,خوانندگی یا تجارت؟ کدام پرسودترند؟ احسان حق شناس,بازیگری,خواننده,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


در ماه گذشته شما تبلیغات جورواجوری از احسان حق‌شناس و کنسرت او که در سالن اریکه برگزار شد دیدید؛ تبلیغات زیادی که این سوال را در ذهن همه ایجاد کرد، چرا این همه تبلیغ؟ یعنی درآمد یک کنسرت می‌تواند جوابگوی این هزینه‌ها باشد؟ سراغ او رفتیم تا ببینیم ماجرا از چه قرار است و از او بپرسیم آیا ثروت  می‌تواند در خوانندگی کسی تاثیرگذار باشد؟اتفاقی بازیگر شدم، اتفاقی‌تر خواننده

 • چطور شد که خواننده شدی؟
جوان‌تر که بودم یعنی وقتی 20 سال داشتم خیلی اتفاقی وارد وادی هنر شدم.
 • کدام وادی هنر؟
اولش کارم را با بازیگری شروع کردم و در یک سریال به نام «فقط به خاطر تو» بازی کردم بعد هم در یک فیلم سینمایی به نام «تقاطع» بازی کردم، اما بعدش دیگر ادامه ندادم.
 •  چرا ادامه ندادی؟
راستش دیگر وقتش را نداشتم چون من یک شغل دیگر هم دارم که خیلی وقتم را می‌گیرد.
 •  چه شغلی؟
من یکی از سهامداران شرکت LG هستم و از 15-14 سالگی این‌کار را شروع کردم علت این‌که از سن کم شروع به کار کردم این بود که عموی من واردکننده محصولات این شرکت است و همین باعث شد من وارد بازار کار شوم.خانه‌مان باعث شد من بازیگر شوم

 • چطور بازیگری را شروع کردی؟
یک روز در خانه خوابیده بودم که زنگ خانه مان را زدند و گفتند که گروه تولید سریال «مسافری از هند» به کارگردانی قاسم جعفری هستند همین قضیه باعث شد من با قاسم جعفری آشنا و دوست شوم، این دوستی ادامه پیدا کرد و او به من پیشنهاد داد که در سریال بعدی‌اش هم بازی کنم که من هم قبول کردم.
 • پس پول در بازیگر شدن شما دخیل بوده؟ به هرحال شما خانه‌ای داشتید که به خاطر موقعیتش برای لوکیشن انتخاب شد و باعث آشنایی شما با قاسم جعفری شد.
نه اصلا، درست است خانه  ما  برای سریال «مسافری از هند» تبدیل به لوکیشن شد اما 2 سال بعد در سریال بعدی قاسم جعفری بازی کردم، به خدا من خواب بودم وقتی پیشنهاد استفاده از خانه به ما شد (باخنده) و  ادامه رفاقت ما باعث این اتفاق شد.چرا این همه تبلیغ؟

 • این همه تبلیغ برای برگزاری یک کنسرت700نفره چه بود؟
بحث من در خواندن اصلا درآمد نیست، برای آلبوم «تیک‌تیک» 200 میلیون تومان  هزینه کردم، 120میلیون تومان فقط پول بیلبورد دادم چون من معتقدم وقتی یک نفر می‌خواهد کاری انجام دهد باید آن کار را درست انجام بدهد مثلا در این کنسرتم من هزینه زیادی برای جلوه‌ها و افکت‌های ویژه کردم، 8 عدد LED در صحنه گذاشتم و از افراد حرفه‌ای برای کنترل جمعیت استفاده کردم و برای تک‌تک آهنگ‌ها تصویرسازی کردم و چندکار دیگر که همه هزینه شخصی خودم است، ما فقط 20 میلیون تومان هزینه اس‌ام‌اسدادیم و در تمام مطبوعات هرروز تبلیغ کردیم.
 •  از این همه تبلیغ چه می‌خواهی؟
می‌خواهم همکارانم کارکردن را یاد بگیرند!
 •  همه خواننده‌ها که مثل شما پولدار نیستند بخواهند این همه تبلیغ کنند.
این دیگر مشکل خودشان است، من یک برگ برنده دستم است، هرکاری باید حساب و کتاب داشته باشد. تهیه‌کننده‌ها عادت کرده‌اند که 4تا تبلیغ کوچک انجام دهند و هرکنسرتی را عین کنسرت قبل اجرا کنند و نمی‌خواهند هزینه اضافی کنند، شما به این نکته توجه کنید که 70درصد تبلیغات یک خواننده کلیپ‌هایی است که می‌تواند پخش کند که ما این را نداریم پس باید از راه‌های دیگر این تبلیغ را جبران کنیم.  درضمن بیلبورد هم ممنوع شده است! در رادیو و تلویزیون هم که کار ما پخش نمی‌شود پس چه تبلیغی می‌ماند؟! حق ما که مجاز کار می‌کنیم ضایع می‌شود، خیلی‌ها یک کلیپ می‌سازند و درشبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌کنند و یک شبه راه چندساله می‌روند و درآمد بهتری دارند، من برای شروع کنسرتم یک کلیپ ساخته‌ام چون واقعا دلم می‌خواست یک کلیپ داشته باشم.این‌طوری خواننده شدم

 • پس از بازیگری چطور شد که رفتی سراغ موسیقی؟
سال 84 تازه تب موسیقی پاپ داغ شده بود، 7-6 نفر از خوانندگان شروع به کار کرده بودند و بقیه زیرزمینی می‌خواندند، آن زمان من به خاطر شغل اصلی‌ام یعنی نمایندگی LG دوستی با آقای رجب‌پور، تهیه‌کننده و اسپانسر گروه آریان داشتم؛ یک روز ایشان به من پیشنهاد دادند آقا بیا و بخوان، اول من گفتم که بلد نیستم ولی آقای رجب‌پور اصرار کردند و گفتند تو شروع کن باقی کار با ما!صدای شما خوب است.
 •  آقای رجب‌پور تشخیص دادند صدای شما خوب است؟
نه ایشان فقط به من پیشنهاد دادند، بعد از آن هم رفتم پیش چند تن از استادان آواز مثل آقای توسلی، مظاهری و مسیان تست دادم. آن‌ها هم گفتند صدایت خوب است فقط باید 6 ماه در کلاس‌های سولفژ شرکت کنی بعد از آن 6 ماه دوره فشرده خصوصی داشتم و بعد از 3 سال اولین آلبوم من بیرون آمد.من و کلیپ‌هایم در ماهواره

 • چرا انتشار آلبوم تو 3 سال طول کشید؟
یک‌سال و نیم آن فقط به خاطر گرفتن مجوز بود چون یکسری شیطنت‌ها کرده بودم و چندتا کلیپ در شبکه‌های ماهواره‌ای داده بودم که این‌ها باعث شد به من دیرتر مجوز بدهند. در آلبوم اولم بنیامین، پیام شمس، فرید احمدی و نعیم مس‌چیان کار کردند و فکر می‌کنم برای تجربه اول، آلبوم بدی نبود و هنوز هم وقتی در کنسرت‌ها آن ترانه‌ها را می‌خوانم با استقبال خوبی روبه‌رو می‌شوم. بعد از آن سریع آلبوم دومم یعنی «تیک‌تیک» را شروع کردم، «تیک‌تیک» نسبت به آلبوم اولم به روزتر بود و مردم این سبک‌ها را بیشتر دوست دارند.این بار قربان صدقه می‌روم

 • به روز بودن سلیقه مردم است؟
من سعی کردم در آلبوم بعدی‌ام کارهای جدیدی انجام بدهم البته بیشتر کارهای این آلبوم توسط پیام شمس و در آمریکا کار شده است ولی برای این‌که همه آهنگ‌ها یک شکل نباشند امیر توسلی، سعید مدرس، شهاب رمضان و زانیار هم تنظیم بعضی از ترانه‌ها را انجام داده‌اند همچنین شاعر همه شعرها هم فرید احمدی است. این آلبومم یک عاشقانه جدید است؛ همیشه ستایش می‌کردم این‌دفعه قربون صدقه می‌روم.
 •  خوانندگی باعث نشده که از تجارت دور شوی؟
دور نشده‌ام اما استراحتم کم شده چون بیشتر مواقع در شبانه‌روز شاید فقط 4 ساعت بخوابم، چون جماعت هنرمند شب‌کار هستند و من هم از آن‌طرف صبح زود باید بروم سرکار و این تداخل استراحتم را کم کرده و سخت است.
 •  درآمد خوانندگی بیشتر است یا تجارت؟
جواب این سوال مشخص است، خوانندگی درآمدی ندارد که...

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

خوانندگی یا تجارت؟ کدام پرسودترند؟ - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها


تبلیغات