,چک برگشتی!,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


,چک برگشتی!,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


سکانس یک
  • نمایشگاه عکس‌
هدیه تهرانی برای رسیدگی به پرونده چک برگشتی‌اش به دادگاه رفت تا یک بار دیگر، خاطره نمایشگاه عکس یک سال‌ونیم پیش خود را که همان موقع نیز نام او را در صدر اخبار زرد همه رسانه‌های فرهنگی- هنری قرار داد، زنده کند. نمایشگاه تهرانی با موضوع آب، آذرماه سال 88 در خانه هنرمندان برگزار شد. مقطعی که انگار ناگهان همه هنرپیشه‌ها هوس عکاسی کرده بودند و یکی پس از دیگری، نمایشگاه عکس راه می‌انداختند و البته عکس‌های‌شان هم با قیمت‌های قابل‌توجهی خریداری می‌شد. سوپراستار‌بودن چیز ساده‌ای نیست‌ اما هدیه تهرانی که شاید به بهترین بودن عادت کرده است، به نمایشگاه کوچک و مستقلی که می‌توانست با بودجه شخصی‌اش برگزار کند، اکتفا نکرد و درست همین جا بود که ماجرا اوج گرفت و قصه برای همه، جذابیت ویژه‌ای یافت. اسفندیار رحیم‌مشایی، به نمایشگاه تهرانی رفت، تابلو خرید و خیلی زود شایع شد که قرار است از طریق سازمان میراث فرهنگی 20‌میلیون تومان به برگزاری این نمایشگاه کمک کند. ‌20‌میلیون تومانی که ظاهرا کار دست تهرانی داده است...سکانس  دو
  • چک برگشت خورد
سنگ‌چی، وکیل شاکی هدیه تهرانی: «موکل من (شاکی پرونده) طراح نمایشگاهی است که سال گذشته خانم هدیه تهرانی به‏پا کرده بود. تهرانی مدعی است توانایی پرداخت این پول را ندارد و سازمان میراث فرهنگی که پرداخت آن را تقبل کرده، باید پول را پرداخت کند.»
شاکی نسبت به شکایت کیفری اقدام کرده بود، در تاریخ اول اسفند سال گذشته، با حکم دادگاه و توسط کلانتری 123 نیاوران هدیه تهرانی جلب شد و پرونده در شعبه 5 اجرای احکام دادسرای ناحیه 3 ونک بود. او ‌‎همراه ماموران کلانتری به دادسرا و به شعبه بدوی صادرکننده رای (شعبه 1045) مستقر در مجتمع قضایی شهید قدوسی منتقل شد که آن روز به حکم، اعلام واخواهی کردند. قاضی کاظمی که هدیه تهرانی را به تحمل یک‌سال حبس محکوم کرده، به دادگاه تجدیدنظر منتقل شده و روز محاکمه در آن شعبه دادرسی حضور داشت که برای هدیه تهرانی قرار کفالت صادر کرد و تهرانی به این شکل از حبس رهایی یافت. ظاهرا دادرس شعبه با توجه به این‌که چک به‌صورت وعده‌دار صادر شده، هدیه تهرانی را نهایتا تبرئه کرده است. اما طبق روال همه پرونده‌های اینچنینی، شاکی هم به این حکم دوباره اعتراض کرده و حالا پرونده در دادگاه تجدیدنظر استان تهران است. شاکی هم نسبت به پرونده حقوقی، طرح دعوی کرده بود که در نتیجه هدیه تهرانی به پرداخت 34 میلیون وجه چک و خسارت تاخیر تادیه، از زمان سررسید تا دادخواهی محکوم شد.
بر این اساس، هدیه تهرانی نسبت به این حکم هم واخواهی کرده است.سکانس سه
  • هدیه تهرانی: اعاده حیثیت می‌کنم
بازیگر مشهور سینما می‌گوید:«حتما با شکایت از شاکی این پرونده، اعاده حیثیت می‌کنم.» این موضوع مراحل قانونی خود را می‌گذراند و قاضی درباره این مسئله رای صادر می‌کند.سکانس چهار
  • میراث‌فرهنگی هیچ قراردادی با «هدیه‌تهرانی» ندارد
حسن محسنی، سخنگوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را در پاسخ به این پرسش که مگر آذرماه سال 88 که خانم هدیه تهرانی نمایشگاه عکسی با موضوع «آب»  در خانه هنرمندان بر پا کرد و اعلام شد رقم میلیونی از سوی سازمان میراث فرهنگی به این بازیگر کمک شده است، صحت ندارد؟ گفت: «سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هیچ قراردادی با هدیه تهرانی نداشته است. بهتر است وکیل شاکی برای پیگیری مطالبات موکل خود سراغ ایشان بروند و اگر مستنداتی دارند حتما ‌در دادگاه و در سیستم قضایی مطرح کند. این ادعاها به جای مطرح شدن در رسانه باید در دادگاه از سوی قاضی مورد بررسی قرار گیرد.»

باز نشر اختصاصی: Bartarinha.ir

تبلیغات