معمولاً بازیگران کودک انتخاب می‌شوند تا در پس زمینه تصویر و داستان فیلم‌های سینمایی یا تلویزیونی باشند تا تأثیر دراماتیک بیتشری روی فیلم بگذارند، اما گاهی برخی از این بچه‌ها طوری در چالش با بازیگران بزرگسال و حرفه‌ای موفق بوده‌‌اند که استعداد بازیگران حتی حرفه‌ای را به چالش کشیده‌اند. در اینجا با شماری از این بچه‌ها که از استعداد نهفته در دورنشان استفاده کردند و صاحب میلیون‌ها دلار شدند، آشنا می‌شوید:

شرلی تمپل
این دختر کوچولو در زمان خود در مرکز توجه همگانی قرار داشت، کار بازیگری را شروع کرد و در فیلم‌هایی مثل «چشمان درخشان»، «هایدی» و بعدها «شاهزاده کوچک» به اوج محبوبیت رسید. او حتی در سال 1935 موفق شد جایزه ویژه اسکار را از آن خود سازد. شرلی تمپل کارش را با دستمزدی معادل روزانه 10 دلار شروع کرد، اما این مبلغ در سال 1934 به هفته‌ای یک هزار و 250 دلار رسید که رقم بسیار بالایی برای یک بازیگر خردسال در زمان خودش به حساب می‌آمد.

,بچه پولدارهای هالیوود سینما,میلیونر های کوچک,بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
مکالی کالکین
این پسرک خوش‌چهره با چشم‌های درخشان، واقعاً شایسته‌ترین کسی است که می‌توانست پس از شرلی تمپل مطرح می‌شود و وقتی جان هیوز تصمیم گرفت از او برای نقش اول «تنها در خانه» استفاده کند، به اوج خود رسید. این فیلم نه فقط دستمزد کالکین را افزایش داد و یک میلیون دلار برای بازی در فیلم «دختر من» رساند که موقعیت او را نیز به عنوان یک فرد مشهور محرز کرد.

,بچه پولدارهای هالیوود سینما,میلیونر های کوچک,بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
دوقلوی اولسن

مری‌کیت و اشلی ‌اولسن زمانی به شهرت رسیدند که هنوز نمی‌توانستند درست حرف بزنند و کمتر از یک سال داشتند. در آن زمان آن‌ها به طور مشترک نقش میشل‌تانر را در سریال Full House که هشت سال ادامه داشت، بازی کردند. هیچ‌کس نمی‌دانست این نقش را دو بچه متفاوت بازی می کنند، اما پخش مستند پشت صحنه این سریال بود که مردم را متوجه ساخت این امپراتوری را دو نفری بنا کرده‌اند.

,بچه پولدارهای هالیوود سینما,میلیونر های کوچک,بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


محبوبیت آنها که از این سریال شروع شد، بعدها نیز ادامه یافت. آن‌ها با درآمد ناشی از همان سریال نخست که بازی کردند، یک کمپانی ساختند که برندهایی از کار آن‌ها را ارائه می‌داد و مدل اسباب‌بازی‌ها، لباس‌ها و ده‌ها وسیله دیگر که آن‌ها دراین سریال استفاده می‌کردند و حتی عروسک‌هایی خودشان را تولید می‌کرد.
درآمد و مایملک آن‌ها تا آنجا پیش رفت که سال 2007 نام آن‌ها که آن زمان 20 ساله بودند، در فوربس به عنوان یازدهمین زن ثروتمند حوزه سرگرمی ثبت شد. در آن زمان درآمد هر کدام از آن‌ها به صدمیلیون دلار می‌رسید.مایلی سایروس
او که به بهترین شکل از دوقلوهای اولسن آموخته بود چگونه از محبوبیت عمومی و موقعیت‌اش در کمپانی دیزنی استفاده کند، نام خود را در سینما و موسیقی به عنوان چهر‌ه‌ای موفق ثبت کرد و در حالی که به دلیل شو تلویزیونی «هانا مونتانا» تبدیل به گران‌ترین بازیگر کودک در نمایش تلویزیونی شده بود، میلیون‌ها دلار به دست آورد. او همچنین به عنوان الگوی هم سن و سال‌هایش مطرح است که این عنوان را همچنان در دست خود دارد.

,بچه پولدارهای هالیوود سینما,میلیونر های کوچک,بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
گری کلمن

او در طول بازی در سریال Diffrernt Strokes تبدیل به گران‌ترین بازیگر کودک زمان خود شد. گفته می‌شود او برای هر اپیزود این سریال 70 هزار دلار دریافت می‌کرده است. بدبختانه او زمانی متوجه شد که والدین و وکیل‌اش از پول‌هایش سؤاستفاده کرده‌‌اند که همه پول‌اش را از دست داده و ورشکست شده بود.

,بچه پولدارهای هالیوود سینما,میلیونر های کوچک,بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها
داکوتا فنینگ

داکوتا فنینگ در هفت سالگی با بازی درنقش «لوسی» در فیلم « من سام هستم» به شهرت رسید. بازی در این فیلم و موفقیت در آن برای او کار بزرگی بود. بازیگری که او باید در مقابل‌اش بازی می‌کرد. شان پن بود که در اینجا نقش یک آدم‌ عقب‌افتاده را بازی کرد.

,بچه پولدارهای هالیوود سینما,میلیونر های کوچک,بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


فنینگ سال 2001 به خاطر بازی در این فیلم جایزه ویژه انجمن بازیگران آمریکا را دریافت کرد و اولین بازیگر هفت ساله‌ای است که توانسته به این افتخار نایل شود. او پس از موفقیت در این فیلم به بازیگری ادامه داد و نقش‌هایی پردرآمد را پذیرفت به طوری که سال 2009 نامش در فهرست ثروتمند‌ترین ستارگان جوان فوربس ثبت شد.دانیل رادکلیف
از کسی که بازیگر نقش هری ‌پاتر باشد، چه انتظار دیگری جز موفقیت دارید؟ رادکلیف تنها 11 سال داشت که کار خود در سری فیلم‌های «هری ‌پاتر» را آغاز کرد و به درآمد و شهرتی تثبیت شده دست یافت. صرف نظر از اینکه او با پایان سری فیلم‌های «هری‌پاتر» تا چه حد خواهد توانست عنوان خود را به عنوان یک بازیگر موفق حفظ کند، باید گفت دانیل کلیف از یک حساب بانکی پربها برخوردار است.

,بچه پولدارهای هالیوود سینما,میلیونر های کوچک,بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه هامنبع:
خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

تبلیغات