برترین ها: چالشِ سطل یخ یا همان ALS Ice Bucket Challenge، در هفته های گذشته به نوعی جهان را تسخیر کرده است. این جنبش عجیب که توسط یکی از بیمارهای مبتلا به بیماری خطرناک ای ال اس آغاز شده، به این صورت پیش می رود که هر فرد باید مبلغی را برای کمک به این بیماری هزینه کند و در غیر این صورت، یک سطل آب یخ را روی بدن خود بریزد و 3 نفر را نیز برای این کار نامزد کند.

از بین ایرانی ها شروع کننده این کار علی کریمی بود که استارت این حرکت در بین چهره های ایرانی را زد. در زیر گزیده ای از این ویدئو ها را در اختیار شما گذاشته ایم.

*****
علی کریمی که توسط یکی از خواننده های لس آنجلسی دعوت شده بود، به دعوتش پاسخ گفت و توپ را به زمین مازیار فلاحی، رضا عطاران و علی دایی انداخت!رضا صادقی هم شهاب رمضان، علی انصاریان و بنیامین بهادری را دعوت کرد.یغما گلرویی را نه کسی دعوت کرده بود نه کسی را دعوت کرد، فقط خواست کمی خنک شود!شهاب رمضان خیلی زود به دعوت رضا صادقی پاسخ گفت و عماد طالب زاده، امید حاجیلی و محسن یگانه را دعوت کرد.زانیار خسروی عادل فردوسی پور، محمدرضا گلزار و سیروان را به چالش دعوت کرد.لیلا بلوکات اولین هنرمند خانمی بود که وارد گود شد!امیر عابدزاده هم بعد از کریمی دومین فوتبالیست این چالش بود.محسن یگانه در یک ویدئوی جالب پانته آ بهرام، یاس (خواننده رپ) و سعید معروف را دعوت کرد.ویدئوی رضا عطاران هم بسیار جالب بود. او دومین نفری بود که عادل فردوسی پور را به این چالش دعوت کرد. در کنار ترانه علیدوستی و شهاب حسینی و کلاه قرمزی!بهرام رادان هم که مشخص نیست چه کسی دعوتش کرده بود در چالش شرکت کرد.سامان گوران حنیف عمران زاده و میلاد کی‌مرام را دعوت کرد.پیمان معادی هم وارد گود شد و مهناز افشار را در کنار اصغر فرهادی و علیرضا عصار به چالش دعوت کرد.این هم یک ویدئوی جالب از کوچکترین عضو کمپین سطل یخ!تبلیغات