تماشا: امین حیایی این روزها درگیر نمایش موزیکال «قحطی نور» است و قرار است به عنوان خواننده روی صحنه تالار وحدت بیاید. این تئاتر موزیکال که در بخش موسیقی آن هم چهره های سرشناسی از قبیل همایون نصیری، پدرام مرندیز، پویا نیکپور، دارا دارایی، علیرضا طباطبایی و ... حضور دارند، نخستین اجرایی است که در آن حیایی در قالب یک خواننده، تجربه اجرای زنده دارد. گفت و گوی تماشا با این هنرمند را می خوانید:

,امین حیایی در کار موسیقی امین حیایی,موسیقی,تئاتر موزیکال,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


هنرمندانی که برای بخش موسیقی این برنامه در نظر گرفته اید، چهره های بسیار سرشناس و شاخصی هستند که هر کدام در شاخه خود، یکی از بهترین ها هستند. این انتخاب بهترین ها برای این کار در جهت بالا بردن کیفیت کار بود یا استفاده از وجهه آنها؟

- قطعا کیفیت برای من خیلی مهم بود. من سعی کردم بهترین ها را برای این کار انتخاب کنم و همین باعث شد سراغ این دوستان بروم.

و این اجرا برای شما اولین اجرای زنده تان در قالب یک خواننده به حساب می آید. چه حسی دارید؟


- البته این برنامه کنسرت نیست. تئاتری موزیکال است که قرار است در حین اجرا من قطعاتی را در آن اجرا کنم. من تئاتر کار می کردم و در واقع شروع کارم تئاتر بود. تئاتر کودک. مدتی بود که از آن دور بودم و این دوری باعث شد در شاخه هایی مثل سینما و موسیقی تجربیات بیشتری بیاموزم. بیشتر فکر کنم و بهتر یاد بگیرم. آرامش خوبی هم داشتم و همین باعث شد توانایی هایم گسترش پیدا کند. همه این تجربه ها نوعی سرمشق برای من بود که باعث شد انگیزه هایم نیز بیشتر شود. مدیریت پشت دوربین و کارگردانی را یاد گرفتم و دانسته هایم بیشتر شد. در جزئیات کارهای موفق بیشتر دقیق شدم و سعی کردم بیشتر به آنها و شاخصه های مهم و تاثیرگذار در آن اهمیت بدهم. همکاران موزیسین هم که جزو دوستان بودند و به کارشان عشق می ورزیدند. به خاطر همین حس خوبی از این کار دارم.

و ظاهرا کار تیمی و انسجام جالبی هم بین گروه وجود دارد.

- بله، همه کمک می کنند و گروه موسیقی واقعا انرژی بالایی دارند و این خیلی خوب است. بچه های صحنه و دکور هم که کلی زحمت می کشیده اند.

برای اجرای زنده موسیقی استرس نداری؟

- نمی خواهم بگویم اجرا روی صحنه برایم عادی شده ولی واقعا استرس ندارم چون قرار است روی صحنه خودم باشم و همین واقعی بودن نقش خیلی به من کمک می کند. دوستان این کاره هم خیلی به من کمک می کنند و استرس را از من دور می کنند. راستش را بخواهی نگران این ماجرا نیستم.

در بین خواننده های داخلی کار کدام یک از ستاره های پاپ را بیشتر می پسندی؟

- خوب قطعا آقای علیرضا عصار انتخاب اول من هستند و تاثیرگذاری زیادی هم روی من داشته اند. احسان خواجه امیری و محسن یگانه و خشایار اعتمادی هم انتخاب های بعدی من هستند. قبلا خیلی آلبوم ها را می گرفتم و گوش می کردم. الان ولی کمتر.

,امین حیایی در کار موسیقی امین حیایی,موسیقی,تئاتر موزیکال,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


یعنی پیگیری تان از سینما بیشتر شده؟

- نه موسیقی و سینما را با هم دنبال می کنم. این دوره فرصتی بود برای من که تجربه های هنری ام را بیشتر کنم.

هیچ وقت الز نحوه ورودتان به عرصه موسیقی نگفته اید.

- من خیلی دلی، ساز می زدم و با پیانو برای خودم آثاری را تمرین می کردم. بعد با کارن همایونفر آشنا شدم تا موسیقی برایم بیشتر جدی شود. کارن ذوق موسیقی را به من هدیه داد و وقتی در کنار او بودم در کنار من کاری را می نواخت و واقعا دلم غنج می رفت. روح موسیقی و ذوق و لذت از همان موقع سراغ من آمد.

در روزهای گذشته دو نفر از بزرگان موسیقی مشهور استاد خرم و بیگلری پور از بین ما رفتند. در این باره صحبتی دارید؟

- من فقط متاسفم که چرا زمانی که بزرگان هنر در قید حیاتند کسی سراغشان را نمی گیرد و به محض فوت یا اتفاقی آنها بلافاصله عزیز می شوند. احترام به پیشکسوت احترام متقابل می آورد. خود من که همیشه احترام بزرگان را در هر زمینه ای رعایت می کنم.

,امین حیایی در کار موسیقی امین حیایی,موسیقی,تئاتر موزیکال,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


***********************

پدرام مرندیز: امین حیایی قابلیت های بالایی دارد

سرپرستی گروه موسیقی موزیکال «قطحی نور» برعهده «پدرام مرندیز» موزیسین شناخته شده عرصه موسیقی است که قرار است گروه را رهبری کند.

او درباره کلیت این موزیکال به «تماشا» گفت: «بحث موسیقی بحث جدی است ولی زیاد هم چیز پیچیده ای نیست. چیزی که مهم است، کیفیت کار است که از اهمیت بالایی برخوردار است». مرندیز در مورد سلیقه و توانایی های امین حیایی در بخش موسیقی این اثر نیز گفت: «امین سال هاست جلوی دوربین است و قابلیت های زیادی هم دارد. سلیقه موسیقی این اثر متعلق به خود امین است که به همراه من و آرش خوش خلق آن را برای این اجرا ساخته و پرداخته ایم.»

***********************

همایون نصیری: امین حیایی خیلی پر انرژی است

,امین حیایی در کار موسیقی امین حیایی,موسیقی,تئاتر موزیکال,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


همایون نصیری از جمله چهره های سرشناس حاضر در موزیکال «قحطی نور» است که قرار است در بخش موسیقی این اثر با گروه امین حیایی همکاری نماید. این هنرمند پس از موفقیت هایی که با گروه «دارکوب» در دنیای موسیقی به دست آورده، درباره این همکاری به «تماشا» گفت: «در بخش سازهای ضربی قرار است با گروه همکاری داشته باشم که آرش خوش خلق و پدرام مرندیز موسیقی این بخش ها را ساخته و تولید کرده اند. بخش هایی هم هست که موسیقی به شکل پلی یک پخش می شود و من روی موسیقی ساز می زنم.»

نصیری در مورد فعالیت های جدید گروه دارکوب نیز گفت: «آلبوم دارکوب مجوز گرفته و به زودی منتشر خواهد شد. کنسرت مان در روز 18 اسفند هم در برج میلاد به همت موسسه ققنوس روی صحنه خواهد رفت که اتفاقات خوبی را هم در آن شاهد خواهید بود.»
تبلیغات