هما روستا
نمایش «باغ آلبالو» نوشته آنتوان چخوف با کارگردانی حسن معجونی از یکشنبه 18 فروردین در سالن شماره یک تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته است.

هما روستا با نمایش «باغ آلبالو» پس از 14 سال به عرصه بازیگری تئا‌تر بازگشته است.

هما روستا
نمایش «باغ آلبالو» نوشته آنتوان چخوف داستان یک خانواده اشرافی روسیه در ابتدای قرن بیستم را بازگو می‌کند که ورشکسته شده‌اند و باغ آلبالوی آن‌ها در حال حراج است.

هما روستا
هما روستا در این نمایش ایفاگر نقش مادام لیوبوف اندریونا رانوسکی، مالک باغ آلبالوست.

هما روستا
در این نمایش علاوه بر هما روستا، بازیگرانی چون رضا بهبودی، سعید چنگیزیان، لیلی رشیدی، داریوش موفق، مهدی کوشکی، هوتن شکیبا، کاظم سیاحی، اشکان جنابی و... نقش آفرینی می‌کنند.

هما روستا
نمایش «باغ آلبالو» در 109 سال گذشته بار‌ها با رویکردهای متفاوت کارگردانان جهان روی صحنه رفته است.

هما روستا
زنگ آغاز این نمایش را اسماعیل شنگله از پیشکسوتان بازیگری تئا‌تر، سینما و تلویزیون نواخت. او درباره ویژگی بارز آثار چخوف گفت: «این نمایشنامه نویس در نوشته‌هایش به دنبال بیان حقیقت بود و هرگز دروغ نگفت. زمانی که منتقدان بر او خرده می‌گرفتند که آثارش تهی از احساس است، با تعجب می‌گفت آیا در تمام آثارم به دروغ اعتراضم نکرده‌ام؟»

هما روستا
حسن معجونی پیش از این نیز آثار چخوف را کارگردانی کرده است.

هما روستا
از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به‌‌ رها شیرازی (دستیار کارگردان و منشی صحنه)، ساسان پیروز (مدیر تولید)، ویشکا آسایش (طراح لباس)، بهراد جوانبخت (طراح پوس‌تر و بروشور) و بهارک حامدی (چهره‌پرداز) اشاره کرد.

هما روستا
هما روستا در این نمایش با ظرافت و دقت شخصیت یک زن اشرافی روس را ایفا کرده است.

هما روستا
لیلی رشیدی در این نمایش در نقش دونیاشا (خدمتکار خانه) بازی می‌کند.

هما روستا

این نمایش هم زمان دارای وجوه کمیک و تراژیک است.

«باغ آلبالو» (نوشته شده در سال 1903) نمایشگر زوال اشرافیت در روسیه است؛ کشوری که چند سال بعد از نوشته شدن این نمایشنامه شاهد انقلابی کمونیستی شد.منبع: khabaronline.ir
گردآوری بیوگرافی اکاایران
گردآوری بیوگرافی اکاایران
تبلیغات