بیوگرافی مهدی سلوکی


عکس های مهدی سلوکی

بیوگرافی کامل و فیلم شناسی مهدی سلوکی به همراه عکسهای قدیمی و جدید مهدی سلوکی و عکس هایی از همسر مهدی سلوکی را در نمناک ببینید.


نام: مهدی

نام خانوادگی: سلوکی

تاریخ تولد:1361/3/14

محل تولد: اصفهان

تاهل: متاهل

تحصیلات: دیپلم

----------------------------

زندگینامه:

مهدی سلوکی ۱۴ خرداد ماه ۱۳۶۱ در اصفهان متولد شد. او با برنامه ی تلویزیونی نیم رخ وارد تلویزیون شد و با سریال نرگس به شهرت رسید.

عکس های مهدی سلوکی
 
در هنرستان رشته ی گرافیک را برگزید و در همین مقطع بود که جذب کار تلویزیونی شد. او در سال ۱۳۷۹ دیپلم خود را از هنرستان مالک اشتر تهران دریافت کرد. او برادر کوچکتر محمدسلوکی مجری تلویزیون می باشد.

پدرش افسر نیروی هوایی ارتش و اصالتا تهرانی است،زمانی که مهدی به دنیا آمد، سرهنگ سلوکی مامور به خدمت در پایگاه هشتم شکاری نیروی هوایی در اصفهان بود و به همین دلیل شناسنامه اش را در اصفهان گرفتند پس از پایان ماموریت پدر به همراه خانواده به تهران بازگشت و در محله نارمک تهران سکنی گزید. مادر او اصالتا اراکی است، فرزند اول خانواده محمد در سوم اسفندماه سال ۱۳۵۸ به دنیا آمد، او مجری شبکه تهران است. 
 
عکس های مهدی سلوکی
 
مهدی و محمد سلوکی در کنار پدرشان
 
خانواده سلوکی ها اصیل و متعصب و مذهبی اند. پدر و مادر هر دو تحصیلکرده و اهل فرهنگ و هنر بودند. دوران کودکی مهدی مثل بقیه پسر بچه ها، به شیطنت گذشت، در مجتمع مسکونی پایگاه هشتم شکاری مهدی اغلب اوقات با همراهی برادرش مشغول بازی های کودکانه بود.

مهدی سلوکی بالاخره در سن 32 سالگی تصمیم به ازدواج گرفت در ادامه عکس مهدی سلوکی و همسرش را در کنار آرامگاه حافظ میبینید.
 
عکس های مهدی سلوکی
 
مهدی سلوکی و همسرش
 

فعالیت بازیگری:
مهدی سلوکی بازیگری را با بازی در سریال غریبانه آغاز کرد و با اجرای برنامه نیمرخ به شهرت رسید.
 
عکس های مهدی سلوکی

او با بازی در فیلم چشماتو نبند در کنار ملیکا شریفی نیا و امیرحسین رستمی ایفای نقش کرد. فیلم سینمایی چشماتو نبند به کارگردانی مجتبی چراغعلی و تهیه کنندگی جواد فرحانی تولید شد.
 
عکس های مهدی سلوکی
در خلاصه داستان فیلم: شادی و پارسا که مدت هاست به خاطر فوت اقوامشان مراسم ازدواجشان به هم می خورد تصمیم می گیرند تا پیرترین فرد فامیل عمو صادق که 110 سال سن دارد را نزد خود بیاورند تا از او تا زمان عروسی مراقبت کنند عمو صادق که بسیار شوخ طبع و شیطان است همه را به دردسر میاندازد .او خود را به مردن میزند و آنها تصمیم می گیرند تا جسد او را پنهان کنند و مرگ او را بروز ندهند...

مهدی سلوکی با بازی در فیلم سینمایی سرگیجه وارد عرصه سینما شد. سرگیجه فیلمی به کارگردانی و نویسندگی محمد زرین دست و تهیه کنندگی مرتضی شایسته ساخته سال ۱۳۸۴ است که در ۲۱ شهریور ۱۳۸۶ بر روی پرده سینما رفته است.
 
عکس های مهدی سلوکی
 
ساسان سرکش، یک ایرانی است که پس از سی سال دوری از وطن، به ایران می آید. در فرودگاه مهرآباد، راننده ای به نام الیاس، را به هتل می برد و فردای آن روز به اتفاق هم راهی زادگاه ساسان، تبریز، می شوند. در بین راه، الیاس پی می برد که ساسان با حالی پریشان قصد خودکشی دارد.

مهدی سلوکی در سال 1386 در فیلم احضار شدگان به ایفای نقش پرداخت. احضار شدگان فیلمی به کارگردانی آرش معیریان و نویسندگی حجت قاسم زاده اصل ساختهٔ سال ۱۳۸۶ است.

عکس های مهدی سلوکی

احضار شدگان


او با بازی در سریال ستایش1 و ستایش 2 به اوج شهرت رسید. او در سری اول این سریال نقش محمد برادر ستایش را بازی کرد که در راه فرار از مرز کشته شد و در سری دوم این سریال در نقش پسر ستایش به ایفای نقش پرداخت.
 
عکس های مهدی سلوکی
 
پخش سری اول این مجموعه از جمعه ۱۲ آذر ماه ۱۳۸۹ آغاز شد و در ۶ آبان ۱۳۹۰ به پایان رسید. پس از پخش ۴۴ قسمت از این مجموعه، پخش سری دوم این مجموعه از جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ آغاز گردید و در ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ به پایان رسید.

((فیلم شناسی))
سینمایی
    سگ های پوشالی (۱۳۹۲)
    دنیای پرامید (۱۳۹۱)
    پروانگی (۱۳۹۰)
    پاتو زمین نذار (۱۳۸۷)
    زادبوم (۱۳۸۷)
    کریستال (۱۳۸۷)
    احضار شدگان (۱۳۸۶)
    سرگیجه (۱۳۸۵)
    گل های شب بو (تله فیلم)
    ساعت ۲۵
    آماده باش (تله فیلم)
    چشماتو نبند
 
مجموعه ی تلویزیونی
    خوب بد زشت ۱۳۹۳ 
    ستایش۲ ۱۳۹۳-۱۳۹۲
    پروانه ۱۳۹۱
    راستش را بگو ۱۳۹۱ 
    پنج کیلومتر تا بهشت ۱۳۹۰ 
    ستایش ۹۰-۱۳۸۹ 
    پنجمین خورشید ۱۳۸۸ 
    نرگس ۱۳۸۵ 
    ما چند نفر ۱۳۸۵
    باجناق ها ۱۳۸۳
    تب سرد ۸۳-۱۳۸۲
    روشنایی دشت ۱۳۸۱-۱۳۸۰
    چراغ های خاموش ۱۳۸۰
    بوی غریب پاییز
    غریبانه

مهدی سلوکی در نقش های متفاوت

عکس های مهدی سلوکی

ما چند نفر

عکس های مهدی سلوکی

مهدی سلوکی

عکس های مهدی سلوکی

پنج کیلومتر تا بهشت

عکس های مهدی سلوکی

پنج کیلومتر تا بهشت

عکس های مهدی سلوکی

مهدی سلوکی

عکس های مهدی سلوکی

خوب بد زشت

عکس های مهدی سلوکی

خوب ، بد ، زشت

 

عکس های مهدی سلوکی

ستایش

عکس های مهدی سلوکی

راستش را بگو

عکس های مهدی سلوکی

سگ های پوشالی

بیوگرافی مهدی سلوکی 4.5/5 64
منبع : نمناک - / ک

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تصاویر مهدی سلوکی و همسرش , محمد سلوکی نیم رخ

تبلیغات