,سال  می‌ترکونم ! امیر جعفری,زیر هشت,چهار دیواری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


  •  سال‌90 آمده‌ام بترکونم! در حال حاضر برای 3 ‌سریال صحبت کرده‌ام که 2تا از آنها برای شبکه 3 و دیگری‌اش نیز برای شبکه یک است اما هنوز هیچ‌چیز قطعی نیست.
  •  شروع فعالیت من در سینما، با کاراکتر طنز در «نان، عشق، موتور 1000» بود اما همزمان نقشی جدی در «قارچ سمی» داشتم، در کل، اوایل بیشتر در کارهای طنز حضور داشتم اما موضوعی که خیلی ناراحتم می‌کند، این است که طنز در ایران، ارج و قرب ندارد! مثلا شما «علیرضا خمسه» را ببینید، این همه در نقش‌های طنز هنرنمایی کرده اما آخر سر برای بازی در یک نقش متفاوت سیمرغ می‌گیرد! یا مثلا اکبر عبدی، حمید لولایی و خیلی‌های دیگر این همه کار طنز داشته‌اند اما برعکس‌ کشورهای دیگر، ارج و قرب زیادی برای‌شان قائل نیستند! واقعا بی‌انصافی است که طنز در کشور ما تا این حد خار و خفیف شده!

,سال  می‌ترکونم ! امیر جعفری,زیر هشت,چهار دیواری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


  • همیشه گفته‌ام، باز هم می‌گویم تئاتر، مثل ورزش دو است، باید در تمام رشته‌های ورزشی بدوی اما ورزشی مثل دو که ‌مادر ورزش‌هاست، همیشه مظلوم واقع می‌شود! تئاتر هم همین شرایط را دارد.
  •  اصلا نمی‌فهمم آدم‌هایی که از کوچه و خیابان می‌آیند و بازیگر می‌شوند، یعنی چه؟! همیشه مثال زده‌ام، باز هم می‌‌‌زنم؛ اگر بخواهی در شغلی که نیازی به تحصیلات و تخصص ندارد کار کنی، مثل راننده آژانس، پیک موتوری و...(اصلا نمی‌خواهم شرافت شغلی کسی را زیر سؤال ببرم، لطفا سوءتفاهم نشود)، هزارتا سفته و چک و اسم پدر و مادر و محل زندگی و... را از تو می‌خواهند اما در مورد بازیگری این‌طور نیست! این سؤال من را شما جواب بدهید؛ این بازیگرها از کجا آمده‌اند‌؟! صرفا داشتن چشم رنگی و پولدار بودن و پول دادن برای بازی کردن که نشد هنر! به همین دلیل است بعضی وقت‌ها به حال این سینما تأسف می‌خورم!
 
,سال  می‌ترکونم ! امیر جعفری,زیر هشت,چهار دیواری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


  • دوست دارم در فیلم‌هایی بازی کنم که هم عوام بپسندند، هم خواص، مثل «نفوذی»، «کیفر» و «زیر هشت»
  •  متأسفانه در مملکت ما جا افتاده هر چقدر بیشتر دور و برت حاشیه داشته باشی و شو بازی کنی، عزیزتری و بیشتر به چشم می‌آیی! ‌‌یکی مثل «رضا ناجی» که برنده خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین می‌شود چون بی‌حاشیه و سرش پایین است و تِز بازیگری نمی‌دهد، باید مورد کم‌لطفی قرار بگیرد و آن بازیگر چشم‌رنگی تازه‌وارد به خاطر حاشیه‌هایش بشود گل سرسبد؟! بازیگر باید ریشه داشته باشد، درست مثل فرهاد اصلانی که ریشه بازیگری است و می‌بینید در مختار چگونه هنرمندی می‌کند اما چون حاشیه ندارد...! همین بازیگران چشم‌رنگی بعد از ثبت 20 فیلم در کارنامه‌شان، می‌شوند استار سینمای ایران! فکر می‌کنم همسر خودم (ریما رامین‌فر) هم به خاطر اینکه حاشیه ندارد، حقش را در جشنواره خوردند!
  •  فعلا به کارگردانی فکر نمی‌کنم چون در کل آدم بی‌مسئولیتی هستم، البته به این دلیل که نمی‌توانم مدیریت یک جمع را برعهده بگیرم. همین که بتوانم گلیم خودم را به‌عنوان یک بازیگر از آب بیرون بکشم، برایم کفایت می‌کند.

منبع : مجله زندگی ایده آل

تبلیغات