,پـاسـتالیــا ماسیکا ماسیمیلیانو,پـاسـتالیــا,سرآشپزهای مشهور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها

به مناسبت سفر ماسیمیلیانو سر آشپز معروف و جوان ایتالیایی به ایران، به بهانه برگزاری«هفته ایتالیا» در یک کنفرانس  مطبوعاتی دور هم جمع شدیم و ضمن خوش آمد گویی به ایشان در گپ و گفت کوتاهی کمی در مورد کار و زندگی اش با او صحبت کردیم؛ با پیش غذا، دو نوع پاستا که همانجا برای‌مان طبخ کرد و دسر و قهوه از ما  پذیرایی کردند.ایشان برای حدود یک هفته به منظور طبخ غذا و تشکیل کلاس‌های آموزشی در این هتل اقامت  داشتند.,پـاسـتالیــا ماسیکا ماسیمیلیانو,پـاسـتالیــا,سرآشپزهای مشهور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


 • کمی از خودتون برای ما می‌گویید آقای ماسیمیلیانو؟
27 سال دارم. فارغ‌التحصیل رشته هتلداری و رستوران از دانشگاه «ایمولا» هستم. آشپزی را هم از سنین پایین شروع کردم.
 • نظرتون در مورد سبکهای غذایی و اهمیت غذاها چیست؟
به‌نظر من کلا غذا نشان‌دهنده هویت یک ملت است. یک فیلسوف آلمانی 2 قرن پیش گفته بود، آدم‌ها را می‌شود از روی آنچه می‌خورند شناخت.
 • در خانواده شما علاقه به آشپزی موروثی  است؟
بله، پیش از من دایی‌ام به آشپزی علاقه داشت و هنوز هم سرآشپز یکی از رستوران‌های معروف ایتالیاست.
 • از سفرتون به ایران برای ما بگویید و از برنامه‌تون برای معرفی غذاهای ایتالیایی برای‌مان توضیح دهید؟
کلا این سفر برای معرفی گروه سن دومنیکو به ایران صورت گرفت. ما دوست داریم که روابط صمیمانه‌تری با ایرانی‌ها داشته باشیم و آن‌ها را با فرهنگ و سلایق خودمان آشنا کنیم و متقابلا هم دوست داریم بیشتر با فرهنگ ایرانی آشنا بشویم. این برنامه تنها محدود به ایران نبود؛ ما قبلا به دوبی و هلند و چند کشور دیگر هم سفر کرده بودیم و سالانه هم چند برنامه مشابه داریم؛ اما این نخستین برنامه در ایران بود که البته تنها محدود به آشپزی هم نمی‌شود.
 • قبلا هم به ایران آمده بودید؟
نه، این نخستین سفر من به ایران بود و تا اینجا هم از آن لذت برده‌ام.
 • غذاهای ایرانی چطور؟ میانه شما با غذاهای ایرانی چطور بود؟
اینجا با یکی از دوستانم به یک رستوران ایرانی رفتم. از غذاهای ایرانی کباب خوردم. طعم آن را دوست داشتم. کلا ماده اولیه غذاهایی که ما می‌پزیم و شما می‌پزید یکی هستند اما ادویه‌ها و چاشنی‌های غذاهای شما متفاوت است و من این چاشنی‌ها را دوست داشتم.
 • در صحبت‌هاتون گفتید این برنامه تنها محدود به آشپزی نمی‌شود، ممکن است بیشتر توضیح دهید؟
بله البته؛ من به همراه گروه سن دومنیکو به ایران آمدم که در چند بخش دیگر هم فعالیت دارند. یکی از این بخش‌ها معرفی صنایع‌دستی ایتالیا و به‌ویژه سرامیک است. بخش دیگر به مبلمان اختصاص دارد و بخشی نیز به گردشگری.
 • به‌نظر شما رستوران و غذای خوب تا چه اندازه  در زندگی اهمیت دارد؟
با فرهنگ شما خیلی آشنا نیستم اما در کشور من خانواده‌ها و دوستان در خیلی از شرایط به رستوران‌ها می‌روند. اگر عده‌ای بخواهند موضوعی را جشن بگیرند این اتفاق در رستوران می‌افتد. اگر برنامه و جلسه کاری باشد باز هم سر میز غذاست. حتی 2 نفر هم که می‌خواهند از هم جدا شوند در رستوران با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند. غذا خوردن روحیه افراد را تغییر می‌دهد و سبب می‌شود با خلق و خوی بهتری درخصوص مسائل گوناگون گفت‌وگو کنند.
 • از غذاهای ایتالیایی برای ما بگویید، طبخ آن‌ها را چگونه آموختید؟
اولین جایی که در آن کلاس‌های آشپزی را گذراندم کلاس‌های «ویسانی»، یکی از سرآشپزان معروف ایتالیایی، در رستوران رومانو در نیویورک بود و بعد از آن هم در پلاتزا آتنی در پاریس دوره آشپزی را گذراندم.


تالیاتلی با سس راگو

غـذای اصلی

,پـاسـتالیــا ماسیکا ماسیمیلیانو,پـاسـتالیــا,سرآشپزهای مشهور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
کیک سیب با سس دارچین

دسـر

,پـاسـتالیــا ماسیکا ماسیمیلیانو,پـاسـتالیــا,سرآشپزهای مشهور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
سالمون با پرتقال

پیش‌غذا

,پـاسـتالیــا ماسیکا ماسیمیلیانو,پـاسـتالیــا,سرآشپزهای مشهور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
پاستا با سس گوجه و ریحان

غذای اصلی

,پـاسـتالیــا ماسیکا ماسیمیلیانو,پـاسـتالیــا,سرآشپزهای مشهور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
بهترین غذای دنیا

 • یعنی دوره‌ای خاص برای فراگیری آشپزی ایتالیایی نداشتید؟
بعد از آن هم مدت زیادی را به یادگیری شیوه‌های طبخ غذاهای محلی ایتالیا گذراندم؛ به‌نظر من موادی که آن‌ها در طبخ غذا استفاده می‌کنند از بهترین مواد‌غذایی در دنیاست.
با وجود این آشپزی را در اصل در رستوران سن دومنیکو رستوران دایی‌ام یاد گرفتم؛ اگرچه تجربه هایم در فرانسه نیز بسیار کمکم کردند.
 • در انتخاب مواد‌غذایی، معمولا به چه چیزی بیشتر از همه اهمیت می‌دهید؟
بیشتر از همه دوست دارم دستورهای طبخ سنتی غذاهای ایتالیایی را با شیوه‌های جدید امتحان کنم و تطبیق دهم. در مواد‌غذایی هم همیشه بدنبال مواد‌غذایی تازه می‌گردم که طعم خوبی داشته باشند و فکر می‌کنم این مسئله در نتیجه آشپزی هم تاثیر بگذارد.پرچم غذایی ایتالیا

 • برای معرفی غذای ایتالیایی پاستا را انتخاب کردید، چرا؟
پاستا همانند پرچم غذای ایتالیاست. نمی‌توانید هیچ غذای ایتالیایی را بدون پاستا تصور کنید. پاستا برای ما ایتالیایی‌ها همچون خونی است که در رگ‌های‌مان جریان دارد اما به‌طور کلی شیوه‌های طبخ آن و همراهی آن با مواد‌غذایی دیگر همچون گوشت، مرغ و ماهی تنوع دارد. همچنین در ایتالیا هر غذایی با یک نوشیدنی مخصوص به‌خود سرو می‌شود.
 • پس پاستا ستون اصلی غذاهایی ایتالیایی است؟
پاستا یکی از ستون‌های اصلی غذاهای ایتالیایی است. در ایتالیا پاستا را می‌توان در هر وعده غذایی و در تمام روزهای سال خورد. نان و پیتزا نیز 2 ستون دیگر غذا‌های ایتالیا هستند. 3 ستونی که آشپزی ایتالیایی بر مبنای آن‌هاست.,پـاسـتالیــا ماسیکا ماسیمیلیانو,پـاسـتالیــا,سرآشپزهای مشهور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


چند کلمه با الساندرو  چکی، سرپرست گروه ایتالیایی در هفته ایتالیا

 • در وعده‌های غذایی ایتالیایی چند نمونه غذا سرو می‌شود؟
معمولا یک پیش غذا داریم؛ 2 غذای اصلی و یک نوع دسر. حجم غذاهای اصلی زیاد درنظر گرفته نمی‌شود تا فرد اشتهای خود را برای دیگر غذاها از دست ندهد و از آن مهم‌تر با معده‌ای سنگین از سر سفره بلند نشود. البته معمولا یکی از وعده‌های غذایی در روز به این کاملی درنظر گرفته می‌شود؛ اگر این وعده ناهار باشد، شام را باید سبک خورد و اگر وعده ناهار سبک باشد باید شام کاملی میل کرد.
 • تا به حال پاستای پخته شده به سبک ایرانی را امتحان کرده‌اید؟
متاسفانه نه؛ ولی بسیار دوست دارم که بدانم این غذا در ایران چگونه طبخ می‌شود. بیشتر دوست دارم به یک خانواده معمولی ایرانی وارد شده و با عادت‌های غذایی آن‌ها از نزدیک آشنا شوم.
تبلیغات