تماشا: بهاره کیان افشار روز پنجشنبه خوشحال ترین فرد حاضر در برج میلاد بود. او در دو فیلم مهم روز بازی کرده و بود و همین باعث شد که نگاه اغلب اهالی رسانه به بازی او جلب شود و به تفاوت ها و قیاس این دو نقش با هم بپردازند. «هیچ کجا، هیچ کس» به کارگردانی ابراهیم شیبانی، افتتاحیه بخش سودای سیمرغ بود که کیان افشار داشت.

 تنها فیلم تریلر جشنواره هم با بازی کیان افشار در نقش دختری غجیب و غریب گل کرد. او این روزها، سریال «کلاه پهلوی» را هم روی آنتن شبکه یک دارد. به نظر می رسد که سال ، سال خانم کیان افشار است. به همین خاطر و در میان شلوغی ها روز اول در سینمای مطبوعات و رسانه ها و منتقدان گپ کوتاهی با او زده ایم که در ادامه می خوانید.

,هیچ بازیگری خودش را روی پرده دوست ندارد بهاره کیان افشار,هیچ کجا هیچ کس,جشنواره فجر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


خانم کیان افشار فیلم «هیچ کجا، هیچ کس» همان چیزی شده که شما در ذهن تان بود؟

- نزدیک به آن چیزی است که دلم می خواست بشود.

در بازی خودتان اشکالی هم دیدید؟

- صددرصد. کلا سراپا اشکال بود.

مثلا در کدام سکانس ها همانی نبودید که می خواستید باشید؟

- واقعا نمی توانم به صورت ویژه و خاص به آن اشاره بکنم اما قطعا هیچ کس خودش را روی پرده دوست ندارد.

این شکل از سینما را دوست دارید که در آن گره افکنی و گره گشایی فراوان صورت می گیرد؟

- بله خیلی زیاد. تعلیق را بسیار زیاد دوست دارم. اینکه شما باید داستان را از ابتدا دنبال کرده باشید تا برایتان معمایی جلوه کند و دوستش داشته باشید. گره گشایی پی در پی این نوع سینما را خیلی دوست دارم.

,هیچ بازیگری خودش را روی پرده دوست ندارد بهاره کیان افشار,هیچ کجا هیچ کس,جشنواره فجر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


برخی می گویند این فیلم به لحاظ روایت نزدیک به 21 گرم شده؛ شما به عنوان بازیگر این فیلم این تشبیه را قبول دارید؟

- بله؛ من فیلم های اینرایتو را دوست دارم و می بینم. البته آن فیلمنامه ای که من خواندخ پیچیدگی اش بیشتر از این بود. حتی یکی دوتا سکانس در آن فیلمنامه وجود داشت که بنا به دلایلی که خودشان صلاح دیدند در فیلمنامه نگذاشتند. مثل اینکه قرار بود ما یلدا را در ابتدای داستان با بچه ببینیم تا این سوال برایمان ایجاد شود که این بچه، بچه خودش است یا نه و بعدا در طول فیلم بفهمیم که بچه کس دیگری است. من دوست داشتم که این سکانس باشد که متاسفانه نیست.

شما در اولین روز جشنواره و در برج میلاد 2 فیلم داشتید: «هیچ کجا، هیچ کس» و «گناهکاران». درباره دومی هم بفرمایید.

- فکر می کنم «گناهکاران» فیلم خوبی است چون کارگردانش فرامرز قریبیان مرد نازینینی است و از بهترین های این سینما. من تمام تلاشم را کردم. نمی خواستم وصله ناجوری برای گناهکاران باشم.

شما با سریال کلاه پهلوی در این مدت بیشتر شناخته شدید. به این سریال انتقادات زیادی شده، قبول دارید که سریال پر از اشکالی روانه آنتن شده؟


- شاید انتقاد به آن وارد باشد اما ما باید مشکلاتی را که در روند تولید این سریال به وجود آمده بدانیم و بعد درباره اش قضاوت کنیم. «کلاه پهلوی» با مشکلات زیادی تولید شد.

,هیچ بازیگری خودش را روی پرده دوست ندارد بهاره کیان افشار,هیچ کجا هیچ کس,جشنواره فجر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


اما بودجه بسیار زیاد و زمان زیادی که در اختیار این گروه قرار گرفت، توقع را بالا می برد.

- به نسبت تولید، عوامل و بازیگرانی که داشت به نظرم بودجه زیادی نبود. اگر با سریال های دیگر مقایسه کنیم، می بینیم که بودجه اش آنقدر هم زیاد نبوده است. اگر نقدی به این سریزال وارد است بخش زیادی از آن برمی گردد به شرایطی که به آن حاکم می شد.

مثلا؟

- از بودجه ای که سری سری تزریق شد تا توقف هایی که کار بنا به هر دلیلی برایش ایجاد می شد، تعداد زیاد بازیگرانی که باید برای صحنه های مختلف آفیش می شدند و هماهنگی اینها در طول این سال ها کار آسانی نبود. هر کس سر کار جدیدی رفته بود و گریم متفاوتی داشت. خیلی خیلی کار سختی بود.

,هیچ بازیگری خودش را روی پرده دوست ندارد بهاره کیان افشار,هیچ کجا هیچ کس,جشنواره فجر,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


در برخی از سایت ها عنوان شد که شما بازی در نقش «لاله را پذیرفتید. به نظر می رسد قرار است در پروژه جنجالی سال بازی کنید. این خبر صحت دارد؟

- نه این خبر صحت ندارد. من 3-2 فیلمنامه دستم هست که باید بخوانم و جواب بدهم. این نیاز به بررسی و زمان دارد بنابراین قطعیتی فعلا وجود ندارد. این دوستان در پروژه «لاله» هم به من لطف داشتند و من را برای این نقش کاندیدا کردند. متاسفانه هنوز فرصت نکردم متن را بخوانم. صحبت هایی کردیم و هنوز هیچ چیز جدی نشده است.

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تنها امیری که پیراهنش وصله داشت

تبلیغات