,گزارش اختصاصی از سفر هنرمندان به خانه خدا کعبه,هنرمندان در مکه,هنرمندان بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه هاتمثیل حج، تمثیل آفرینش انسان است و تو، ای انسان، ای آنکه مشتاقانه با لقاء محبوب شتافته‌ای؛
اینجا تمثیل مرگ است، که فرمود: «موتوا قبلَ ان تموتوا» و این کفن است که می‌پوشی تا پیش از آن‌که مرگ تو را دریابد، تو با پای خویشتن به مقتل عشق بشتابی و به مذبح معشوق. و چه می‌گویی؟ «لبیک اللهمّ لبیک»
اکنون به میقات آمده‌ای؛ و تمثیل میقات، تمثیل وعده‌گاه قیامت است که فرمود: «قُل انّ الاولینَ و الاخَرینَ لَمَجْموعونَ الی میقاتِ یوم ٍمعلوم» و اکنون تو به میقات آمده‌ای و اینجا باب ورود به حرم کبریایی است. ای آن‌که از خود به سوی خدا گریخته و به ندای آسمانی «فَفِرّوا الی‌الله» لبیک گفته‌ای، ورود به حرم کبریایی، بی‌احرام جایز نیست.
رنگها از رخساره‌ها پریده است، دلها در سینه می‌لرزد، صداها در گلوها پیچیده است... چرا که لحظه تشرف نزدیک است؛ و دعوت‌ها به اجابت رسیده و حضرت‌حق (جلّ‌و‌علا) تو را به حرم خوانده است. بشتاب، بشتاب، ای از خود گذشته، به سوی خدا بشتاب.
لبّیکَ اللّهمّ لبّیک. لبّیکَ لا شریکَ لکَ لبّیک. انّ‌الحمدَ و النّعمهَ لکَ و المُلک. لبّیکَ لا شریکَ لکَ لبّیک.(*)
***
از روزی که بحث اعزام تعدادی از ستاره‌های عالم سینما و تلویزیون به عمره مفرده پیش آمده، تا امروز که سری اول این هنرمندان حاجی شده و برگشته‌اند، حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شده است. خیلی از مردم حتی باورشان نمی‌شود که این ستاره‌ها هم برای خودشان خدایی دارند و خلوتی با او.
آنها حالا با دیدن این چند صفحه و عکس‌هایی که هیچ پیرایه‌ای در آنها نیست، می‌توانند تصورات خودشان را به واقعیت نزدیک‌تر کنند.
این شما و این ستاره‌هایی که در لباس اِحرام، همه منیّت‌ها را کنار گذاشته و در جوار خالق خود، با او به راز و نیاز پرداخته‌اند.
رنگ‌ها از رخساره‌ها پریده ، دلها در سینه می‌لرزد، صداها در گلوها پیچیده... لحظه دیدار نزدیک است.,گزارش اختصاصی از سفر هنرمندان به خانه خدا کعبه,هنرمندان در مکه,هنرمندان بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


مهناز افشار آنقدر تحت تاثیر حال و هوای سفر حج قرار گرفته که می‌گوید اصلا چنین جوی را پیش از این تصور نمی‌کرده است. او پیامبر اکرم (ص) را مانند پدری مهربان و حضرت فاطمه (س) را یک خاتون می نامد.
او می‌گوید: «از خدا خواستم تغییری که بعد از این سفر در من به وجود می‌آید، آنی و لحظه‌ای نباشد و همه زندگی مرا در بر بگیرد.» به عقیده افشار خانه خدا مرکز انرژی جهان است.جایی که تا نروی حال و هوای واقعی‌اش را حس نمی‌کنی.,گزارش اختصاصی از سفر هنرمندان به خانه خدا کعبه,هنرمندان در مکه,هنرمندان بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


این یکی از تصاویر پرمخاطب این سفر است. عکس یادگاری نیوشا ضیغمی با همسرش، آرش پولادخان. اولین عکسی که از این دو مخابره شده و در وب سایت‌های مختلف به انتشار رسیده است. برای این زوج، خوشبختی آرزو می‌کنیم.,گزارش اختصاصی از سفر هنرمندان به خانه خدا کعبه,هنرمندان در مکه,هنرمندان بازیگر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


شاید تنها باری که طرفداران رضا گلزار او را در لباسی شبیه این دیده‌اند، سکانس‌های ابتدایی فیلم توفیق اجباری است که در آن نقش یک روحانی را بازی می‌کند.
تبلیغات