برترین ها: بازیگری و خوانندگی شاید ابتدا خیلی ربطی به هم نداشته باشند ولی واقعیت این است که در عرصه سرگرمی این 2 بخش بیشترین نزدیکی و قرابت را با یکدیگر داشته و دارند. تعداد بسیار زیادی از خوانندگان موفق و ناموفق پا به عرصه بازیگری گذاشتند و بازیگران متعددی هم بودند که چند آلبوم موسیقی با صدای خود منتشر کردند تا شاید موفقیت‌های خود را در این عرصه نیز تکرار کنند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به برخی از مطرح‌ترین خواننده / بازیگران تاریخ سینما که برخی از آن‌ها در هر 2 حرفه موفقیت چشمگیری داشتند.



,کدامیک از این خوانندگان در سینما موفق شدند؟ جاستین تیمبرلیک,ویل اسمیت,دیوید بووی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


جاستین تیمبرلیک: در حال تجربه

این خواننده 30ساله سبک پاپ با وجود سن کم پله‌های ترقی را به‌سرعت طی کرده و یکی از محبوب‌ترین خوانندگان در حال حاضر دنیا محسوب می‌شود. به گزارش برترین ها تیمبرلیک که فعالیت خود در زمینه موسیقی را از سال 1995 و با گروه بوی بند آن سینک آغاز کرد در اواخر دهه 1990 کم‌کم نامی برای خود دست و پا کرد اما ستاره اقبال او با نخستین انفرادی‌اش در سال 2002 طلوع کرد. فروش باورنکردنی این آلبوم بود که تیمبرلیک را به ستاره‌ای جهانی تبدیل کرد. تیمبرلیک از سال 1999 و با بازی در یک سریال تلویزیونی فعالیت بازیگری خود را آغاز کرد. او تا سال 2001 در 4 فیلم و سریال در نقش‌هایی کوتاه بازی کرد اما بعد از موفقیت عظیمش در زمینه موسیقی از سال 2005 در فیلم‌هایی جدی‌تر و نقش‌هایی مهم‌تر ظاهر شد از جمله ادیسون(2005)، آلفا داگ(2006) و ناله مار سیاه(2006) اما شاید بهترین بازی سینمایی او تاکنون بازی در نقش شون پارکر در فیلم شبکه اجتماعی ساخته دیوید فینچر باشد. بازی در این نقش نشان داد تیمبرلیک جدا از یک ستاره پاپ می‌تواند در سینما نیز ستاره موفقی باشد.



,کدامیک از این خوانندگان در سینما موفق شدند؟ جاستین تیمبرلیک,ویل اسمیت,دیوید بووی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


ویل اسمیت: در بازیگری موفق‌تر شد

یکی از پولسازترین بازیگران تاریخ سینما که بسیاری از فیلم‌هایش فروشی بیش از 100میلیون دلار داشته‌اند، در عین حال یکی از خوانندگان شناخته شده سبک هیپ‌هاپ نیز هست که تاکنون 9 آلبوم موفق و پرفروش را روانه بازار کرده است. به گزارش برترین ها اسمیت در اوایل دهه 1990 و زمانی که 4 آلبوم موفق از او منتشر شده بود کار بازیگری را آغاز کرد و بعد از موفقیت در فیلم «پسران بد» در سال 1995، در فیلم «روز استقلال» در نقش اصلی ظاهر شد. فروش بسیار بالای این فیلم و قسمت اول مردان سیاهپوش در سال 1997 او را به یکی از ستارگان پرطرفدار سینما تبدیل کرد محبوبیتی که تاکنون تداوم داشته است. اسمیت گرچه بازیگر تیپیک فیلم‌های تجاری است اما بارها نشان داده که بازیگر توانایی است و یک‌بار نیز به‌ دلیل بازی در نقش محمد علی کلی در فیلم «علی» کاندید جایزه اسکار شد. گرچه در حال حاضر فعالیت سینمایی اسمیت بسیار بیشتر از کارهای او در زمینه موسیقی است ولی با این حال از سال 1997 تا 2005،  4آلبوم در سبک هیپ‌هاپ روانه بازار کرده که با استقبال مناسبی از جانب منتقدان و مخاطبان روبه‌رو شده است.



,کدامیک از این خوانندگان در سینما موفق شدند؟ جاستین تیمبرلیک,ویل اسمیت,دیوید بووی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


دیوید بووی: بازی قوی در نقش‌های کوتاه

این خواننده 64 ساله انگلیسی به همان اندازه شهرت و محبوبیت خود در عرصه موسیقی در زمینه بازیگری نیز هنرمندی قابل احترام با قدرت بازیگری بالا بوده است. به گزارش برترین ها بووی که از 15 سالگی با تعدادی از دوستانش یک گروه موسیقی تشکیل داده بود از سال 1969 توانست نظرها را به سمت خود جلب کند. صدا و موسیقی خاص او به‌سرعت طرفداران زیادی پیدا کرد و او خیلی زود توانست مقام خود را به‌عنوان یکی از ستارگان موسیقی راک تثبیت کند. بووی تقریبا از همان زمانی که نامی در عرصه موسیقی برای خود دست و پا کرد با بازی در فیلم‌های کوتاه پا به عرصه بازیگری گذاشت. بازی او در نقش یک بیگانه فضایی در فیلم مردی که روی زمین سقوط کرد(1976) و بازی تکان دهنده‌اش در فیلم گرسنگی در کنار کاترین دونو و سوزان ساراندون قدرت بازیگری او را نشان داد. بووی همواره در کنار کار خوانندگی در عرصه بازیگری نیز فعال بوده اما بیشتر در نقش‌های مکمل و فرعی بازی کرده است. نکته مهم بازی‌های قوی او در همین نقش‌های کوتاه است که به‌راحتی از ذهن مخاطب پاک نمی‌شود. یکی از بهترین بازی‌های اخیر او بازی در نقش نیکلای تسلا در فیلم پرستیژ ساخته دیدنی کریستوفر نولان(2006) است.



,کدامیک از این خوانندگان در سینما موفق شدند؟ جاستین تیمبرلیک,ویل اسمیت,دیوید بووی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


فرانک سیناترا: فاتح قله‌ها

وقتی سیناترا در سال 1998 در 82 سالگی درگذشت هیچ قله‌ای را در زندگی حرفه‌ای خود فتح نشده باقی نگذاشته بود. به گزارش برترین ها او فعالیت موسیقی خود را از سال 1935 وقتی تنها 20‌سال داشت آغاز کرد و خیلی زود توانست جایگاه مهمی در صنعت موسیقی آمریکا به‌دست آورد. سیناترا حدود 5 سال بعد از آغاز فعالیت موسیقی‌کار بازیگری را نیز آغاز کرد و تا زمان بازنشستگی از فعالیت‌های هنری در 81 فیلم، سریال و برنامه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. برخی از این فیلم‌ها در مزه ماندگارترین آثار کلاسیک تاریخ سینما هستند از جمله مرد بازو طلایی(1955)، مردان و عروسک‌ها (1955)، غرور و شهوت(1957)، سوراخی در سر(1959)، کاندیدای منچوری (1962) و از اینجا تا ابدیت (1953) که به‌ دلیل این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش دوم مرد شد تا یکی از معدود خوانندگانی باشد که به این افتخار دست یافته است. سیناترا به‌رغم شهرت و محبوبیت فوق‌العاده هرگز از بازی در نقش‌های مکمل ابایی نداشت و بارها در کنار دیگر ستارگان بزرگ سینما بازی کرد. در ضمن کیفیت هنری کارنامه سینمایی سیناترا در میان خوانندگانی که عرصه بازیگری را تجربه کرده‌اند تقریبا بی‌نظیر است.
تبلیغات