امین حیایی متولد ۱۹ خرداد ۱۳۴۹ در تهران است. در سال ۱۳۷۰ بازیگر یک تئاتر کودکان به کارگردانی ثریا قاسمی بود. در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه بازیگر نقش دوم برای فیلم «براده های خورشید» شد.


امین حیایی و همسرش نیلوفر خوش خلق

 
نیلوفر خوش خلق
 
زندگی که یاد خدا محور اصلی آن باشد، من و امین همیشه به یاد خدا هستیم و می دانیم اگر موفقیتی تاکنون نصیب ما شده به خاطر لطف خداوند و پس از آن مردم بوده است ،او تا قبل از آشنایی با امین حیایی اصلا به سینما فکر نمی کرده و حتی سینما هم نمی رفته و بازیگر شدنش به خواسته همسرش بوده فعالیتهای هنری اش عبارتند از: مونس ،مانی و ندا ،بوی بهشت ،به آهستگی ،آتش بس ،آرامش در میان مردگان، چند روز بعد ،اگه میتونی منو بگیر ،سنگ کاغذ قیچی و دایره زنگی.

 

نیلوفر خوش خلق

مصاحبه نیلوفر خوش خلق
 
در پشت صحنه فیلم های امین همراه او سر صحنه فیلم برداری می روید و جایی گفته بودید که این حضور خیلی برای یک بازیگر موثر است. این موثر بودن از دیدن نوع بازی امین حیایی است یا طرز برخورد او با دیگر افراد ؟
هر دو٬ هر بار حضور در پشت صحنه فیلم های امین برای من خیلی موثر است از هر دو جهت٬ این حضور می تونه هم در بازی تاثیر بگذارد و هم در اخلاق. اخلاق یکی از اساسی ترین ویژگی های یک هنرمند است.
 
از کسی شنیدم که قبل از شروع فیلم برداری امین حیایی یک بار نقش شما را برایتان اجرا می کند و شما سعی می کنید مشابه امین حیایی بازی کنید این درست است ؟
همیشه نه٬ اما وقتی امین کارش سبک باشد این کار را برای من انجام می دهد.
 
امین کارهای طنز زیادی را بازی کرده با توجه به این مسئله در اولین تجربه طنز شما ( اگه می تونی منو بگیر ) چه کمکی به شما کرد ؟
امین در آن زمان که ما فیلم برداری را شروع کردیم خودش سر فیلم برداری بود و من بدون کمک امین این فیلم را بازی کردم .
 
صمیمی ترین دوست شما در بین هنرمندان چه کسی است ؟
سحر ولدبیگی
 
 
نیلوفر خوش خلق
 

فعالیت بازیگری:

نیلوفر خوش خلق کار بازیگری را از سال 1377 و با بازی در سریال روزگار جوانی آغاز کرد. او در این سریال با همسرش امین حیایی همبازی بود. روزگار جوانی نام یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی شاپور قریب و اصغر توسلی است که طی سال های ۱۳۷۸-۱۳۷۷ تولید و از شبکه تهران پخش شد.
 
نیلوفر خوش خلق
 
نیلوفر خوش خلق
 
او بازیگری را با حضور در سه فیلم ضعیف آغاز کرد اما با کمی صبر و تامل از سال 1384 در فیلم های خوب و در نقش های بهتر ظاهر شد. بازی او در فیلم  چند روز بعد  تحسین برانگیز است.
 
 
نیلوفر خوش خلق

نیلوفر خوش خلق

همچنین بخوانید : بیوگرافی نیلوفر رجایی فر بازیگر نقش الیزابت پایتخت + عکس های نیلوفر رجایی فر

این کار یک سریال اجتماعی و خانوادگی است که با نگاهی طنز به روابط میان انسان ها در خانواده و اجتماع نگاه می کند در واقع نگاهی شیرین به رویدادهای روزمره انسان ها در جامعه دارد.


 فیلم شناسی:

 
سینمایی
    جینگو (۱۳۹۲)
    اختاپوس (۱۳۹۰)
    قلاده های طلا (۱۳۹۰)
    قفس طلایی (۱۳۸۹)
    دایره زنگی (۱۳۸۶)
    اگه می تونی منو بگیر (۱۳۸۵)
    چند روز بعد (۱۳۸۵)
    سنگ، کاغذ، قیچی(۱۳۸۵)
    آتش بس (۱۳۸۴)
    آرامش در میان مردگان (۱۳۸۴)
    به آهستگی (۱۳۸۴)
    بوی بهشت (۱۳۸۰)
    مانی و ندا (۱۳۷۹)
    مونس (۱۳۷۹)
 
مجموعه تلویزیونی
    کلاه پهلوی (۱۳۹۰)
    روزگار جوانی (۱۳۷۷)
    خوب بد زشت (۱۳۹۳)

نیلوفر خوش خلق

سنگ کاغذ قیچی

نیلوفر خوش خلق

نفرین

نیلوفر خوش خلق

 اگه می تونی منو بگیر

نیلوفر خوش خلق

دایره زنگی

نیلوفر خوش خلق

اختاپوس

نیلوفر خوش خلق

مانی و ندا

بیوگرافی نیلوفر خوش خلق 4.6/5 55
منبع : نمناک - / ک

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

یلوفر خوش خلق

تبلیغات