loading...

تماشا: دانیل داوری، دروازه بان 25 ساله تیم برانشویگ پیشتاز بوندسلیگای 2 آلمان که دعوت کارلوس کی روش را برای حضور در تیم ملی ایران رد کرده بود در گفت و گو با خبرگزاری دویچه وله آلمان حرف های تازه ای زد. او امیدوار است در اردوهای بعدی به تیم ملی ایران دعوت شود.

,دانیل داوری: تصمیم گرفته ام که برای ایران به میدان بروم دانیل داوری,بوندس لیگا,تیم ملی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


موضوع حضور شما در تیم ملی فوتبال ایران از اخبار داغ فوتبال ایران در این روزهاست. از آخرین وضعیت دعوت فدراسیون فوتبال ایران از شما برای حضور در اردوی تدارکاتی تیم ملی ایران برای بازی در برابر لبنان در روز 18 بهمن بگویید.

- تماس من با فدراسیون فوتبال ایران از طریق مدیر برنامه هایم صورت گرفت. در روز 5 بهمن دعوت رسمی مسئولان فوتبال ایران برای حضورم در ترکیب تیم ملی ایران در دیدار با لبنان که در روز 18 بهمن برگزار می شود، به دستم رسید. من در روزهای گذشته چندین دفعه با مربی دروازه بانان تیم ملی ایران و. برخی دیگر از مقامات فدراسیون در تماس بودم. از این دعوت خیلی خوشحال شدم اما فعلا با یک مشکل زمانی اساسی روبرو هستم. فقط 2 روز بعد از بازی برای تیم ملی ایران باید با تیم باشگاهی ام «اینتراخت برانشویگ» در چارچوب دیدارهای هفته بیست و یکم بوندس لیگای دسته دوم آلمان در برابر تیم «فا. اف. ار. آلن» به میدان بروم.

خیلی دوست داشتم دعوت به تیم ملی ایران را با وجود این محدودیت زمانی بپذیرم. خیلی در مورد حل این مشکل زمانی که همچنین با موقعیت های پرواز بین ایران و آلمان و در نظر گرفتن استراحت لازم نیز همراه بود، فکر کردم. سرانجام متاسفانه به این نتیجه رسیدم که این کار به احتمال قوی عملی و منطقی نیست. امیدوارم برای دیدارهای بعدی دوباره به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شوم و تداخل تقویم بازی های ملی با دیدارهای باشگاهی دیگر موجب ایجاد چنین محدودیت های زمانی برایم نشود.

اما شما اشاره کردید که اصولا تصمیم خود را گرفته اید که پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را بپوشید. آیا این نکته اساسی را نیز به طور شفاف به مسئولان فدراسیون و تیم ملی ایران گفتید تا سوءتفاهمی ایجاد نشود و مطبوعات داخل ایران به حرف و حدیث سازی بی مورد در این رابطه نپردازند؟

- بله، من به آنها گفتم که با کمال میل در خدمت تیم ملی فوتبال ایران خواهم بود و این تصمیم اساسی را گرفته ام که برای این کشور بازی کنم. من در گفت و گو با مربی تیم ملی ایران به این مسئله تاکید کردم. حالا امیدوارم که باز هم دوباره به اردوی تیم ملی ایران دعوت شوم ولی فعلا در مورد دعوت های بعدی به تیم ملی خبری ندارم. دیدارهای سرنوشت ساز ایرانب رای صعود به جام جهانی 2014 در خرداد ماه خواهد بود. من در این مقطع زمانی خوشبختانه هیچ محدودیت زمانی برای حضور در اردوی تیم ملی فوتبال ایران نخواهم داشت.

چگونه وضعیت و موضع فعلی خود را به اطلاع مسئولان تیم ملی فوتبال ایران رساندید؟ آیا آنها سرانجام توانستند وضعیت مشکل شما پیرامون حضور در دیدار روز 18 بهمن با لبنان را درک و در این باره ابراز تفاهم کنند؟

- من شفاف این چالش را توضیح دادم که کمتر از 2 روز فاصله زمانی بین دیدار ایران با لبنان در تهران و برانشویگ با آلن در آلمان مانع حفظ آمادگی من برای حضور در دیدار باشگاهی خواهد شد. این مسئله همچنین جایگاه من در تیم اینتراخت برانشویگ را نیز به خطر خواهد انداخت و احتمال دارد که من به علت عدم برخوردار بودن از آمادگی مطلوب، ناگهان روی نیمکت ذخیره تیم قرار بگیرم. مربی هم یقینا حق دارد چنین تصمیمی بگیرد. پس ذخیره نشین شدن من در تیم اینتراخت برانشویگ در نهایت نه به سود تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود و نه به نفع خود من.

برای کسانی که هنوز شناخت و آگاهی کافی از شخص شما ندارند، لطفا از ریشه و نسبت خودتان با ایران تعریف کنید.


- پدرم ایرانی است. من از زمان کودکی پاسپورت ایرانی دارم. تمام اقوام خانواده پدری من در ایران زندگی می کنند. من در سنین کودکی دفعات زیادی به ایران سفر کردم و به دیدار خانواده ام در آنجا رفتم.

,دانیل داوری: تصمیم گرفته ام که برای ایران به میدان بروم دانیل داوری,بوندس لیگا,تیم ملی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


جالب اینجاست که مادر شما لهستانی است اما خودتان در کشور آلمان متولد و بزرگ شدید. به این ترتیب شخصیت شما به طور عمیق با سه فرهنگ ایرانی، لهستانی و آلمانی شکل گرفته است. این سه ریشه متفاوت را چگونه با هم هماهنگ می کنید؟


- بله، دقیقا. مادر من لهستانی تبار است و من در آلمان با سه فرهنگ متفاوت رشد کرده ام. متاسفانه در دوران کودکی موفق به یاد گرفتن هر سه زبان نشدم. افسوس! واقعا از این موضوع ناراحتم. اما آشنایی از نزدیک با سه فرهنگ آلمانی، ایرانی و لهستانی بسیار جالب است. از «سه فرهنگی» بدونم خوشحالم. تماس با اعضای خانواده ایرانی ام و همچنین با اقوام لهستانی ام در کنار ارتباط با محیط آلمانی، افق دید من را وسیع تر می کند.

بار آخر چه زمانی در ایران بودید و تسلط شما به زبان فارسی در چه حد است؟

- سال هاست که از آخرین سفرم به ایران می گذرد. زبان فارسی را روی هم رفته می فهمم اما در حال حاضر صحبت به زبان فارسی هنوز برایم سخت است اما برای حل این مشکل یک ساله که در شهر برانشویگ در کلاس های مخصوص فراگیری زبان فارسی شرکت می کنم و در این زمینه پیشرفت داشته ام. اگر این موقعیت برایم وجود داشته باشد که با فارسی زبان ها بیشتر در تماس باشم، زبان فارسی ام راه خواهد افتاد.

سال 2013 میلادی می تواند به فاز طلایی در دوران فعالیت شما به عنوان فوتبالیست حرفه ای تبدیل شود. شما با تیم باشگاهی تان صدرنشین بوندسلیگای 2 آلمان هستید و در آستانه صعود به بوندسلیگای 1 قرار گرفته اید. با تیم ملی فوتبال ایران نیز از موقعیت جدی راهیابی به جام جهانی 2014 برخوردارید؟

- صددرصد! بخت ما برای صعود به بوندسلیگای 1 در این سال بسیار مناسب است. همه توان خود را برای رسیدن به این هدف بزرگ متمرکز کرده ایم. می خواهم در کسب این موفقیت و همچنین در صعود تیم ملی ایران به جام جهانی حتما سهیم باشم.

تا چه مقدار وضعیت و روند تیم فوتبال ملی ایران را در طول سال های گذشته دنبال کردید؟

- من مرتب نتایج تیم ملی ایران را پیگیری می کنم. همیشه دوست داشتم که ایران در جام های جهانی حضور داشته باشد. با لیگ برتر ایران زیاد آشنا نیستم. خاطره فراموش نشدنی من تماشای دیدار ایران با پرتغال در جام جهانی 2006 آلمان از نزدیک بود. من در آن روز به عنوان طرفدار تیم ایران در ورزشگاه شهر فرانکفورت بودم و ملی پوشان ایران را تشویق کردم.

قابلیت ها و خصوصیات ویژه دروازه بانی تان را به چه صورت می توانید توصیف کنید؟

- من دروازه بانی نیستم که تمایل به کارهای نمایشی داشته باشم. سبک بازی من منطقی است. قابلیت های فنی من در سطح بالاست. با هر دو پا توانایی شوتزنی دارم. در طراحی بازی به این شکل فعال هستم که با واکنش های سریع، پرتاب ها و ضربه های کاشته از از محوطه جریمه خودمان، مقدمه حرکت های سرعتی و انتقالی را برای تیممان فراهم می کنم. به این طریق در بازیسازی تیم خود نقش فعال دارم. دفع به موقع سانترهای حریف و تشخیص صحیح روند بازی در لحظات بعدی، از دیگر قابلیت های من است.

,دانیل داوری: تصمیم گرفته ام که برای ایران به میدان بروم دانیل داوری,بوندس لیگا,تیم ملی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


با توجه به کناره گیری موقت مهدی رحمتی از سنگربانی تیم ملی فوتبال ایران، شما در حال حاضر بزرگترین امید برای ایجاد ثبات در وضعیت دروازه بانی تیم ملی فوتبال ایران هستید. در پایان چه پیامی برای طرفداران تیم ملی فوتبال ایران دارید؟

- همانطور که گفتم من اصولا تصمیم گرفته ام که برای ایران به میدان بروم. حضور در تیم ملی فوتبال ایران همیشه آرزوی من بود. برایم خیلی تلخ است که نمی توانم در بازی روز 18 بهمن ایران مقابل لبنان شرکت کنم. امیدوارم در بازی بعدی ایران که روز 2 فروردین در کویت مقابل تیم ملی کویت برگزار می شود، پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را بر تن داشته باشم.


کی روش دوباره داوری را دعوت کرد

هر چند دانیل داوری، دروازه بان ایرانی اینتراخت برانشویگ چندن روز پیش با رد پیشنهاد کی روش طرفدارانش را تا اندازه ای ناامید کرد اما به نظر می رسد اتفاقاتی افتاده که ممکن است همه چیز عوض شود. او دیروز در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: «امروز یک خبر خوب برایتان دارم اما الان نمی توانم بگویم. لطفا تات شب صبر کنید، آن وقت به شما خواهم گفت؛ بعدا می بینم تان، دانیل.»

او همچنین در پست قبلی اش، از هواداران ایرانی به خاطر اینکه نمی تواند فارسی صحبت کند عذرخواهی کرده و قول داده بود که خیلی زود فارسی یاد بگیرد. او در صفحه شخصی اش نوشت: «اگر مربی من را برای بازی های ماه مارس دعوت کند، خواهم آمد. بعد از صحبت هایی که صورت گرفت، روی این موضوع به توافق رسیدیم. اگر این اتفاق بیفتد، خیلی خوشحال خواهم شد. برای تیم ملی در بازی با لبنان آرزوی موفقیت می کنم. از همه به خاطر حمایت هایشان تشکر می کنم اما در حال حاضر همه تمرکز من روی دیدارهای مهم پیش روی تیم باشگاهی ام است. اگر تیم ملی موفق شود، من هم موفق خواهم بود. از شما به خاطر اینکه من را درک می کنید، تشکر می کنم.»


استقبال گسترده از دانیل داوری در فیس بوک


دانیل بیا ایران

تا چند ماه قبل شاید کمتر ایرانی دانیل داوری را می شناخت اما حالا تعداد زیادی از ایرانی ها، اخبار او را از طریق شبکه های مجازی پیگیری می کنند و هر پستی که او در فیس بوک می گذارد با استقبال فراوانی مواجه می شود. او در آخرین پستش از هوادارانش خواسته بود صفحه شخصی او را چک کنند. همین جمله کافی بود تا دوستداران داوری از او خواهش کنند که به ایران بیاید. البته مخالفان کمی هم وجود داشتند.

- علی باروزه: دوستت داریم.

- سعید محمدی: اییییییول بازی با لبنان میاد بازی می کنه. الان این خبرو تو پیج رسمیش اعلام کرد. دانیل خوش آمدی.

- درساغ داوری

- اینجور فامیله که ما داریماااااااااااااا

,دانیل داوری: تصمیم گرفته ام که برای ایران به میدان بروم دانیل داوری,بوندس لیگا,تیم ملی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


- علی خورشیدی: عالیه. همانطور که گفتم دانیل عزیز ما تا آخرین نفس از تو حمایت می کنیم. لطفا به مزخرفات بعضی ها توجه نکن. به خاطر اینکه آنها طرفدار تو نیستند و حتی دشمن فوتبال ایران هستند. در هر حال ما به تو خوشامد می گوییم و همه ما خیلی خوشحال خواهیم شد. موفق باشی قهرمان

- محمد منبع جود: لطفا به ایران برو برای کمک به تیم های ایرانی. دوستت دارم آقای دانیل داوری.

- امیر علی بهنود: چرا نمیای تیم ملی، پسر!!!!!!

- احسان قیصریان: ممنون دانیل برای اومدنت به ایران. تو نامبر وان هستی.

- حسین صباغیان: ایران بهترین کشوره.

- محمد مرادمند: لطفا به ما بگو دانیل که خبرهای خوبی برای ما داری، ما خیلی هیجان زده هستیم که تو به خونه برمی گردی دانیل. ما منتظریم که تو را در دروازه ببینیم در جام جهانی 2014 به عنوان یک بازیکن ایرانی. خیلی زیاد ممنون.

- حامد راشدی

- همه طرفداران تو ایرانی هستند. من نمی دونم تو چطور این درخواست رو قبول کردی اما بهترین دروازه بان ایران (البته این نظر من نیست) تیم ملی را ترک کرد فقط به خاطر اینکه شنید تو داری به ایران میای. اگر من جای تو بودم همین الان قبول می کردم. اگر سرمربی تیم ملی ایران بودم هرگز تو رو دوباره دعوت نمی کردم. پاینده باشی و در آرامش.

- صحرا صحرا: این خبر بدی برای ایرانی هاست. فقط مهدی رحمتی.

- لعنت به تو. تو غیرتی برای ایران نداری. من دوست ندارم تو برای ایران بازی کنی.

,دانیل داوری: تصمیم گرفته ام که برای ایران به میدان بروم دانیل داوری,بوندس لیگا,تیم ملی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


- شایان رضایی: ممنون که قبول کردی.

- محسن نقدی: لایک، لایک، لایک، 60000000 لایک.

- فاطمه حیدرزاد: هر اتفاقی بیفتد ما از تو حمایت می کنیم

- میراحمدی: هی دانیل، امیدوارم خیلی زود تو رو در ایران ببینم.

- محسن آریامنش: امیدوارم یه روز در ایران در باشگاه پرسپولیس بازی کنی.

- محمد امین دلجو: داوری جان بیا استقلال دیگه.

- فرشاد بهاروند: دانیل بیا ایران تا به مهدی رحمتی نشون بدی بهترینی.
تبلیغات