آکاایران به نقل از مجله زندگی ایده آل: کیوانچ تاتلیتوگ، سوپراستار ترک، این روزها تنها یک بازیگر شناخته شده بین مردم ترکیه نیست. کیوانچ با بازی در نقش‌هایی مثل مهند در سریال «عشق ممنوع» و کوزی در سریال «کوزی و گونی» به یکی از ستاره‌های محبوب منطقه تبدیل شده و طرفداران پر و پا قرصی در کشورهای عربی و آذربایجان و دیگر کشورهای منطقه دارد. او بین طرفداران عرب خود به برد پیت خاورمیانه مشهور است.

این سوپر استار ترک در 30 سالگی در اوج شهرت است. او یکی از گران‌قیمت‌ترین بازیگران و مدل‌های ترک است و احتمالا به سختی می‌تواند تصمیم بگیرد با پول‌هایش چه کند. شاید کیوانچ با لشکری از عاشقان سینه چاک اگر صد سال هم عمر کند نتواند از این همه ثروتش استفاده کند؛ ثروتی که این روستازاده فقیر هرگز به خواب شبش هم نمی‌دید.

پسر نانوای روستا

کیوانچ  در 27 اکتبر 1983 در خانواده‌ای فقیر و پرجمعیت در یکی از روستاهای شهر آدنا در جنوب ترکیه متولد شده است.  خانواده تاتلیتوگ نزدیک صد سال است به شغل نانوایی مشغول هستند. بازیگر «کوزی» چهار خواهر و برادر دارد. غرور چهره او الهام گرفته از نام خانوادگی‌اش به معنی غرور است. مادربزرگ پدری کیوانچ از مهاجران بوسنی و هرزگوین بوده که در جریان جنگ‌ها و درگیری‌های این کشور به ترکیه مهاجرت می‌کند. مادر کیوانچ زنی زیبا  اهل«ادرنه» بوده که بعد از ازدواج ساکن شهر پدری همسرش، آدنا می‌‌شود. این پسر بچه زیبا و بازیگوش از کودکی نسبت به همسن‌های خود سرآمد بوده و خیلی‌ها نشانه‌های هوش و استعداد را در او کشف کرده بودند. خانواده‌اش با تلاش زیاد او را برای تحصیل به یک مدرسه خصوصی فرستادند و در آنجا بود که استعداد کیوانچ در رشته ورزشی بسکتبال شکوفا شد. کیوانچ بلندقد خیلی زود ستاره تیم بستکبال مدرسه شد اما مدتی نگذشته بود که خانواده تاتلیتوگ به دلیل بیماری پدر خانواده مجبور شدند به استانبول نقل مکان کنند تا پدر بتواند تحت درمان مناسب قرار بگیرد. استانبول برای کیوانچ نوجوان سرزمین دستیابی به آرزوها ورویاهایش شد. او در استانبول با پیشرفت بازی‌اش توانست به تیم‌های سرشناس «بشیکتاش» و «فنرباغچه» به عنوان بازیکن آماتوری آینده‌دار ملحق شود.

پسربچه فقیر آدنایی | مهند و کوزی شد - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها


زندگی در فرانسه

قد یک متر و سانتی‌متری و اندام ورزشکاری و ورزیده او در کنار چهره زیبا و شخصیتش همه و همه دست به دست هم دادند و این ورزشکار جوان را به سمت دنیای مد و مدلینگ کشاندند. احتیاج به هوش زیاد و آینده‌نگری و تجربه نبود تا بتوان فهمید او ستاره خواهد شد چون هر آنچه یک ستاره لازم دارد در کیوانچ یکجا جمع بود. تنها یکی از ویژگی‌های او کافی بود که به شهرت برساندش. او به سرعت سوژه اول سالن‌های مد، فشن شوها و عکاس‌های مد شد. حرفه مدلینگ پای او را به مهد مد یعنی پاریس باز کرد. در فرانسه بود که  مدل حرفه‌ای به تمام معنا شد. سال 2002 بی‌تردید یکی از سال‌های عطف زندگی اوست. سالی که روی سکوی شهرت پرید. او در این سال بهترین مدل ترکیه شد و به مسابقات جهانی راه پیدا کرد؛  افتخاری که او را به شهرت زیادی رساند. کیوانچ تاتلیتوگ شدیدا به حرفه‌ مدلینگ مشغول بود ولی در مصاحبه‌هایی گفته است که از بچگی به بازیگری و سینما هم علاقه‌مند بوده تا اینکه بالاخره سرنوشت کار خودش را می‌کند. در فرانسه سرگرم حرفه خودش بوده که از ترکیه با او تماس می‌گیرند و از تاپ مدل جوان برای بازی در سریالی دعوت می‌کنند. به این ترتیب کیوانچ تاتلیتوگ به ترکیه برمی‌گردد و بازی در اولین سریالش را شروع می‌کند. نام این سریال «نور» بود.

ورود به عشقی ممنوع

از اینجا به بعد همه چیز برای کیوانچ روی دور تند افتاد. او در نقش‌های مختلفی ایفای نقش کرد که از آن جمله نقش کوتاهی در سریال موفق «ایزل» بود اما آنچه او را به یکی از سوپراستارهای گران قیمت ترکیه تبدیل کرد ایفای نقش «مهند» در سریال پر بیننده «عشق ممنوع» بود. کیوانچ در سال ۲۰۰۹ توانست پروانه طلایی بهترین بازیگر ترکیه را برای این نقش از آن خود کند.

پسربچه فقیر آدنایی, « مهند» و «کوزی» شد کیوانچ تاتلیتوگ,مهند


دیگر بر کسی پوشیده نبود که سرنوشت پسربچه فقیر آدنا تغییر کرده است. استعداد او با بازی نقش مهند بر همه ثابت شده بود. اما آنچه در او شاخص و مثال‌زدنی است؛ نه زیبایی و قد و بالایش است و نه هوش و استعدادش، مهم‌ترین ویژگی کیوانچ اراده و پشتکارش است؛ ویژگی که باعث می‌شود هیچ دری به روی او بسته نماند و همیشه در صف موفق‌ها فرش‌های قرمز جلوی پای او پهن کنند.

بعد از «عشق ممنوع» حجم کارهای پیشنهادی به کیوانچ تاتلیتوگ خیلی زیاد شد و او توانست در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی زیادی نقش اول را ایفا کند که از آن جمله سریال «کوزی و گو‌نی» است. سریالی که در کنار «حریم سلطان» و «فاطمه گل» یکی از 3 سریال پربیننده ترکیه شد. کیوانچ تاتلیتوگ در این سریال در کنار بازیگران مشهوری مثل ایکو کارایال و بوگرا گولسوی ایفای نقش کرد. او همزمان با بازی در سریال «کوزی و گو‌نی» به ایفای نقش در فیلم سینمایی «رویای پروانه» پرداخت که در آنجا نقش یکی از 2 شاعر داستان را بازی می‌کرد. کیوانچ  به خاطر این نقش مجبور به کم کردن وزن خود شد. او به اوج شهرت رسیده است. روزی نیست که از طرف شیوخ و شاهزاده‌های عرب به مراسم‌ها و مهمانی‌های مختلف در این کشورها دعوت نشود. برد پیت خاورمیانه همچنین در یکی از موزیک ویدئوهای خواننده زن لبنانی به نام رولا سعد حضور یافت.

عشق در یک نگاه، هرگز

او در حال حاضر مشغول به بازی در سریال جدید خود با نام Kurt Seyt & Shura است که قرار است اوایل سال ٢٠١٤ از شبکه استار ترکیه پخش شود. کیوانچ خودش هم از جادوی چشم‌هایش باخبر است و در مصاحبه‌هایش اعلام کرده در ظاهر خود چشمانش را خیلی دوست دارد چون به نظرش چشم‌هایش زیبا هستند. او هنوز تن به ازدواج نداده و در 30 سالگی از زندگی اش لذت می‌برد. کیوانچ به رابطه‌ای که با یک نگاه آغاز شود اعتقادی ندارد و بر این باور است باید همسر ایده‌آلش را با شناخت انتخاب کند. این بازیگر سرشناس کشور ترکیه ،وقتی از کاراکترهای سریال‌ها فاصله می‌گیرد به زندگی واقعی‌اش برمی‌گردد. یکی از فعالیت‌های مورد علاقه کیوانچ یاری رساندن به کودکان بی‌سرپرست و بیمار است و همچنین بسیاری بر این عقیده استوارند که دلیل محبوبیت بیش از اندازه او در ترکیه بی‌تاثیر از این امر نیست.

پسربچه فقیر آدنایی, « مهند» و «کوزی» شد کیوانچ تاتلیتوگ,مهند


کیوانچ هرگز خانواده‌اش را ترک نکرده و با عشق و احترام همیشه در کنار آنهاست. او رابطه صمیمانه و نزدیکی با خواهر و برادرهایش دارد و عکس‌های آنها در کنار یکدیگر سوژه همیشگی رسانه‌های ترک است.

گردآوری بیوگرافی آکاایران گردآوری بیوگرافی آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بیوگرافی فیلم عشق ممنوع , سریال عشق ممنوعه , بیوگرافی مهند

تبلیغات