,گفتگوی نوروزی با آزاده نامداری آزاده نامداری,خانمی که شما باشید,برنامه ای زنانه,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


برترین ها:  خانمی که شما باشید...! تعجب نکنید قصد تعریف ماجرای هیجان‌انگیزی را برای‌تان نداریم، این عنوان برنامه‌ای است که این روزها آزاده نامداری به همراه جمعی از همکارانش - که سعی شده بیشتر خانم‌ها باشند- مشغول ساختش هستند تا در روزهای عید نوروز مهمان خانه‌های شما باشند. برای معرفی این برنامه سراغ خانم نامداری آمدیم؛ سر ضبط قسمتی که مائده طهماسبی که عاشق سفر است روبه‌روی خانمی می‌نشیند که از این کار متنفر است و احساس می‌کند برنامه‌های زندگی‌اش با رفتن به سفر به هم می‌ریزد و نرگس محمدی یا همان «ستایش» معروف، به‌عنوان کسی که توانسته در عرصه بازیگری موفق باشد روبه‌روی نیلوفر دوستی می‌نشیند که برخلاف تلاش زیادی که برای بازیگری دارد از بی‌توجهی‌هایی که نسبت به او می‌شود، گله‌مند است. راستی یادتان باشد که آزاده نامداری و احسان علیخانی، مجریان ویژه‌برنامه سال تحویل هستند پس این برنامه را از دست ندهید.



آزاده نامداری: دغدغه‌ام این بود که برنامه‌ام خیلی زنانه باشد

ما به‌دنبال یک برنامه عیدانه برای شبکه 2 بودیم که یکی از دوستانم پیشنهاد داد روی برنامه‌ای زنانه کار کنیم. براساس آن با سحر رضوی، سمانه فراهانی، سهیلا مهرافزا و بعد هم آقای سیدوحید حسینی که به جمع ما اضافه شدند، طرح‌های زیادی دادیم تا بالاخره به اینجا رسیدیم و 15 موضوع را که احساس کردیم مربوط به زنان می‌شود و زیاد در موردش اظهارنظر می‌کنند مثل رانندگی، آشپزی، بازیگری و... به‌عنوان قسمت‌های این برنامه در نظر گرفتیم و با کمک حافظه‌مان در این زمینه و دوستان خبرنگاری که داشتیم به این ترکیب مهمانان رسیدیم.

فکر اولیه‌ام برای ساخت «خانمی که شما باشید» این بود که از خانم‌ها و آقایان در مقابل هم استفاده کنم که بعد به 2 دلیل منصرف شدم؛ یکی این‌که ممکن بود مشکلات پخش تلویزیونی پیدا کنیم و دیگری این که دغدغه‌ام در «خانمی که شما باشید» این بود که برنامه‌ام خیلی زنانه باشد. حتی اگر به عوامل برنامه هم نگاه کنید متوجه می‌شوید که این برنامه خیلی زنانه است و تا جایی که شده، از زنان برای این کار استفاده کرده‌ایم، به جز آقای حسینی که خیلی به ما در ساخت برنامه کمک کرد.



سفر با فرهاد آئیش خوش می‌گذرد

مائده طهماسبی: 4 سال پیش همین موقع‌ها بود که به آلمان و بعد به فرانسه، سپس به برزیل و در آخر به بوینس‌آیرس رفتم و در آخر مجددا به آلمان بازگشتم تا با یکی از دوستانم که در آنجا به من ملحق شد، سفرمان را ادامه بدهیم. ما از برلین به اروپای شرقی رفتیم و مسیرمان را با قطار به پراگ، براتیسلاوا، وین، بوداپست ادامه دادیم و از آنجا با هواپیما به ایران برگشتیم. قبل از سفر همیشه در مورد جایی که می‌خواهم بروم مطالعه می‌کنم. من با فرهاد آئیش در سفر آشنا شدم. اگر اهل سفر نبودم اصلا با چنین آدمی آشنا نمی‌شدم و خیلی حیفم می‌شد به دلیل این‌که می‌بینم بزرگ‌ترین موهبت زندگی‌ام، در سفر برایم اتفاق افتاد. همیشه با آدم‌هایی به سفر می‌روم که به من خوش بگذرد اما وقتی با فرهاد به سفر می‌رویم، خیلی به ما خوش می‌گذرد به دلیل این‌که عادت‌ها، خورد و خوراک و همه چیزمان شبیه یکدیگر است و پول‌های‌مان هم یک کاسه است. اما وقتی با شخص دیگری سفر می‌روید باید ملاحظاتی را رعایت کنید.



آدم‌هایی که با هم فرق دارند و...

«خانمی که شما باشید»، برنامه زنانه‌ای است که هر روز میزبان 2 مهمان خانم است که یکی از آن‌ها فرد شناخته شده‌ای برای بینندگان و دیگری از افراد معمولی جامعه است. سعی‌مان این بود که یک نقطه اتصال بین این 2 نفر پیدا کنیم که غالبا نیز نقطه تضاد آن‌هاست. مثلا برنامه‌ای درباره ترس خانم‌ها داریم که بهناز جعفری و مهسا احمدی مهمانانش هستند. بهناز آدمی نسبتا ترسو است اما مهسا احمدی بدلکار اوست و به جای او بدل‌کاری می‌کند، منتها در ادامه برنامه می‌بینیم که با این وجود، بهناز از حشراتی مثل موش و سوسک نمی‌ترسد اما مهسا می‌ترسد!

یا بخش دیگری مربوط به رانندگی خانم‌ها می شود که در آن لاله صدیق به‌عنوان زنی که «قهرمان رالی» است مقابل خانمی می‌نشیند که آرزویش این است بتواند رانندگی کند و 15 بار در آزمون رانندگی رد شده است!

یک برنامه هم داریم درباره تفاوت نسل‌ها که در این بخش من و خانم ژاله صادقیان به‌عنوان 2 مجری از 2 نسل مختلف حضور داریم. خانم صادقیان، کسی است که خیلی از روی اصول کلاسیک ادبیات صحبت می‌کند و بسیار مودب است و خیلی زیاد می‌داند و من هم در مقابل او هستم به‌عنوان کسی که متعلق به این نسلم و جملاتم را تندتر و شاید جویده‌تر بیان می‌کنم و ممکن است به اندازه او مودب نباشم و در مورد تفاوت نسل‌ها با هم صحبت می‌کنیم که شاید سلیقه نسل امروز منم و سلیقه نسل قدیم خانم صادقیان بوده و... این‌ها بخش‌هایی از برنامه 15 قسمتی «خانمی که شما باشید» بودند که در ایام نوروز هر شب بعد از اخبار ساعت 22:30 از شبکه 2 پخش خواهند شد.



سفر دوست ندارم اما...

من خیلی علاقه‌مند به عید و تعطیلات آن نیستم که آن هم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی این‌که شاید ما در اسفندماه خیلی تلاش می‌‌کنیم و هیجان داریم ولی از فردای سال تحویل یکدفعه همه چیز آرام می‌گیرد و سکونی به‌وجود می‌آید و از آنجا که من سکون را دوست ندارم باعث می‌شود که خیلی این تعطیلات را هم دوست نداشته باشم. تنها نقطه مثبت تعطیلات نوروزی برای من این است که می‌توانم کنار خانواده‌ام باشم. متاسفانه من خیلی اهل سفر نیستم اما تحت‌تاثیر حرف‌های خانم مائده طهماسبی در مورد سفر قرار گرفتم و دیدم چقدر بد است که من تا این حد پایم بسته است و احساس می‌کنم که در سفر دلم برای برخی کارها و آدم‌ها تنگ می‌شود. چقدر خوب است که آدم بتواند رها باشد و مثلا یک ماه همه چیز را زمین بگذارد، موبایلش را خاموش کند و به سفر برود و این‌طور تعلق خاطر به کسی و چیزی نداشته باشد. البته این کار خیلی توانایی می‌خواهد که من هنوز در خودم نمی‌بینم.



مائده طهماسبی: ما عاشق سفریم

مائده طهماسبی، همسر فرهاد آئیش بازیگر تئاتر و سینما، اولین مهمان برنامه «خانمی که شما باشید» بود؛ مهمانی که با انرژی غیرقابل توصیفش می‌تواند تمام فراریان از سفر را به این مقوله علاقه‌مند کند. وقتی با خانم طهماسبی مشغول صحبت می‌شوید، احساس می‌کنید که فرهاد آئیش روبه‌روی‌تان نشسته، به دلیل این‌که این زوج آنچنان شبیه یکدیگر هستند و آنقدر از یک دریچه به دنیا و اتفاقاتش نگاه می‌کنند که متحیر می‌مانید. حتی در انتخاب خاطره‌های‌شان هم اشتراک بسیار جالبی دارند. طهماسبی و آئیش چند سال است که گیاه‌خوارند به همین دلیل در جریان سفرهای‌شان نیز ظاهرا آنچنان که از گفته‌های خانم طهماسبی برمی‌آید کشورهایی برای‌شان زیبایی بیشتری دارند که این مقوله در آن‌ها به شکل پررنگی وجود دارد.



احساس کردم فست‌فود بیش از حد، من را به‌خود وابسته کرده

دلیل این‌که من و فرهاد گوشت نمی‌خوریم این نیست که می‌خواهیم ادعای این را داشته باشیم که آدم های خیلی خوبی هستیم و نمی‌خواهیم حیوانات را بکشیم و... واقعیت این ‌است که ما با این کار خواستیم یک سبک زندگی را برای زندگی خودمان انتخاب کنیم به دلیل این‌که من به غذاهای فست‌فودی خیلی علاقه پیدا کرده بودم و احساس می‌کردم بیش از حد من را به‌خود وابسته و تنبل کرده است. شاید آدم ابتدا متوجه نشود اما این‌طور سریع سرویس گرفتن از بیرون برای غذا، به مرور زمان باعث می‌شود که به جان و روح آدم صدمه وارد شود. امروز به جایی رسیده‌ام که دیگر اگر هم بخواهم نمی‌توانم غذاهای گوشتی بخورم. ما با هم فکر کردیم که نوع زندگی‌مان را عوض کنیم و آرام‌آرام آن سبک غذا خوردن و رفتن به آن رستوران‌ها را کنار بگذاریم. بعد از مدتی غذاهای گیاهی، غذای ما شدند. جالب است که بدانید این نوع رژیم غذایی هم برای خودش دنیای بزرگی دارد. وقتی ما این کار را کردیم متوجه شدیم حتی همبرگرهایی با استفاده از این مواد غذایی درست می‌شوند یا پنیری وجود دارد که از سویاست و می‌توانید مانند گوشت آن را خرد کنید و در غذای‌تان بریزید.



هند، بهشت گیاه‌خواران است

یک بار با همسرم به هند سفر کردیم. ابتدا در بمبئی بودیم و بعد به گوا رفتیم. این کشور هنوز پیشرفت نکرده اما مردمان خیلی خوب و مهربانی دارد. خاطره‌های خیلی خوبی از هند داشته و این کشور را خیلی دوست دارم. در آنجا سوار فیل شدم و به چند معبد سرزدیم. هند واقعا بهشت گیاه‌خواران است به دلیل این‌که بیشترشان بودایی هستند و به حیوانات احترام خاصی می‌گذارند و آنها را نمی‌کشند. شما گاهی در رستوران‌های هند می‌توانید 60 نوع غذای گیاهی را در منوهای‌شان ببینید که واقعا دوست‌داشتنی و خوشمزه‌اند. در جریان سفرهایی که به کشورهای مختلف داشتم، 5-4 بار به برزیل رفتم و همیشه احساس می‌کردم به این کشور انس خاصی دارم و این تصور در من شکل می‌گرفت که قبلا در آنجا زندگی کرده‌ام! به دلیل این‌که آنقدر در آن جامعه خوب و راحتم و برایم آشناست که فکر می‌کنم شاید زمانی با آن‌ها هم فرهنگ بوده‌ام.
تبلیغات