loading...

همشهری جوان: باشگاه پرسپولیس چند هفته ای است خوراک روزنامه های ورزشی و غیرورزشی را تامین می کند. اوضاع پرسپولیس خیلی خوب نیست. با هزینه های زیادی که برای این تیم شده، همه تصور می کردند پرسپولیس جای بهتری نسبت به سال های قبل در جدول داشته باشد اما تیم رویانیان از نظر نتیجه بدترین پرسپولیس تاریخ است. این را جدول لیگ برتر می گوید.

البته در شروع فصل می شد این روزهای پرسپولیس را پیش بینی کرد. در تعطیلی نیم فصل مدیرعامل پرسپولیس سرمربی عوض کرده و بازیکنان جدید خریده اما با توجه به کل شرایط باز هم بازگشت پرسپولیس به بالای جدول دشوار به نظر می رسد.

البته تصمیمات رویانیان در 15 ماه اخیر کم کم پخته می شود اما مشخص نیست هزینه این پخته شدن مدیر برای تیم قرمزپوش پایتخت چقدر است.

,همه رکوردهای سردار سرخ محمد رویانیان,پرسپولیس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


محمد رویانیان

تاریخ تولد:
22/2/1339

محل تولد: نور

فرزندان 3 (یک پسر و دو دختر)

قد 191

وزن: 105

سوابق: رئیس کمیته شهرستان نور، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نور، فرمانده نیروی انتظامی مازندران، رئیس پلیس 110، فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، مدیرعامل پرسپولیس
مدت فعالیت در پرسپولیس: 456 روز

50/000/000/000

این مبلغی است که به نظر می رسد رویانیان تا امروز در پرسپولیس هزینه کرده باشد. البته در شایعات این رقم بسیار بزرگتر هم می شود. به طور مثال او فقط برای جذب دو سرمربی پرسپولیس رقمی حدود 8 میلیارد هزینه کرده و هزینه فهرست اولیه تیم قرمزپوش پرسپولیس در شروع فصل حول و حوش 30 میلیارد تخمین زده می شود.

البته این ارقام همگی شایعه هستند اما 50 میلیارد شایعه دست پایین در مورد هزینه های پرسپولیس است. رویانیان البته ترسی از هزینه کردن ندارد. او مدعی است که از دولت برای این هزینه ها پول نمی گیرد و شرکت های خصوصی هستند که هزینه های تیم او را تامین می کنند. تفاوت شرایط مالی استقلال و پرسپولیس نشان می دهد رویانیان به منبع بهتری برای هزینه کردن دسترسی دارد.

,همه رکوردهای سردار سرخ محمد رویانیان,پرسپولیس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه هامدیر زودجوش!

رویانیان زود عصبانی می شود. زود هم به حالت عادی برمی گردد. شاید به همین خاطر است که او در همین یک سالی که به پرسپولیس آمده، چندین بار با عده ای سرشاخ شده و باز دوباره آشتی کرده.

فتح الله زاده اولین کسی بود که رویانیان مقابلش قرار گرفت. نقل قول های آتشین این دو نفر را همه به خاطر دارند. الان البته روابطشان خوب است. او علی پروین را به پرسپولیس آورد. بعد از مدتی به اختلاف نظر رسیدند. علیه هم مصاحبه کردند و الان دوباره پروین در پرسپولیس است.

 رابطه او با آدم های دیگر هم مثل همین است. علی کریمی ستاره پرسپولیس است که بارها آقای مدیرعامل به صورت تلویحی علیه اش مصاحبه کرد و اما کمی بعد به خاطر او سرمربی تیمش را کنار گذاشت. امیر عابدینی نفر دیگری از این فهرست است. امیر عابدینی در روزهای اول مشاور رویانیان بود. چندی بعد روابطشان تیره و تار شد و این تیرگی تا بازی مقابل داماش هم ادامه داشت. این تناقض ها در صحبت های او با رسانه ها در مورد همین آدم ها مشخص است.

,همه رکوردهای سردار سرخ محمد رویانیان,پرسپولیس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه هادفتر برای کار


دفتر کاری رویانیان خیلی مهم است. حداقل برای خبرنگاران که اینطور است. او مدام خبر تولید می کند و خبرنگاران برای اینکه بتوانند محل تولید اخبار را پیدا کنند باید دفاتر او را بشناسند. دفتر کار اصلی او که در خیابان سئول است؛ همان دفتر باشگاه. او یک دفتر کار در نیاوران دارد؛ سه راه یاسر. این دفتر تا به حال میهمان چندین جلسه مهم از جمله جلسه خداحافظی ژوزه بوده.

این دفتر البته کشف شده. او در یک دفتر کار در چیذر هم دیده شده، دفتری که البته شنیده می شود مربوط به سعید شیرینی سرپرست باشگاه است. یک دفتر دیگر هم می گویند در حوالی جنت آباد و یکی از شرکت های خصوصی است. دفتری که فقط چند بار در آن جلسات مهم برگزار کرده. رویانیان در چند وقت اخیر نقاط مختلف تهران را برای برگزاری جلساتش انتخاب کرده و معمولا هم محل جلسات لو رفته. انگار دور و بری های او رابطه خوبی با سکوت ندارند.


اقتصادی مثل رویا


رویانیان مرد جلسات سری و علنی است. جلسات او با پروین و گل محمدی آخرین این جلسات بوده. مدیرعامل پرسپولیس البته کلی هم جلسات اقتصادی برگزار می کند. او شرکت های تجاری زیادی تاسیس کرده. رویانیان تاسیس این شرکت ها را در خبرگزاری های مختلف اعلام کرده. آخرین شرکت پرسپولیس هم در امارات تاسیس شده. پرسپولیس در اربیل عراق، مالزی و ترکیه هم شرکت تجاری دارد. شرکت پرسپولیس در مالزی، در حال حاضر فعالترین به حساب می آید.


کارنامه


تیم حبیب کاشانی در بدترین شرایط تحویل رویانیان شد. تیمی که در رده هشتم جدول بود و بدترین روزهایش را تجربه می کرد اما رویانیان با این تیم به جایی رسید که کسی تصورش را هم نمی کرد. او در نیم فصل دوم سال قبل تیم هشتم جدول را به تیم یازدهم جدول تبدیل کرد. البته در نقل و انتقالات بین فصلی تعداد زیادی بازیکن خرید و مربی عوض کرد اما پرسپولیس الان دوازدهم جدول است.نیم فصل دوم

لیگ یازدهم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

18

5

6

7

31

36

5-

21نیم فصل اول

لیگ دوازدهم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

17

5

6

6

20

17

3

21کل عملکرد

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

35

10

12

13

51

53

2-

42

کارنامه

تا همین الان که این مطلب نوشته می شود، رویانیان حرکتی تاریخی در پرسپولیس کرده. او از روزی که به فوتبال آمده تا امروز 23 بازیکن برای تیمش خریده و 18 بازیکن هم اخراج کرده. این احتمالا یک رکورد مثال زدنی در تاریخ فوتبال است. مدیرعامل پرسپولیس در مدت بیش از یک سالی که این پست را در اختیار داشته، رسما تیم پرسپولیس را تغییر داده و یک تیم جدید از نظر بازیکنان ساخته، این تغییرات البته به تغییرات نیمکت بی ربط نیست و هر مربی سلیقه خودش را دارد.

,همه رکوردهای سردار سرخ محمد رویانیان,پرسپولیس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


خریدهای رویانیان: آودوکیچ، هوشیار، پولادی، ایمون زاید، مهدوی کیا، گردان، بنگر، قاضی، سید جلال حسینی، خانزاده، اسماعیل زاده، ماهینی، انصاری فر، ده سوسا، امیر عابدزاده، نیلسون، معدنچی، فرشاد احمدزاده، میثم نقی زاده، کی وون جون، رضا حقیقی، کلاه کج

اخراجی های رویانیان: آودوکیچ، هوشیار، محمد شکوری، نصرتی، بادامکی، زارع، الهایی، معمارزاده، اولادی، مامادوتال، شیری، رضایی، حمزه پور، کاظمیان، آقازمانی و معدنچی. حقیقی (فروخته شد)


هر 3 ماه یک مربی

رویانیان یک رکورد تکرار نشده در تاریخ پرسپولیس دارد. انتخاب 5 مربی در 15 ماه. او به سبک مدیران متمول و بی دغدغه علاقه زیادی به اخراج کردن سرمربی دارد. او تا امروز 5 مربی روی نیمکت تیمش داشته. یعنی به طور متوسط در 15 ماه هر 3 ماه یک مربی. او مدیرعاملی اش در پرسپولیس را با حمید استیلی شروع کرد. با اینکه به نظر می رسید استیلی هر روز در حال برکنار شدن است اما بیش از دو ماه و نیم روی نیمکت پرسپولیس نشست.

,همه رکوردهای سردار سرخ محمد رویانیان,پرسپولیس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


 سرمربی بعدی پرسپولیس محسن عاشوری بود. دستیار حمید استیلی در 3 بازی روی نیمکت به عنوان سرمربی نشست. دنیزلی انتخاب بعدی رویانیان بود. سرمربی محبوب قرمزها هم بیش از 4 ماه دوام نیاورد. مدل جدا شدن دنیزلی البته عجیب و غریب ود و هنوز هم مشخص نیست چقدر پول گرفته، چرا رفته و چرا بدهی اش به پرسپولیس را پس نمی دهد.

,همه رکوردهای سردار سرخ محمد رویانیان,پرسپولیس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


عاشوری در این شرایط هم مدعی عهده دار شرایط پرسپولیس بود. مانوئل از همه مربیان قرمزپوش دوام بیشتری داشته و بیش از 5 ماه سرمربی پرسپولیس بود. در نهایت البته اخراج شد.

,همه رکوردهای سردار سرخ محمد رویانیان,پرسپولیس,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه هاتبلیغات روی پیراهن

فوتبال از نظر تبلیغات روی پیراهن را می شود به دو دوره تقسیم کرد: قبل از ورود رویانیان و بعد از آن. قبل از اینکه او مدیر فوتبال شود، رسم بر این بوده که هر تیم در شروع فصل یک قرارداد یکساله برای تبلیغات روی پیراهن امضا کند. پرسپولیس هم از این قاعده مستثنا نبود. در مدتی که حبیب کاشانی مدیر پرسپولیس بود، بانک شهر و شهرداری روی پیراهن پرسپولیس تبلیغ می شدند اما رویانیان فقط یک یا دو بازی به تبلیغ بانک شهر رضایت داد.

 پرسپولیس در 15 ماه گذشته 10 شرکت متفاوت را روی پیراهن خود تبلیغ کرده. برندهای بانک شهر، آئودی، اپل، شرکت صدرا سیستمپاسارگاد، ایرانسل، موسسه خدمات فرهنگی کاوش، فجر 33 تامین خودرو، سازمان بهزیستی کشور، گروه پیروزان و بانک رفاه. تا اینجای کار هر 1/5 ماه یک بار برند تبلیغات روی پیراهن پرسپولیس تغییر کرده اما نکته مهم اینجاست که پرسپولیس در این مدت بارها بدون تبلیغ وارد زمین شده و تعداد زیادی از روزها تبلیغات مذهبی روی پیراهن خود داشته که آمار را به هر ماه یک برند کاهش می دهد.


ساعت کاری

رویانیان هر چند مشاور زیاد دارد اما ترجیح می دهد همه کارهایش را خودش انجام دهد. او در روزهای کم کار حداقل چهار ساعت برای پرسپولیس وقت می گذارد و البته روزهایی هم هست که مجبور است در کل روز دنبال مشکلات باشگاه باشد. این روزها که او هم دنبال کارهای مانوئل است، هم باید در نقل و انتقالات فعالیت کند و هم به امورات باشگاه برسد. شده روزهایی 20 ساعت هم برای پرسپولیس وقت بگذارد.

او در این روزها کمتر به خانه می رود و بیشتر در دفتر کاری اش است. روزهای بازی اما بیشتر وقت برای استراحت کردن دارد. او در روزهای بازی بیشتر به اهالی خانه سر می زنند و برایشان وقت می گذارد. البته متوسط وقتی که او برای پرسپولیس هزینه می کند، چیزی در حدود 10 ساعت در روز است. اگر در شرکت خصوصی هم فعالیتی دارد و یا وقت برای ستاد سوخت می گذارد، در وقتی به غیر از این 10 ساعت است.


پورشه

داستان پورشه های پرسپولیس در اول فصل کلی سر و صدا کرد. روزنامه های ورزشی از این ماجرا خیلی نوشتند اما تهدید به شکایت رویانیان سبب شد که همه چیز تمام شود. ماجرا از این قرار بودکه به بعضی بازیکنان پرسپولیس پیشنهاد شد به جای قسمتی از قراردادهای خود ماشین پورشه دریافت کنند اما حاشیه های این ماجرا همگی تکذیب شد؛ مثلا اینکه ماشین ها با دلار دولتی وارد شده اند و حالا سود این انتقال به پرسپولیس می رسد. یا اینکه پورشه ها از قرارداد بازیکنان جدا هستند و قرمزها بالاتر از سقف قرارداد پول گرفته اند و شایعاتی از این قبیل.

 رویانیان ارتباط خوبی با شرکت های واردات خودرو دارد و ظاهرا از همین ارتباط برای پرداخت بخشی از قرارداد بازیکنان استفاده کرده. رویانیان در این مورد البته رکورددار نیست چون قبل از این هم شنیده شده که مدیرانی با واگذاری زمین و خانه، بازیکن خریده اند اما قیمت قراردادهای پرسپولیس رکوردی دست نیافتنی دارد.
تبلیغات