حیرت واداشت

مرد بزرگ! اراده و ایستادگی بر تفکراتت همیشه مرا به حیرت وا داشت و به شرفم قسم مردی به بزرگیت نمیشناسم. کاش عقربه های آن ساعت پشت سرت و تمام ساعت های لعنتی جهان دست کم برای گذر عمر تمام پدر ها و مادر ها متوقف میشد.ای کاش زمان جلو نمیرفت.

سایه ات مستدام

هر روز روز پدران و مادران است. تنها این مناسبات بهانه ای میشوند از ته قلب راجع به احساسمان به آنها، با هم گپی بزنیم. سایه ات مستدام و روح تمام پدران رفته شاد شاد شاد. روز پدر و زادروز علی(ع)  بر تمام شما عزیزان دل خجسته.


منبع : سینما ژورنال

تبلیغات