loading...
  
او در پی ازدواج با مردی مسلمان ، تغییر دین داد و مسلمان شد ولی به گفته خویش همچنان به هر دو دین اسلام و مسیحیت عشق می ورزد.
 
ماهایا پطروسیان
 
 
او در دوران تحصیل در تئاترهای تجربی و دانشجویی بازی کرد و به تدریج وارد حیطه تئاترهای حرفه ای شد. بازی را با عشق و مرگ ساخته محمد رضا اعلامی و در سال 1368 در سینما تجربه کرد که جای کار چندانی برای او نداشت .
 
 
ماهایا پطروسیان
 
اما درست یک سال بعد و با فیلم دوم خود همه متوجه استعداد و توانایی های خود کرد. پرده آخر تنها ساخته واروژ کریم مسیحی چنان نقدهای مثبتی دریافت می کند که کسی باور نمی کرد با داستانی راز آلود و فضایی غریب مورد توجه منتقدان و سینما روها قرار گیرد و در این میان سهمی مناسبی ازتشویق ها نیز نصیب پطروسیان می شود که یک نقش یک دختر لال را ایفا می کرد .
 
ماهایا پطروسیان
 
سال 70 تهمینه میلانی با دیگه چه خبر!؟ یک فانتزی کمدی عرصه جدیدی را برای یک زن عنوان نقش اول کمدی فراهم می آورد پطروسیان در کنار دانیال حکیمی در آن می درخشد . فروش سرسام آور فیلم را باید مدیون و حضور پطروسیان دانست.
 
ماهایا پطروسیان
 
 
محسن مخملباف در سال 71 ساخته ای درخشان به نام هنرپیشه را روانه اکران می کرد که بازیگر نقش اول آن را اکبر عبدی در می آید فیلم توانایی های بسیاری از این دختر جوان را به نمایش می گذارد و او خودش را به عنوان یک چهره قابل اعتنا نثبیت می کند .
ماهایا پطروسیان
 
قاسم جعفری در سال 77 دست به تهیه و ساخت یک مجموعه تلویزیونی به نام گل من گلی می زند که بحث و جدل های فراوانی را می آفریند و ممانعت از پخش کاربه دلایلی نا مشخص آن را به یک پروژه جنجال بدل می کند و بعد هم از پخش دو قسمت جلوی کار گرفته می شود. بعد از ان دختری به نام تندر ساخته حمید رضا آشتیانی پور (79) یک نقش دوگانه بر عهده می گیرد و می توانید او را سوار بر موتور نیز مشاهده کنید.
 
 
 
و پس از آن در ساخته بهرام کاظمی با عنوان از صمیم قلب یکی از بهترین بازیهای خود را ارایه می دهد همراه با حسام نواب صفوی و امین حیایی در کمدی عروس خوش قدم به کارگردانی کاظم راست گفتار در سال 81 یک بازی دیدنی از خود به نمایش می گذارد. همان سال به خاطر بازی در هفت پرده به کارگردانی موتمن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم را دریافت می کند.
 
 
ملاقات با طوطی جای کار چندانی نداشت و مجرد 40ساله آخرین کار او محسوب میشود.
 
 

فیلمشناسی ماهایا پطروسیان

سینما
    مجرد ۴۰ ساله (۱۳۹۳) 
    اسب حیوان نجیبی است (۱۳۸۹)
    ازدواج در وقت اضافه (۱۳۸۸) 
    تاکسی نارنجی (۱۳۸۷) 
    خواب لیلا (۱۳۸۶) 
    شبی در تهران (۱۳۸۶)
    زن بدلی (۱۳۸۴)
    پیشنهاد ۵۰ میلیونی (۱۳۸۴)
    انتخاب (۱۳۸۳) 
    هشت پا (۱۳۸۳) 
    ملاقات با طوطی (۱۳۸۲) 
    عروس خوش قدم (۱۳۸۱) 
    دختری بنام تندر (۱۳۷۹)
    هفت پرده (۱۳۷۹) 
    کمکم کن (۱۳۷۷) 
    قاصدک (۱۳۷۵) 
    نابخشوده (۱۳۷۵) 
    حسرت دیدار (۱۳۷۳) 
    راز گل شب بو (۱۳۷۲)
    هنرپیشه (۱۳۷۱) 
    دیگه چه خبر!؟ (۱۳۷۰)
    ناصرالدین شاه آکتور سینما (۱۳۷۰) 
    پرده آخر (۱۳۶۹)
    عشق و مرگ
 
مجموعه تلویزیونی
    شیخ مفید
    گلمنگلی
    باچراغهای خاموش
    ۳ کیلومتر جلوتر
    سیاه و سفید
 
نمایش
    دختر گل فروش
    معرکه در معرکه
    عشق آباد
بیوگرافی ماهایا پطروسیان 4.4/5 16
منبع : نمناک - / ک

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ماهایا پطروسیان niksalahi

گردآوری توسط بخش بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها، زندگینامه بازیگران، بیوگرفی بازیگران مرد، بیوگرافی بازیگران زن،زندگینامه بازیگران ایرانی سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات