,بهرام رادان و این چهره فتوژنیک بهرام رادان,چهره,چهره فتوژنیک,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


در مباحث ذیل سعی شده به طور اجمالی و خلاصه به بخشی از عوامل تاثیرگذار در ظاهر و شکل افراد اشاره شود.

عوامل شکل‌گیری ظاهر افراد عبارت است از:

عوامل ژنتیک - عوامل اقلیمی- عوامل اجتماعی و طبقاتی

عوامل ژنتیک: مجموعه ویژگی‌هایی که از طریق وراثت به انسان منتقل می‌شود و انسان هیچ نقشی در انتخاب و چگونگی آن ندارد. مثل آناتومی استخوان، بافت ماهیچه‌‌ای، قد،‌ رنگ پوست،‌ فرم بینی، فرم صورت، رنگ چشم، رنگ مو و...که از طریق ژن به انسان منتقل می‌شود.

عوامل اقلیمی و محیطی: یکی دیگر از عواملی که در ظاهر افراد تاثیر مستقیم دارد، شرایط آب و هوایی منطقه‌ای است که فرد در آن رشد می‌کند. به طور مثال ویژگی‌ افرادی که در مناطق معتدل زندگی می‌کنند با افرادی که در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنند متفاوت است.

عوامل اجتماعی و طبقاتی: شرایط اجتماعی و طبقاتی از تاثیرگذارترین عوامل در شکل ظاهری افراد محسوب می‌شود. نحوه لباس پوشیدن، آرایش مو، ریش همه و همه متاثر از جامعه‌ است. هر یک از افراد جامعه با توجه به نوع کار،‌ تخصص و حرفه‌ای که دارند به سمت نوعی از طراحی برای ارائه شخصیت خود در جامعه گرایش پیدا می‌کنند. در واقع هر یک از افراد جامعه خود تعیین می‌کنند که فرم موها، ریش، سبیل و نحوه لباس پوشیدن‌شان به چه صورتی باشد.

بازیگران به واسطه شغل‌شان بیشتر از مردم عادی در معرض دید و قضاوت قرار می‌گیرند و به تبع آن الگوی طیف وسیعی از افراد می‌شوند. مجموعه رفتار،‌ حرکات، لباس پوشیدن‌شان و مدل موی بازیگران توسط مردم عادی تقلید می‌شود.  1. رادان چهره‌ای متعادل دارد، به این معنا که در اعضای چهره‌اش تناسب دیده می‌شود و از نظر چهره‌پردازی،‌ چهره متعادل چهره بیضی است که دارای خطوط منحنی و حجم‌های کاملا مشخص است، مثل برجستگی گونه، چانه و برجستگی بالای ابروها و همچنین فک‌های مشخص. یکی از مشخصه‌های صورت این هنرمند فتوژنیک بودن چهره‌اش است.

  2. هماهنگی بین رنگ مو، ریش،‌ رنگ پوست و چشمان روشن از عوامل موثر در چشم و دید بیننده است. نوع نگاه و جدی بودن ظاهر آراسته در صورت او شده است.

  3. هماهنگی رنگ در پوشش این بازیگر با وسواس خاصی صورت گرفته، از مد پیروی نمی‌کند بلکه نوع لباس پوشیدنش طراحی می‌شود که متناسب با کاراکتر و شخصیت ایشان است.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

چهره فتوژنیک

تبلیغات