داریوش ارجمند از نگاه پسرش امیریل +عکس - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد داریوش ارجمند از نگاه پسرش امیریل +عکس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

امیریل ارجمند، این روزها مشغول بازی در مجموعه «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی است و قرار شده چند آهنگ از ساخته های بابک زرین را نیز در «معمای شاه» بخواند. علاوه بر این برای بازی در فیلم جدید داریوش مهرجویی مذاکراتی با او انجام شده و خود را برای بازی در نمایش «سعدی» به کارگردانی پری صابری آماده می کند. به اضافه اینکه سه شنبه شب ها نیز از ساعت ۲۴ تا دو بامداد در شبکه رادیویی جوان برنامه «اینجا شب نیست» را اجرا می کند و تازه، دو آلبوم هم آماده انتشار دارد و به فکر است بعد از انتشار آلبوم هایش کنسرت هایی در سطح کشور برگزار کند و... اما به هیچکدام از این بهانه ها با او گفتگو نکرده ایم و بهانه این دیدار با او، گفتگویی با وی در مورد پدر هنرمندش داریوش ارجمند بوده و نوعی سرک کشیدن به زندگی خانوادگی اش.

هنر را با صدای دوتار پدرم شناختم

من کودک بودم که در فضای خانه با صدای دلنشین دوتار پدر آشنا شدم و هنوز هم در گوشم، طنین انداز است و با شنیدن صدای دوتار حس خاصی در جانم به وجود می آید. پدر و مادرم هر دو تحصیل کرده و با فرهنگ هستند. من به مرور زمان با هنر بازیگری پدرم آشنا شدم. خیلی از احساسات، علاقه ام به هنر، به خاطر هنر پدرم است. یک برادر و یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. برادرم امیرحسین در انگلستان در رشته سینما درس خوانده و خواهرم یلدا دانشجوی ترم آخر رشته دندانپزشکی است.

نمی توانستم از درس خواندن فرار کنم

همه می دانند زندگی با هنرمندان آسان نیست، زیرا بازیگری حرفه ای مشکل است. علی نصیریان می گفت زمانی که مجموعه «میوه ممنوعه» را کار می کردیم ۲۰ ساعت سر کار بودیم. اگر شما یک بار پشت صحنه یک فیلم یا سریال بروید و ببینید پشت صحنه کار چقدر سخت است خیلی از اتفاقات از جمله عدم حضور هنرمندان در خانه و... را درک می کنید، اما سختی کار هنرمندان، همیشه با یک اتفاق خوب همراه است و آن اتفاق خوب، یعنی خوب از کار درآمدن فیلم یا سریال، که اعضای خانواده را خوشحال می کند. مادر من همیشه نقشی پررنگ در خانه داشت و وقتی پدر در خانه نبود، سعی می کرد بر محیط خانه مسلط باشد و در تحصیلاتم، بیشتر از پدرم تاثیر داشت. پدر و مادرم تحصیل کرده هستند و در خانه ای که پدر و مادر هر دو تحصیل کرده باشند سخت است که بچه بتواند از درس خواندن فرار کند.

«دندون طلا»ی من و پدرم

اولین تجربه بازیگری من در کنار پدرم، نمایش «دندون طلا» به کارگردانی میرباقری بود که پربیننده ترین تئاتر ایران شد و حدود ۱۲۰ هزار نفر به مدت چهار ماه آن نمایش را در سالن اصلی تئاتر شهر دیدند. در آن نمایش سیروس گرجستانی، حسن پورشیرازی و خدابیامرز مهدی فتحی بازی داشتند. آن تجربه برایم بسیار جالب و جذاب بود. در سریال «رستم و سهراب» هم کنار پدرم بودم. پدر نقش رستم و من نقش سهراب بازی می کردیم، در فیلم سینمایی «بدون اجازه» هم که مورد استقبال مردم قرار گرفت با او همبازی بودم، اما خیلی دلم می خواهد که پدرم کارگردان اثری باشد و من در آن بازی کنم. اگر هم از کارم ایراد بگیرد، لذت می برم، چون مطمئن هستم ایراد او موجب ترقی من می شود.

داریوش ارجمند,داریوش ارجمند برنج آوازه,داریوش ارجمند برنج,[categoriy]بازیگر سفارشی نیستم

من خیلی لذت می برم از اینکه می بینم سایه یک آدم بزرگ بالای سرم هست. ما اگر یک بزرگ بالای سرمان باشد، کمتر اشتباه می کنیم، من افتخار می کنم که یک بزرگ بالای سرم هست، منتهی، برای اینکه بتوانم خودم باشم و حرف و نگاه خودم را به عنوان یک آدم مستقل داشته باشم سعی می کنم در جاهایی که سفارشی باشد کار نکنم و پدرم هم می داند جایی که بخواهد برای کاری سفارش مرا بکند، سر آن کار نمی روم. تمام کسانی که با من کار می کنند، می دانند راجع به این قضیه نباید حرف بزنند، این اتفاق، برای من اتفاق خوبی نیست و دوست ندارم بازیگری سفارشی باشم، بلکه مایلم اگر به درد بازی می خورم مرا انتخاب کنند. کما اینکه تا امروز هم همین طور بوده و پدر هم با این قضیه موافقت داشته که خودم مستقلاً و بدون پشتوانه در عرصه بازیگری پیش بروم.

پدر و مادرم خوبی را به من آموختند

پدر و مادرم، هر کدام تاثیر خاصی بر تربیت من و خواهر و برادرم گذاشتند. به همین دلیل است که همیشه می گویند حضور پدر و مادر در کنار هم برای رشد فرزند خیلی لازم است. چون هر کدام از آنها در یک قسمت به وجود کودک تلنگر می زنند.

پدر و مادرم سعی کرده اند هنر و خوبی ها را به من بیاموزند، که امیدوارم خوب یاد گرفته باشم. من یک ملودیکا داشتم که پدر برایم خریده بود و اولین نت های موسیقی را با آن نواختم، پدرم، بهترین مشوق ما در موسیقی بود و بر من تاثیر زیادی گذاشت. پدرم خیلی دوست داشت یکی از فرزندانش پزشک شود، ابتدا به من فشار آورد، که نتوانستم پزشک شوم و بعد روی برادرم که آن هم نتیجه نداشت و خوشبختانه خواهرم علاقمند بود و رشته دندانپزشکی را انتخاب کرد. پدرم این روزها سخت مشغول بازی در سری دوم سریال «ستایش» است و شب ها دیر به خانه می آید و طبعاً کمتر فرصت پیدا می کنم با او دیداری داشته باشم من وقتی می بینم عشق و علاقه و مسئولیت پذیری پدر زیاد است و تمام توان، نیرو، انرژی و وقت خودش را برای ارائه بهتر نقش می گذارد به خودم افتخار می کنم.

در روزهایی که پدر مشغول کار است من از طریق مادرم جویای حالش هستم، کار او را تعقیب می کنم و اگر در کاری نیاز به مشورت داشته باشم تلفنی با او تماس می گیرم و بسیار با تجربه است.

افکارنیوز

گردآوری بیوگرافی آکاایران گردآوری بیوگرافی آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات