loading...


مصطفی زمانی: محکم بازیگری را چسبیده‌ام - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها


مصطفی زمانی با اشاره به تغییر پایان‌بندی فیلم «جیب‌بر خیابان جنوبی» گفت: فقط امیدوارم نگویند که این تغییر به دلیل ممیزی بوده، چون من پرسیدم و گفتند که ممیزی در کار نبوده است. این در حالی است که برای پایان‌بندی دیگری که فیلمبرداری شد، زحمت زیادی کشیده شد.

این بازیگر سینما که این روزها فیلم «جیب‌بر خیابان جنوبی» را بر پرده سینما‌ها دارد، درباره حضورش در این فیلم بیان کرد: یک سال و نیم قبل سیاوش اسعدی از طریق دوستانم صحبتی را درباره این فیلم مطرح کرد و من پس از خواندن فیلمنامه به دلیل اینکه آن را دوست داشتم، در فیلم حضور پیدا کردم.

با این حال او نسبت به تغییر پایان فیلم گفت: «جیب‌بر خیابان جنوبی» دو فینال داشت و یکی از آن‌ها این بود که من در آن صحنه کشته می‌شدم. برای فیلم‌برداری این بخش زحمت زیادی کشیده شد و به عنوان نظر شخصی‌ام می‌گویم که اگر از آن استفاده می‌شد برای کارگردان هم بهتر بود چون کار او بیشتر دیده می‌شد.

مصطفی زمانی: محکم بازیگری را چسبیده‌ام - بیوگرافی بازیگران | بیوگرافی هنرپیشه ها


آرزو داشتم بازیگر شوم

مصطفی زمانی که در برنامه تلویزیونی «هفت» حضور داشت، درباره ورود به عرصه بازیگری اظهار کرد: زمانی آرزو داشتم بازیگر شوم و حال که بازیگر شده‌ام محکم آن را چسبیده‌ام، البته این واقعا یک آرزو نبود، اما از کودکی بازیگری را دوست داشتم. در این راه رویاهایم را جدی گرفتم و وقتی به بازیگری رسیدم بهترین نقش برای ورود به این عرصه برایم پیش آمد.

بازیگرفیلم «من همسرش هستم» با اشاره به اینکه جامعه او را با نقش یوسف می‌شناسد و به همین دلیل سعی می‌کند در نقش‌های دیگر المان‌هایی از آن را تا حدی در نظر بگیرد، افزود: تلاش می‌کنم در فیلم‌هایی که دغدغه خودم باشم،بازی کنم. در واقع تصمیم گرفتم دنبال بازیگری از یک جنس دیگر یعنی از جنس خودم باشم و از آنجا که همیشه اخلاق‌گرا بودم سینما فرصتی به من داد که خودم باشم، پس می‌توانم بی‌واسطه عاشق، روحانی و... باشم و این زندگی من است.

چهره در بازیگری تاثیرگذار است

زمانی همچنین درباره اینکه جزو بازیگرانی است که به دلیل چهره و استیل خاصش در سینما حضور پیدا کرده و نیز درباره تاثیرگذاری این ویژگی گفت: قطعا چنین ویژگی‌هایی تأثیرگذار است. بازیگران توانمندی را می‌شناسم که می‌توانند در سطح اول بازی کنند، اما شاید این امکان خیلی برایشان فراهم نشود، چون به هر حال چهره تأثیر دارد و چشم پیش از هر چیز چهره را می‌بیند. بنابراین بازیگرانی که به واسطه چهره از اقبال بیشتری برخوردارند، فرصت بیشتری دارند و البته از آن طرف زحمت بیشتری هم باید کشیده شود که ثابت کنند فقط به دلیل چهره حضور ندارند.

این بازیگر درباره حضور در دو فیلم «سوت پایان» به کارگردانی نیکی کریمی و «قصه پریا» به کارگردانی فریدون جیرانی هم بیان کرد: خانم کریمی سال‌هاست به عنوان بازیگر زن اول این مملکت مشغول به کار است و من وظیفه‌ام بود به عنوان همکار به او کمک کنم تا به عنوان یک کارگردان فیلم بهتری بسازد. همچنین از حضور در فیلم «قصه پریا»‌ لذت بردم چرا که فریدون جیرانی کارگردان بسیار هوشمندی است اما احساس می‌کنم هنوز آن فیلمی را که می‌خواهد، نساخته و خودش هم به این قضیه آگاه است.

خسرو شکیبایی را دوست داشتم اما...

وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا الگویی را در بازیگری مد نظر دارد یا خیر؟ گفت: خسرو شکیبایی را در بازیگری دوست داشتم اما متأسفانه هیچ‌گاه فرصت نشد حتی او را ببینم. همچنین بازی فاطمه معتمدآریا و پرویز پرستویی را دوست دارم اما این‌ها به این معنی نیست که الگویی داشته باشم.

وی که هم‌اکنون مشغول بازی در فیلم «خط ویژه»‌مصطفی کیایی است از این کارگردان به عنوان یک دیکتاتور خوش‌اخلاق یاد کرد و با اشاره به بودجه‌هایی که صرف ساخت برخی فیلم‌ها می‌شود، گفت:‌ این بودجه‌ها بیت‌المال است و باید کارگردان‌های آزمون پس داده بیایند و برای مردم فیلم بسازند.

او گفت: نباید عده‌ای ارزشی بودجه بگیرند و فیلم بی‌ارزش بسازند. کارهای ارزشی را بعد از آنکه ارزش‌اش معلوم شد ارائه کنند، در حالی که گاهی به نظر می‌رسد کسانی که این اصطلاح را به کار می‌برند بیشتر به جلو فرار می‌کنند.
گردآوری بیوگرافی آکاایران گردآوری بیوگرافی آکاایران
تبلیغات