,رویا تیموریان از دغدغه هایش می گوید رویا تیموریان,مسعود رایگان,عکس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها

  •  جوانان
مسأله جوانان این روزها با این شرایط اقتصادی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های من است. جوانان ما در دوره‌ای زندگی می‌کنند که زیاد نمی‌توان به آینده آنها امیدوار بود، با توجه به اینکه بسیاری از آنها تحصیلکرده هستند، اما بستر کاری مناسبی برای آنها فراهم نیست و شاهدیم که بسیاری از جوانان با اینکه در رشته‌های مختلف مدارج تحصیلی بالایی را طی کرده‌اند، اما خانه‌نشین شده‌اند و کار مناسبی پیدا نمی‌کنند.
  •  از بین رفتن منابع ملی
متأسفانه به دلیل مدیریت‌های نادرست، منابع ملی و طبیعی کشورمان در حال نابودی است. به آثار تاریخی کشورمان اهمیت کافی داده نمی‌شود و آثار تاریخی کشورمان اهمیت کافی داده نمی‌شود و آثار تاریخی کشور را به انحطاط می‌رود. در حالی که آثار تاریخی جزء قدمت و سابقه یک کشور است و نیاز به حمایت نگهداری دارد.
  •  خشونت تا کجا
یکی از دغدغه‌های اصلی من، مسأله شیوع طبیعت و خشونت در جهان است. این خشونت کم‌کم به یک خشونت حیوانی تبدیل شده است. تمامی سازمان‌های جهانی و داخلی حفظ حقوق بشر، علیرغم شعارهایی که می‌دهند، حرکتی در جهت از بین بردن این خشونت جهانی انجام نمی‌دهند. بعد انسانی کمرنگ‌ شده. خونریزی‌ها، قحطی‌ها و جنایت‌ها روز به روز بیشتر می‌شود و این خشونت را به وحشت انداخته و بیش از حد مرا ناراحت می‌کند.
  •  افسردگی ناشی از بی‌پولی
متأسفانه شرایط اقتصادی به گونه‌ای حاد شده است که سرپرست خانواده‌ها اغلب قادر به تأمین نیازهای خانواده، به‌خصوص فرزندان نیستند. فرزندان نمی‌توانند حتی به کوچکترین نیازهای خود دست پیدا کنند. برای انجام کاری به پول نیاز است و این بی‌پولی حتی فرزندان را از سرگرمی‌هایی مثل شرکت در کلاس‌های مختلف ورزشی وتفریحی محروم می‌کند. این محرومیت‌ها منجر به افسردگی می‌شود و شاهدیم که اکثر نوجوانان و جوانان دچار افسردگی و حالت‌های عصبی شده‌اند.
  •  ازدواج
ازدواج جوانان یکی از اصلی‌ترین معضلات جامعه امروزی ماست. هیچ امنیت و تضمینی برای آینده جوانان وجود ندارد و مشکلات اقتصادی به حدی زیاد شده است که جوانان قادر به تأمین مخارج خانواده مسن و یا حتی خورد و خوراک نیستند و همین امر باعث شده تا فساد روز به روز بیشتر شود و جوانان از ازدواج کناره‌گیری کنند.
  •  عدم احترام به حقوق دیگران
بارها شنیده‌ایم که رانندگی مردم یک شهر یا کشور گویای، بخشی از روابط اجتماعی و فرهنگی آن شهر است. اما تصور می‌کنم این فرهنگ دچار هرج و مرج و خشونت شده است. متأسفانه احترام به حقوق دیگران کاملا بی‌معنی شده و حرمت افراد به راحتی زیرسوال می‌رود و گاهی به خاطر یک سوءتفاهم  کوچک حوادث هولناکی رخ می‌دهد.
  •  فیلم‌های ضعیف و نحیف
سینماهای ما اکثراً‌ خصوصی و یا نیمه خصوصی هستند و سرمایه‌گذاران فقط به دنبال جبران هزینه‌های خود هستند، همین امر باعث می‌شود تا تهیه‌کنندگان به هر چیزی متوسل شوند و ما در سال‌های اخیر شاهد نمایش فیلم‌های بسیار ضعیف هستیم. گاهی وقتی برای خرید به سوپرمارکت مراجعه می‌کنم، از دیدن پوسترهای فیلم‌های رسانه‌ای سرم را پایین می‌آورم و به عنوان یک بازیگر شرمنده ملت عزیزمان می‌شوم، زیرا فکر می‌کنم تولید و به تصویر کشیدن این فیلم‌ها توهینی به مردم شریف و عاقل کشورمان است.
  •  ناهنجاری‌ به دنبال هنجار بودن
در این شرایط ناهنجار امروزی، فقط بستر خانواده‌ها هستند که جوانان را به رفتارهای درست تشویق می‌کنند، اما این کافی نیست. زیرا جوان‌ها نسبت به هر مسأله‌ای از خود واکنشی نشان می‌دهند و علیرغم توصیه‌ها و نصیحت‌های بزرگترها، این واکنش رخ خواهد داد و در نتیجه سرکشی و نافرمانی در خانواده‌ها و در نهایت در خانواده بزرگ ما یعنی جامعه زیاد به چشم می‌خورد.
  •  بازیگران نابازیگر
بازیگری در کشور ما از سالیان دور دچار مشکل شده است. افراد مختلفی بدون هیچ معیار و توانایی، بدون خلاقیت و تحصیلات مناسب وارد این حیطه می‌شوند و جای بسیاری از بازیگران صاحب نام گذشته را که برای ورود به این حرفه، تلاش کردند، تحصیل کردند و مطالعات بسیار داشتند، گرفته است. هیچ چیز با معیارهایی که ما از اساتید خود یاد گرفتیم، همخوانی ندارد و بازیگری دچار یک آشفتگی و سردرگمی شده است.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

,رویا تیموریان از دغدغه هایش می گوید رویا تیموریان,مسعود رایگان,عکس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


تبلیغات