,بالاخره رضا OK شد ! رضا داوود نژاد,پیوند کبد,عمل پیوند کبد رضا داوود نژاد,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


برترین ها:  رضا داوودنژاد در روزها و هفته‌های اخیر از خبرسازترین چهره‌های ایران بود.

بازیگر جوان و محبوب همه را نگران خود کرده بود اما در شرایطی که همه از بهتر شدن حال رضا داوودنژاد می‌گفتند دوباره خبر رسید که باید عمل پیوند کبد قرار بگیرد و به‌همین دلیل به شیراز رفته است تا هرچه سریع‌تر تحت عمل انجام دهد. برخی منابع می‌گویند بیماری او ناشی از رژیم‌غذایی نادرستی است که ظرف این یک‌سال گرفته است. او به دستورات پزشک متخصص‌اش گوش نکرد و بیش از حد لازم وزن کم کرد. در این مدت خیلی از مجلات و سایت‌ها به او و بیماری‌اش پرداخته‌اند. البته صحبت‌های پزشکانی که رضا داوودنژاد برای اولین‌بار سراغ آنها رفته یا حالا تحت‌نظر آنها می‌تواند خیلی از ابهامات را درباره او و بیماری‌اش برطرف کند.علیرضا داوودنژاد: در شیراز منتظر پیوند کبد هستیم

عمل پیوند کبد انجام نشده و رضا همچنان در بیمارستان بستری است. هنوز تاریخ دقیق این عمل مشخص نیست اما ما منتظریم هرچه زودتر این اتفاق بیفتد. مدتی است که رضا را برای درمان به شهر شیراز منتقل کرده‌ایم و چند روزی را در بیمارستان شهید نمازی این شهر بستری بود. در حال حاضر از بیمارستان مرخص شده و در انتظار پیداشدن کبدی برای پیوند در شهر شیراز ساکن شده است. خوشبختانه در حال حاضر حال پسرم خوب است و تحت نظر پزشکان، خارج از بیمارستان در انتظار پیوند کبد است.دکتر سیدعلی ملک حسینی، رئیس بخش پیوند اعضای بیمارستان نمازی شیراز:

بیمار پیوندی تا 20 سال هم زنده می‌ماند

 شیراز بزرگ‌ترین بخش پیوند را در کشور دارد و تقریبا همه مراکز پیوند عضو در جهان به دستاوردهای علمی پیوند در شیراز آگاهی دارند. شیراز قطب پیوند کلیه و کبد کشور است و سالانه 2 هزار پیوند کبد در بیمارستان نمازی شیراز انجام می‌شود. مردم ایران با اهدای عضو پس از مرگ در زمینه رشد دانش پیوند با ما مشارکت کرده‌اند و این موضوع اکنون در شیراز به یک فرهنگ تبدیل شده است. باید استقبال از پیوند اعضا در جامعه همگانی شود به‌طوری که خانواده‌ها به جای دفن کردن مردگان اعضای بدن کسانی که دچار مرگ مغزی شده‌اند را اهدا کنند. بیمارانی بوده‌اند که 20 سال پس از پیوند هم زنده مانده‌اند و از این جهت باید فرهنگ اهدای عضو را توسعه دهیم. درمان به وسیله پیوند بسیار ارزان‌تر از دیالیز و سایر روش‌هاست ضمن اینکه داروهای پیوند نیز ارزان‌تر است.محمد طالب‌پور، پزشک رژیم‌درمانی رضا داوودنژاد: «بیماری ایشان ربطی به گرفتن رژیم‌ لاغری ندارد.»

از لحاظ اخلاق پزشکی و حرفه‌ای من نمی‌توانم موارد خصوصی بیماران خود را به دیگران اعلام کنم. ایشان حدود ۸ سال پیش عملی روی دستگاه گوارش خود داشتند که خوردن را محدود می‌کرد. به‌تدریج هم لاغر شدند اما به‌تازگی و حدود 2 ماه پیش به‌دلیل دیگری و مشکلی که برایشان پیش آمد، دچار نارسایی حاد کبد شدند.  این نارسایی 2 حالت دارد، یا ممکن است خوب بشوند و همه‌چیز به حالت عادی برگردد یا ممکن است این اتفاق نیفتد که کار را به پیوند کبد می‌رساند. جریان لاغری ایشان در ۸ سال اخیر ادامه داشته و طی سال‌های اخیر بیشتر مشهود شده است. حدود ۱۰درصد امکان عدم‌بازگشت بیمار وجود دارد، ولی آنزیم‌های امروز ایشان نشان داده حالشان بهتر شده است و اگر روند درمانی همین‌طور پیش برود، نیازی به پیوند کبد نخواهند داشت. بنابراین روند بیماری داوودنژاد هیچ ربطی به عمل ایشان و رژیم لاغری که انجام گرفته ندارد.آخرین گفت‌وگوی رضا داوودنژاد

ترک خوردن، سخت‌تر از ترک اعتیاد است

مهم‌ترین رکن رژیم گرفتن، گرفتن یک تصمیم بزرگ است. همه آدم‌های چاق همیشه قصد رژیم گرفتن دارند. همیشه می‌گویند از فردا. روزی که تصمیم به لاغرشدن گرفتم نگفتم از فردا. از همان لحظه شروع کردم به نخوردن که البته این نخوردن کار بسیار سختی است. از قدیم می‌گویند ترک خوردن برای چاق‌ها خیلی سخت‌تر از ترک کردن هروئین است. من 80 کیلو وزن کم کردم.  من با به‌وجود آوردن دغدغه در خودم توانستم وزن کم کنم. مثلا بازی در فیلم آقای بیضایی برایم واقعا مهم بود. قدمی‌که برداشتم این بود که با کم کردن وزنم بتوانم نقشی در این فیلم داشته باشم. چون وقتی بازیگر باشی و دوست نداشته باشی تصویر خودت را ببینی، می‌تواند اتفاق‌های بدی برایت رقم بخورد. اما همین بازی در این فیلم به من واقعا امید داد. واقعا دوره سختی را گذراندم و فقط با رژیم و ورزش وزن کم کردم.
تبلیغات