بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه بعضی از مربیان فوتبالش را تباه کردند خود را هم در این اتفاق مقصر دانست و از اهالی فوتبال خواست رفتاری که با تومیسلاو ایویچ داشتند را با کارلوس کی روش نداشته باشند تا وی بتواند برای تیم ملی ایران مفید باشد.

مهرداد میناوند در مورد آخرین وضعیتش گفت: در چند ماه گذشته دچار بیماری شدم و مجبور به مصرف کورتن بودم که به همین دلیل موهای سرم ریخت. البته این مشکل با داروهایی که مصرف می‌کنم، در حال برطرف شدن است. قطعا پس از برطرف شدن کامل بیماری‌ام، اگر فرصتی بدست بیاید در کلاس مربیگری شرکت می‌کنم تا اگر شرایطی فراهم شد، به فوتبال بازگردم.

,بازیکنی که فوتبالش در جوانی تباه شد مهرداد میناوند,علی کریمی,علی دایی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


فوتبالم را در 27 سالگی تباه کردند
وی اضافه کرد: متاسفانه در 27 سالگی فوتبال را در حالی کنار گذاشتم که بیش از 70 بازی ملی داشتم و حتی می‌توانستم چندین سال دیگر برای تیم ملی بازی کنم. 5 بار اشتروم گراتس در اتریش قهرمان شدم، 29 بازی در لیگ قهرمانان اروپا و جام یوفا انجام دادم و برابر تیم‌های بزرگی همچون منچستر یونایتد، رئال مادرید، اینترمیلان، پارما و گلاسکورنجرز بازی کردم و تنها بازیکن آسیایی که برابر چنین تیم‌هایی بازی کرده، پارک جی سونگ است.

بعضی از مربیان بعد از بازگشتم، فوتبالم را تباه کردند
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان اضافه کرد: کاری ندارم تنها یک بازی‌ام از تلویزیون پخش شد اما در نهایت فوتبالم 27 سالگی تمام شد. در این میان خیلی مسائل تاثیرگذار بود و خیلی‌ها نقش داشتند مخصوصا مربیانی که بعد از بازگشت به ایران، فوتبالم را تباه کردند، بیشتر از همه خودم مقصر بودم و با خودم هم تعارف ندارم.

ستاره فصل نقل و انتقالات علی کریمی بود
وی همچنین افزود: بعد از مدت‌ها دوری از فوتبال، مدتی است از نزدیک فوتبال را پیگیری می‌کنم، به نظرم استقلال بطور کلی بازیکنان خوبی گرفته اما معتقدم ستاره فصل نقل و انتقالات علی کریمی بود که به پرسپولیس بازگشت. وی در بازی با مالدیو هم نشان داد به واسطه تمرینات بسیار خوبی که با ماگات داشته، بدنش شلاق خورده و به روزهای خوبش بازگشته است.

کریمی آماده برای هر تیمی نعمت است
بازیکن سال‌های گذشته تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: بازیکنی مانند علی کریمی کافی است از نظر بدنی آماده باشد، آنوقت برای موفقیت یک تیم نعمت بزرگی است.

استیلی آدم باهوشی است
وی در مورد اینکه استیلی می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد، تاکید کرد: سال‌ها در تیم ملی با استیلی همبازی بودم و در جام جهانی و دو دوره جام ملت‌ها روزهای خوبی را با همدیگر پشت سرگذاشتیم، می‌دانم آدم باهوشی است و سال‌ها زیر نظر مربیان بزرگی مانند آری هان، دنیزلی و .. تجربیات بزرگی کسب کرده و خودش هم به عنوان مربی عملکرد خوبی داشته است.

,بازیکنی که فوتبالش در جوانی تباه شد مهرداد میناوند,علی کریمی,علی دایی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


آنهایی که چشم دیدن دایی را نداشتند، منتظر زمین خوردن استیلی هستند
میناوند با تاکید بر اینکه معتقد است خیلی‌ها که چشم دیدن موفقیت علی دایی در پرسپولیس را نداشتند، حالا هم منتظر زمین خوردن استیلی هستند، اظهار داشت: نمی‌خواهم مانند بعضی‌ها مقابل استیلی از وی تعریف کنم و پشت سرش حرف دیگری بزنم. همچنین معتقدم آنچه می‌تواند مانع موفقیت استیلی با پرسپولیس شود، مسائل حاشیه‌ای است. حمید باید به شدت مراقب این موضوع باشد و تمرکزش را روی مسائل فنی بگذارد.

دایی با مشکلات می‌جنگد
میناوند در مورد حضور دایی در راه آهن و اینکه کارش ریسک بوده است یا نه؟ تصریح کرد: دایی چه در زمان مربیگری و چه زمان بازیگری نشان داده، آدم سخت کوشی است که با مشکلات می‌جنگند و از پس روزهای سخت به خوبی بر می‌‍آید. زمانی که وسط فصل دایی سرمربیگری سایپا را قبول کرد، همه گفتند اشتباه بزرگی کرده و خودش را با این تصمیم نابود کرد اما همه دیدند توانست سایپا را قهرمان لیگ کند. یکبار هم وسط لیگ به پرسپولیس آمد و این تیم را قهرمان جام حذفی کرد.

دایی در 4 سال مربیگری 3 جام گرفته است
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان اضافه کرد: دایی 4 سال مربیگری کرده و سه جام آورده است که این نشاندهنده توانایی‌های او در مربیگری است. هرچند که تیم‌ راه‌آهن را دیر تحویل گرفته و تازه تمرینات را شروع کرده است اما امیدوارم تیم ریشه دار و قدیمی راه آهن نتایج خوبی کسب کند.

در راه‌آهن اتفاقات تلخی برایم رقم خورد
وی خاطرنشان کرد: هرچند مدت کوتاهی در تیم راه‌آهن بودم و آنجا اتفاقات تلخی برایم رخ داد اما در وهله اول به مالکان جدید راه‌آهن به خاطر اینکه نام تیم را تغییر ندادند و در وهله دوم به خاطر استفاده از انصاریفرد و علی دایی تبریک می‌گویم.

باید با کی‌روش منصفانه برخورد کرد
بازیکن سال‌های گذشته تیم فوتبال پرسپولیس در مورد عملکرد کی‌روش با تیم ملی ایران تاکید کرد: کی‌روش از مربیان سطح بالای جهان است، کسی که هدایت منچستر و رئال را برعهده داشته است، مربی کوچکی نیست. ما باید منصفانه با این موضوع برخورد کنیم و با یکی دو بازی در موردش قضاوت نکرده و عملکردش را روی ترازو نگذاریم.

وی همچنین تاکید کرد: فدراسیون فوتبال در اقدامی قابل قبول با این مربی قرارداد سه ساله بسته و درست نیست بعد از یک بازی، آوار انتقاد را روی سرش خراب کنیم زیرا باید با این مربی منصفانه برخورد کرد.

,بازیکنی که فوتبالش در جوانی تباه شد مهرداد میناوند,علی کریمی,علی دایی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


کاری که با ایویچ کردیم، با کی‌روش نکنیم
میناوند در پایان گفت: معتقدم بعد از ایویچ بزرگترین مربی خارجی که به ایران آمده، کی‌روش است و نباید کاری که با ایویچ کردیم با این مربی پرتغالی انجام دهیم. سال‌ها پس از جام جهانی 1998 فرانسه وقتی ایویچ درگذشت همه یادشان افتاد با این مربی توانمند، چقدر نامهربانی کردند. امروز هم نباید کاری با کی‌روش بکنیم که افسوس سال‌ها بعد برایمان باقی بماند.

منبع: خبرگزاری مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

تبلیغات