loading...

 برترین ها: از مقابل یکی از خروجی‌های فروشگاه بزرگ «هرولدز» در لندن، «بکام» با آن هیبت و تیپ سوپراستاری‌اش با چند پلاستیک بزرگ رنگارنگ خارج می‌‌شود و البته حواسش را به پشت‌سرش جمع کرده، جایی که 4فرزند قد و نیم‌قدش را مثل یک زنجیر دنبال خود می‌کشاند.

,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها

صحنه عجیب و شاید باورنکردنی است؛ دیوید بکام، ستاره فوتبال انگلستان که هنوز هم می‌تواندبرای تبلیغ یک ریش‌تراش یا کالای ورزشی هزاران پوند را به حسابش هدایت کند، در 36سالگی درست مثل یک مرغابی مادر جوجه‌هایش را دنبالش به این سو و آن‌سو، می‌کشاند و البته به‌نظر می‌رسد از این اتفاق لذت هم می‌برد.  شاید در دنیای ستاره‌ها به‌ویژه ورزشکاران حرفه‌ای، میل به تشکیل یک خانواده پرتعداد و سروکله زدن با فرزندان زیاد، چندان مرسوم نباشد اما یکی مثل بکام هم پیدا می‌شود که در اوج شهرت و ثروت همراه با همسر مشهورش، دنیای منحصر‌به‌فردی برای خود می‌سازد و یک‌بار دیگر نگاه‌ها را به سوی خود و خانواده‌اش جلب می‌کند. هرچند دیوید بکام و خانواده‌اش حتی در انگلستان و اروپا هم خانواده‌ای خاص  به حساب می‌آیند اما علاقه او و ویکتوریا به داشتن 4فرزند، این سؤال را برای بسیاری به‌وجود ‌‌آورده که ستاره‌ها و به‌خصوص ورزشکاران حرفه‌ای چقدر به داشتن یک خانواده پرتعداد و انرژی گرفتن از کانون گرم آن علاقه‌ نشان می‌دهند؟ پرسش دیگر هم پیش می‌آید و آن اینکه ورزشکاران چقدر راضی به ایجاد زندگی مشترک هستند و آیا از داشتن یک خانواده که با وجود همسر و فرزندانشان شکل می‌گیرد، لذت می‌برند یا نه؟ شاید با خواندن صحبت‌های 9 مرد اهل فوتبال که در میانشان هم فرد متاهل وجود دارد هم مجرد، بتوان قضاوتی درخصوص این قشر موردتوجه جامعه داشت و اینکه فوتبالیست جماعت اهل زن و زندگی هستند یا نه؟ صحبت با این 9چهره با این سؤال شروع می‌شود که «دوست دارید مثل دیوید بکام 4فرزند داشته باشید؟»,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها

رضا شاهرودی:به 2 تا راضی‌ام

«رضا مالدینی» این اسم و لقب فوتبالیستی است که خوش‌تیپی‌اش در دهه 70 باعث شده بود هفته‌نامه‌ها و مجلات برای صفحه پوستر سراغ عکس‌های مختلفی از او بروند. رضا شاهرودی حالا یک پیشکسوت فوتبال و البته مردی خانواده‌دوست‌ است که می‌گوید: «من از اول هم دوست داشتم همین 2فرزند را داشته باشم، 2تا دختر دارم که به همین تعداد فرزند راضی‌ام. به نظر من همین تعداد فرزند کافی است.» شاهرودی سال 1385 ازدواج کرده و 2دختر دوقلو به نام‌های یشنا و دینا دارد که 4ساله هستند. همان‌قدر که آقارضا اصرار می‌کند دختران خانواده شاهرودی بابایی هستند، در پاسخ به این سؤال که دوست داشتید فرزندانتان دختر بودند یا پسر، صداقت دارد: «اول دوست داشتم پسر باشند اما الان یک تار موی‌شان را به صدتا پسر نمی‌دهم.» آقارضا البته از همسرش نمی‌ترسد و تاکید دارد زندگی متاهلی عالی است. او می‌خواهد کمی که دخترانش بزرگ شدند آنها را به سمت فوتبال و پرسپولیس بکشاند: «الان زیاد توجهی به فوتبال نمی‌کنند اما مگر می‌شود در این خانه فوتبالی نشد. من که می‌خواهم کمی که بزرگ​تر شدند مقابل آنها مدام رنگ قرمز بیاورم تا به این رنگ گرایش پیدا کنند.»,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


مهدی شیری:همه چیز زندگی من عالیه...

فقط 34سال دارد اما نیمی از موهایش البته به شکلی جالب سپید شده است. تینا تنها فرزند مهدی شیری است که روزگاری آبی بود و بعدها سرخ شد. شیری که از پرسش درباره تعداد فرزندان بکام از خنده ریسه رفته، یک جواب قاطع دارد: «نه» مهدی می‌گوید: «خب، بچه زیادی که بد نیست ولی با وضعیت فعلی نمی‌شود. شاید اگر من هم در انگلیس زندگی می‌کردم به این فکر می‌افتادم.» وی می‌گوید: «فقط وضعیت مالی ملاک نیست بلکه شرایط اجتماعی هم مهم است.» شیری که سال 80 ازدواج کرده حالا از زندگی مشترک خود کاملا راضی است. او یک جمله نسبتا کلیشه‌ای دارد: «همه‌‌چیز عالی است.» تینا دختر کوچولوی دوست‌داشتنی شیری تنها فرزند این خانواده 11ساله است که البته خودش 5سال دارد. البته تینا که کنار پدرش نشسته فریاد می‌زند: «بابا من 6سالمه» فوتبالیست شیرازی و خوش‌خنده سرخابی، یک پیشنهاد برای فوتبالیست‌ها دارد: «به همه فوتبالیست‌ها توصیه می‌کنم قبل از 25-24سالگی ازدواج کنند و هرچه زودتر وارد زندگی مشترک شوند.»


,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


سعید دقیقی:فوتبالیست​ها باید زود ازدواج کنند و زیاد بچه داشته باشند

سعید دقیقی هم می‌تواند از جمله فوتبالیست‌های خاص باشد، چون می‌گوید: «بله‌، دوست دارم 4فرزند داشته باشم.» و داستان تاهل آقا سعید جالب است: «خدارا شکر زود ازدواج کردم و یک بچه کوچک دارم. خوشبختانه فوتبالیست‌ها توانایی مالی دارند و می‌توانند در جوانی ازدواج کنند. البته مهم‌تر آن است که بچه‌های خوب بزرگ کنند. بچه‌هایی که برای اجتماع موثر باشند. من که خودم دوست دارم روز پیری دورو برم شلوغ باشد. البته 3تا بچه کافی است اما اگر شرایطش را هم داشته باشی تا 4تا  هم ایراد ندارد.»دیبا دختر 8ماهه سعید است که بعد از 5سال زندگی مشترک، شیرینی خانه به حساب می‌آید. دقیقی هم از زندگی متاهلی راضی است اما توصیه​ای اخلاقی برای جوان‌ها دارد: «اگر بتوانی به جای احساس از روی منطق ازدواج کنی و از طرفی به لحاظ تعقل به مرتبه بلوغ رسیده باشی، ازدواج زود مناسب‌تر است. پس بهتر است 22-21سالگی ازدواج کنی.»

و بالاخره جمله‌های پایانی گلزن سایپا که احساسی است: «وقتی یکی، دوماه از حضور بچه در خانه می‌گذرد مدام همه حواس به سمت او جلب می‌شود. من که خودم وقتی از تمرین به منزل می‌آیم به دیدن خانواده و فرزندم دلخوشم و خیلی هم از این قضیه راضی​ام.»


,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


رضا عنایتی:چرا بکام مثل من نباشد؟

پاسخ رضا عنایتی که احتمالا عیال‌وارترین فوتبالیست ایرانی است، به سؤال ویژه ما که کاملا خاص است: «من که 4تا بچه دارم، چرا نمی‌پرسید  دیوید بکام دوست ندارد مثل من باشد؟» گلزن امسال مس کرمان، حرف‌های جالبی دارد برای اینکه بگوید چرا بر خلاف بیشتر فوتبالیست‌ها دل به دریا زده و 4فرزند قدونیم‌قد دارد: «من در یک خانواده شلوغ رشد کردم، 5 تا برادر داشتم،‌ 3 تا خواهر و خاطرات زیادی از کوچکی و دوروبرهم بودن دارم. دوست دارم دوروبرم شلوغ باشد. از هیچ‌چیز هم نترسیدم. البته سعی می‌کنم تا جایی که بتوانم از لحاظ تربیتی و رفاهی برای بچه‌هایم پدری کنم.» آقا رضا کلا به فرزندانش عشق می‌ورزد: «همین که می‌بینی جلوی چشمت راه می‌روند، لذت می‌بری. البته ما که لیاقت نداریم هردقیقه راه رفتن‌شان را ببینیم اما همین قدم زدنشان مقابل چشمانت دنیایی است.» این سختی‌های بزرگ کردن 4فرزند قدونیم‌قد کاری کرد تا عنایتی یاد همسرش بیفتد: «واقعا بزرگ کردن 4 تا بچه سختی‌های خاص خودش را دارد، به همین دلیل باید از همسرم تشکر کنم. بچه‌های من هم بابایی هستند و زمانی که مرا نمی‌بینند بی‌تاب می‌‌شوند به همین دلیل وظیفه مادرشان سنگین‌تر می‌شود.» معین، پسربزرگ عنایتی است که 12سال دارد، امید 8ساله است و آریا و ارینا تازه 4ساله شده‌اند. عنایتی همیشه برای سروکله زدن با این 4تا حوصله دارد: «مطمئن باش تا زمانی که اخلاقم خوب  نباشد نمی‌روم خانه و همیشه حوصله آنها را دارم.» عنایتی 20ساله بوده که ازدواج کرده و درباره شرایط تاهل برای فوتبالیست‌ها می‌گوید: «شرایط متاهل شدن ویژه است و باید روی ورزش و زندگی تمرکز کافی کنند. البته زود ازدواج کردن هم تضمینی برای موفقیت نیست.» آقا رضا که یک گلزن مادرزادی است از محسنات زندگی متاهلی می‌گوید: «در این‌صورت یکسری حاشیه‌ها برایت به وجود نمی‌آید ضمن اینکه در امر استراحت و تغذیه شرایط متاهلان بهتر است.»


,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


وحید شمسایی:فکر کنم همین 3تا کافیه

آقای شمسایی شما دوست دارید مثل دیوید بکام 4تا فرزند داشته باشید؟: «3تا که دارم، دیگر چرا مثل دیوید بکام؟ دیوید بکام باید شبیه شمسایی شود» وحید که جزو فوتبالیست‌های عیالوار است در توجیه این اتفاق می‌گوید: «خب، فکرها و ذهن‌ها متفاوت است. هرکسی بنا به شرایط خودش تصمیم می‌گیرد اما 3 تا بچه کافی است.» دوقلوهای وحید را خیلی‌ها دیده‌اند؛ کیمیا و کیانا که 9 ساله‌‌اند. دختر بزرگ شمسایی هم نگار است که 13سال دارد. شمسایی می‌گوید: «اگر ایده‌آل‌های زندگی سرجای خودش باشد، زندگی متاهلی برای ورزشکار خوب است. من در
22-21سالگی ازدواج کردم و از زندگی مشترکم خیلی هم راضی‌ام.» ادامه صحبت‌های شمسایی هم شنیدنی است: «انسان‌ها به لحاظ فکری متفاوتند. نمی‌شود بگوییم حتما در این سن باید ازدواج کرد. یکی مثل علی دایی بعد از پایان دنیای حرفه‌ای‌ به عنوان بازیکن  ازدواج می‌کند و نمی‌توان گفت کسی که زود ازدواج می‌کند موفق است. خیلی‌ها هم با ازدواج زود به مشکل برخورده‌اند.»

وحید از رابطه‌اش با دخترانش می‌گوید و اینکه دوست دارد آنها هم ورزشکار باشند: «ورزش می‌تواند به شرایط روانی و شخصیتی آنها شکل خوبی بدهد. دختر خودم دوست دارد وارد فوتبال شود اما من اصراری ندارم.»


,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


پژمان جمشیدی:اگر می‌خواستم تا الان 4تا بچه داشتم

در34سالگی بخش عمده‌ای از موهای پژمان سفید شده هرچند احتمالا او سپید و سیاه شدن یک در میان موهایش را نشانه‌ای بر خوش‌تیپی می‌داند. پاسخ پژمان جمشیدی درباره تعداد فرزندان هم جالب است. «نه 4 تا بچه زیاد است اگر من هم دوست داشتم این تعداد بچه داشته باشم، می‌توانستم اما...» پژمان مجرد است اما دلیلش برای مجرد ماندن: «خب، قسمت نشده هرچند به صورت جدی هم تصمیمش را نداشتم.» و اما ادامه صحبت‌های او درباره ازدواج نکردن: «همه‌چیز که درآمد نیست، مهم راهی است که برای زندگی مشخص کرده‌ای.» جمشیدی که فعلا قصدی برای ازدواج کردن ندارد درباره سن مناسب برای ازدواج فوتبالیست‌ها می‌گوید: «بستگی دارد، اگر ازدواج موفق باشد به رشد فوتبالیست کمک می‌کند و اگر هم نباشد، در فوتبالیست تاثیر منفی می‌گذارد.»


,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


مهرداد پولادی: بستگی به فردش داره

بالاخره خیلی از فوتبالیست‌ها دوست دارند خاص باشند. بعضی‌ها خاص بودن را در ظاهر‌شان نشان می‌دهند، بعضی مثل بکام همه‌چیزشان خاص است و عده‌ای مثل مهرداد پولادی تصمیم‌های خاص می‌گیرند. پولادی که از سؤال درباره تعداد فرزندان بکام و اینکه آیا خودش دوست دارد 4فرزند داشته باشد جاخورده، قاطعانه می‌گوید: «نه» جواب بعدی مهرداد جالب‌تر است: «اگر می‌خواستم 4تا بچه داشته باشم تا الان داشتم!» این بازیکن پرسپولیس می‌گوید: «کلا علاقه‌ای ندارم ازدواج کنم.» پولادی که حالا 25 ساله است، درباره سن ازدواج فوتبالیست‌ها می‌گوید: «خب، بستگی به افراد و شرایط‌شان دارد. اگر کسی بتواند خیلی زود زوج ایده‌آلش را پیدا کند و اینکه کسی بتواند با زندگی فوتبالیست جماعت کنار بیاید خیلی خوب است که به موقع ازدواج کند اما من که علاقه خاصی به ازدواج کردن ندارم.»


,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


هادی شکوری:من هم دوست دارم مثل بکام باشم

در بین فوتبالیست‌ها بعضی با فرزندان خود رابطه فوق‌العاده‌ای ایجاد کرده‌اند. یکی از آنها هادی شکوری است که او هم بدش نمی‌آید مثل بکام 4فرزند قدونیم‌قد داشته باشد. اتفاقا شکوری می‌گوید: «من هم دوست دارم مثل بکام باشم.» آرشا، تنها فرزند هادی است اما خودش می‌گوید: «به نظر من دو تا فرزند کافی است اما اگر شرایطش را داشته باشی فرزند بیشتر، چرا که نه؟» شکوری از مصائب زندگی مشترک و درگیری با ورزش حرفه‌ای می‌گوید: «به نظر من اگر یک فوتبالیست حرفه‌ای بعد از دوران بازیکنی‌اش ازدواج کند، بهتر است زیرا ورزش حرفه‌ای هم به زندگی لطمه می‌زند هم هضم این همه گرفتاری برای همسران آنها دشوار است. کلا زندگی با ورزشکار جماعت سخت است.» شکوری هم از زندگی متاهلی راضی است و از ارتباطش با آرشا می‌گوید: «واقعا مثل دو تا رفیق هستیم. آرشا احتیاج به یک همبازی و همصحبت دارد و ما معمولا با هم هستیم. بیشتر اوقات با هم پلی‌استیشن بازی می‌کنیم و جالب اینکه بعضی اوقات مجبورم می‌کند درخانه کفش استوک بپوشم و کنارش بازی کنم!»


,نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری فوتبالیست,ایرانی,بچه داری,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


فرشید طالبی: بعضی‌ها در وجودشان می‌بینند

دربین فوتبالیست‌ها شاید خوش‌اخلاق‌ترین‌شان یک پسر باادب شیرازی است که می‌گوید درشرف ازدواج است. فرشید طالبی که امسال می‌خواهد برای سپاهان بازی کند،‌ می‌گوید: «نمی‌گویم داشتن 4فرزند برای فوتبالیست خوب نیست. یکی در وجودش می‌بیند و بچه‌دار می‌شود اما فقط بچه‌دار شدن ملاک نیست. ما در قبال بچه‌دار شدن مسئولیت داریم چون باید روی تربیت‌شان تمرکز کنیم.» طالبی می‌گوید: «همه‌چیز پول نیست. خیلی از پولدارها فرزندهای قابلی ندارند اما برخی در روستاها فرزندهایی تربیت کرده‌اند که گاه نخبه‌های مملکت می‌شوند.» فرشید درباره ازدواج هم صحبت‌های جالبی دارد: «ازدواج سنت پیغمبر است و امری مستحب به حساب می‌آید. اما در عالم حرفه‌ای باید شرایط را درنظر بگیری. به نظر من برای فوتبالیست بهتر است سن ازدواج 72-62 سالگی باشد یا کمی دیرتر.» تعبیرهای جالب طالبی تمام نمی‌شود: «روی پیشانی ما نوشته شده با چه کسی، چه جوری و کجا ازدواج کنیم. من درسال 08در یکی از مصاحبه‌هایم گفتم، ان‌شاءالله در 03سالگی ازدواج خواهم کرد و همین اتفاق هم می‌افتد.» فوتبالیست شیرازی سپاهان می‌گوید: «زن خوب واقعا انسان را تکان می‌دهد. شاید با یک همسر خوب بتوان مسیر 01ساله را زودتر طی کرد. شاید برعکسش هم اتفاق بیفتد اما بیشتر فوتبالیست‌های موفق ما زود ازدواج کرده‌اند و بیشترشان بچه هم دارند.»

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لقب کسایی که زیاد فیلم می بینند

تبلیغات