,فردوسی پور خیلی باجنبه است! مصاحبه,سامان گوران,عادل فردوسی پور,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


سامان گوران این روزها خیلی معروف شده است. او تیپ شخصیت‌ها و چهره‌های سرشناس و معروف را تقلید می‌کند؛ کسانی مثل عادل فردوسی‌پور، علی دایی، مهران مدیری و رضا صادقی. البته او چند وقت قبل و با بلوتوث‌هایی که در آن صدای شخصیت‌های معروف را تقلید می‌کرد توانسته بود استعدادش را در زمینه تقلید صدا و تیپ سازی نشان بدهد. او هر کسی را می‌بیند فورا تیپ ظاهری‌اش را تقلید می‌کندشهرت با شب‌های برره

کارم را از تئاتر و با آقای سید‌جواد هاشمی آغاز کردم. یادم می‌آید اولین کاری که انجام دادم یک کار مذهبی بود که در آن من نقش بچه‌ای را بازی می‌کردم که حضرت علی(ع) به او کاسه شیری می‌داد. یک‌طوری آن را بازی کردم که سیدجواد سعی می‌کرد، چنین نقش‌هایی را حتی در کارهای بعد هم داشته باشد. بعد در یک مراسم اختتامیه در سپاه پاسداران که چهره‌های معروفی در آن کار داشتند، مثل طناز طباطبایی، انوشیروان ارجمند، فرهاد بشارتی و... کار کردم که کار خوبی بود اما شاید در شب‌های برره شناخته شدم. در برره هم به این معروف شده بودم که تیپ شخصیت هار ا خوب می‌گیرم. بیشتر هم پشت دوربین بودم. این خیلی برایم خوب بود چون دوربین و صحنه را خیلی بهتر شناختم و البته از آن مهم‌تر این‌که دوستان خیلی خوبی مثل سیامک انصاری پیدا کردم. همان‌جا به این معروف شدم که تیپ شخصیت‌ها را خوب می‌گیرم.بازیکن پرسپولیس بودم

بله درکل تیپ‌ها را خوب می‌گیرم. رضا شفیعی‌جم که خودش یکی از بهترین‌هاست در شب‌های برره به من می‌گفت که این کار را خوب انجام می‌دهم. من حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کردم و در آخرین جایی هم که بازی می‌کردم تیم امید پرسپولیس بود به مربیگری آقای بهزاد داداش زاده. همان‌جا مینیسک پایم پاره شد و دیگر بین دوراهی ماندم که کدام را انتخاب کنم. حتی در دوران خدمتم هم فوتبال بازی کردم. به همین دلیل دوست‌های قدیمی‌ام اکثرا فوتبالی هستند.
  • آن یکی عادل
ابتدا یکی دیگر این کار را انجام داده و تیپ عادل را بازی کرد اما چون بیشتر به عادل شباهت‌ ظاهری داشت، ماندگار نشد.
  • چرا عادل؟
همیشه ارتباط زیادی با فوتبالیست‌ها داشتم. سال گذشته و در جام ستارگان با عادل بودیم و همین خیلی به درست شدن این تیپ کمک کرد. خود عادل در همان جام ستارگان می‌گفت: «(با لحن عادل) اون‌ موقع‌ها این‌طوری نبودی که...» در عید من دائم آرشیو برنامه‌های را می‌دیدم و از اینترنت سوژه‌ها را می‌گرفتم. از دوستانش درباره عادل پرسیدم. خوشحالم که افراد نگفتند، فقط صدایش شبیه عادل بود بلکه می‌گویندحرکات و میمیکم هم شباهت دارد.بلوتوث؟

تعدادی از آن بلوتوث‌هایی که در آن صدای شخصیت‌ها تقلید می‌شد کار من بود. این کار‌ها را بیشتر در محافل دوستان هنری هم انجام دادم. آن‌ بلوتوث‌ها باعث شد، من استعدادم را جدی‌تر بگیرم و آشناهای بیشتری پیدا کنم.جنبه؟

واقعا سعی کردم عادل را بشناسم. تکه کلام هایش را دقیق تکرار می‌کنم. او واقعا جنبه زیادی دارد و همیشه خیلی لطف داشته است به‌خصوص این کارهای آخر را خیلی دوست دارد.کت قهوه‌ای؟

در سری اول گفتم باید کت قهوه‌ای بیاورید تا بازی کنم. عادل در همان سبک لباس می‌پوشد. بعد از پخش عادل رنگ‌های متنوع تری می‌پوشد.

دوستان بازیگر خیلی لطف داشتند. امیر جعفری زنگ زد و هرچه فحش از دهانش درآمد به من داد. پوریا پورسرخ زنگ زده و گفته: «عاشقتم داداش...»علی دایی

من مشکل بیانی دایی را بیان نکردم چرا در محافل خصوصی این کار را کردم اما در تلویزیون نه. در مورد علی دایی فقط صدا و بیان نبود. میمیک و حرکت‌ها هم بود؛ گریم و لباس خودش بود. در جشن استقلال فقط گفتم به افتخار علی دایی و برای اجرای برنامه نرفته بودم. رفته بودم پیراهن استقلالم را بگیرم. علی دایی هم اعلام کرد: «نیازی به تعریف و تمجید این آدم‌ها ندارم.‌»تیپ حامدبهداد و رضا صادقی

حامد بهداد به من گفت که این کار را خوب انجام می‌دهم و خیلی متاسفم که نشد در خنده‌بازار بهداد را تقلید کنم درباره رضا صادقی هم بگویم که از او اجازه گرفتم و تیپش را ساختم.
تبلیغات