مجله ایده آل: «دروغگو دشمن خداست!» این جمله‌ای بود که همه ما در بچگی با آن آشنا شدیم و البته قطعا دلیل نشد تا هرگز دروغ نگوییم. در کودکی دروغ می‌گفتیم و بعد با انبوهی از عذاب وجدان از خداوند می خواستیم که ما را ببخشد. بماند که وقتی بزرگ تر شدیم چه اتفاقاتی افتاد! با همه این احوال مهم این است که این روزها چه کسانی صادقانه به چنین اشتباهاتی اعتراف می​کنند. مهران رجبی یکی از آن دست آدم هایی است که ابایی از گفتن واقعیت ندارد. حتی در یک اعتراف تکان دهنده! مدعی می‌شود دروغ زیاد گفته، آنقدر زیاد که بزرگ‌ترینش یادش نمی‌آید! مهران رجبی از فضایل اخلاقی‌اش هم می‌گوید و مطمئن است که آدم حسودی نیست و البته حسادت را مختص خانم های محترم می‌داند! داستان درباره او وقتی جالب‌تر می‌شود که از دزدی مهیج دوران کودکی‌اش می‌گوید! البته ماجرا قرار نیست با بدآموزی تمام شود. این گپ و گفت صادقانه را تا انتها بخوانید و بعد به قاضی بروید و خب، این همه صداقت را هم تحسین کنید.

,مهران رجبی دروغ گو است! مهران رجبی,دروغگویی,مصاحبه,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


   آدم خوبی هستم!

   به صورت کلی خودت را چطور آدمی می‌دانی؟

این سؤال خیلی جهانشمول است. از لحاظ مهربانی و هدیه دادن و مهماندوستی لنگه ندارم. در کل آدم خوبی هستم (می‌خندد).

 مهم‌ترین خصیصه‌ای که در جامعه رنجت می‌دهد چه خصیصه‌ای است؟


رانندگی بد.

 اگر بتوانی یکی از خصوصیاتت را پاک کنی کدام خصوصیت را پاک می‌کنی؟

بعضی از شوخی‌هایم را پاک می‌کنم. احساس می‌کنم بعضی مواقع شوخی‌های بی‌جا می‌کنم و ممکن است طرف مقابل از من برنجد. وقتی سر به سر کسی می‌گذارید ممکن است درجه تحملش نسبت به استاندارد شوخی‌های جامعه همخوانی نداشته باشد و آزرده شود.

  خیلی دروغ گفته‌ام


آخرین دروغی که گفته‌ای را یادت می‌آید؟


بله. سؤال اولی را که پرسیدی به دروغ جواب دادم و گفتم آدم خوبی هستم (می‌‌خندد).

 و بزرگ‌تریــــن دروغ عمرتان.

آنقدر دروغ گفته‌ام که یادم نمی‌آید کدام دروغ بزرگ‌تری بوده است.اما به نظرم دروغ کوچکش هم بزرگ‌ است.

 راجع به آدم‌ها قضاوت می‌کنی؟ با توجه به اینکه خودت بازیگر هستی و به شدت مورد قضاوت قرار می‌گیری؟

بله، خیلی زیاد. نسبت به خیلی از بازی‌هایی که در تلویزیون می‌بینم قضاوت دارم. به نظرم نمی‌توان قضاوت نکرد. در جمع خانواده‌ هم که قرار می‌گیرم اگر از من درباره کسی سؤال کنند جوابشان را می‌دهم. در جامعه اما فرصت برانداز کردن اطرافیانم را ندارم چون همیشه درگیر کارم.

,مهران رجبی دروغ گو است! مهران رجبی,دروغگویی,مصاحبه,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


   بخشش یا انتقام؟

 تا به حال کسی سر شما کلاه گذاشته است؟

مجموعا در حد 150 میلیون تومان سر من کلاه رفته است از 2 میلیون تا 20 میلیون پولم را بالا کشیده‌اند.

   با کسی که سرتان کلاه گذاشته چطور برخورد می‌کنید؟

هیچی. آنها را می‌بینم سلام علیک می‌کنم و از کنار هم می‌گذریم. منظورم این نیست که آنها را می‌بخشم اما منتظر می‌مانم تا بیایند و انجام وظیفه کنند و اگر انجام وظیفه نکنند هم برخورد خاصی نشان نمی‌دهم می‌گذارم به حساب اینکه پول ندارند.

    بعضی‌ها می‌گویند لذتی که در انتقام هست در بخشش نیست. شما انتقام‌جو هستید؟

به نظرم هرگز نرسیدن بهتر از دیر رسیدن است. من به سخن بزرگان اعتقاد دارم لذتی که در بخشش است در انتقام نیست. به نظرم برای آدم عاقل بخشندگی درست است نه انتقام البته بخششی که به دیگران صدمه زده نشود. یک موقع هست که انتقام لازمه سلامت جامعه است، مثل قصاص اما آن کسی که قصاص می‌کند می‌تواند ببخشد و این بخشندگی اگر به جامعه آسیب نرساند خیلی لذتبخش است.

   پسر همسایه‌ای که از من دزدی کرد

یک‌بار در روستا زندگی می‌کردیم با پسر همسایه برای درس خواندن به کرج می‌رفتیم. یک روز آقای  همسایه 50 تومان با یک قفل به من داد و گفت این قفل را درست کن. در واقع پول را به من سپرد نه به پسرش. نمی‌دانم چرا من را عاقل‌تر از پسر خودش می‌دید. آن روز 50 تومانی من گم شد. بعدها متوجه شدم پسر همسایه پول را از جیب من زد به این خاطر که از پدرش به خاطر اعتماد کردن به من دلخور شده بود و با خودش فکر کرده بود اگر پول را کش برود به پدرش ثابت می‌شود که نباید به غریبه‌ها اعتماد کند.

   پیش آمده است که از کسی متنفر شوی؟

بله. البته خیلی کم این اتفاق می‌افتد، گاهی برای سلامت طرفین تصمیم گرفته‌ام قطع ارتباط کنم برای اینکه هم طرف، سالم و با اعصاب راحت زندگی کند و هم من، البته این قطع ارتباط در حد تنفر نیست و در حد تعجب است بیشتر. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که دلم نمی‌خواهد شخص خاصی را ببینم البته گمان می‌کنم همیشه حق با من بوده است. خیلی مسائل می‌تواند فرد را به جایی برساند که دیگر نخواهی آن آدم را ببینی مثل حسد یا سوءاستفاده از اسم آدم طوری که باعث زیر سؤال بردن آبرویت شود.

نکته: اهل دعوا نیستم اما چشم غره‌ای دارم که از کتک‌کاری دردناک‌تر است

,مهران رجبی دروغ گو است! مهران رجبی,دروغگویی,مصاحبه,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


ما آقایان خصوصیت منفی نداریم

حسادت خصوصیتی است که خیلی شایع است. هیچ‌وقت نسبت به بازیگر خاصی حسادت داشته‌ای؟

به هیچ‌وجه. حسادت مخصوص شما خانم‌هاست ما آقایان خصوصیات منفی نداریم (می‌خندد).

بهترین آدمی که بین اطرافیان شما وجود دارد، چه کسی است؟

رضا صفری و محسن نعمتی از دوستان قدیمی‌ام که از بچگی با آنها بزرگ شده‌ام یک رگه فامیلی هم با هم داریم آنها را خوب می‌شناسم. به نظرم بهترین آدم‌هایی هستند که می‌شود با آنها ارتباط داشت. به همین خاطر دلیلی نمی‌بینم سراغ آدم‌های دیگر بروم و با آنها رفاقت کنم.

کسی که از لحاظ اخلاقی دوست داری شبیه او باشی کیست؟

همیشه به خصوصیات اخلاقی حاج آقامهدی دشیری رشک می‌برم. ایشان یک زمانی صاحبخانه ما بودند. حاج آقا از آدم‌های معتمد محله ما بود؛ آدم بسیار باایمان و خوبی که همیشه به ایشان آفرین گفته می‌شود.

من پیچیده نیستم


 با توجه به اینکه هرچه بیشتر جلو می‌رویم خصوصیات رفتاری آدم‌ها پیچیده‌‌تر می‌شود شما خودت دچار این پیچیدگی شده‌ای؟

نه به قضاوت دوستانم من همانی هستم که همیشه بوده‌ام. در واقع ویژگی مهران رجبی پیچیده نبودن اوست.

 هیچ‌وقت خساست به خرج داده‌ای؟

بله. گاهی خسیس هم می‌شوم. مثلا وقتی برای خرید لباس رفته‌ام و به من گفته‌اند چون آن لباس مارک‌دار است باید یک مبلغ بالا بابت خرید آن بدهی مطلقا زیر بار نرفته‌ام. مارک و برند لباس برایم اهمیت ندارد. اگر این ویژگی را خساست می‌توان گفت بله من خسیسم.

 ما کرجی‌ها مهمانپذیریم

شما اصالتا کجایی هستید و خصوصیات مردم این منطقه چیست؟


من اهل روستایی از حومه کرج هستم. مهمانپذیری مردم کرج معروف است. همین مسئله که جمعیت خود مردم کرج 300هزار نفر است اما 3 میلیون نفر آنجا سکونت دارند نشان‌دهنده مهمانپذیر بودن آنهاست.
تبلیغات