خیلی از مردم کشور ما علاقه دارند که بدانند بازیگران و ستاره های مورد علاقه شان چند سال دارند و چه ماهی به دنیا آمده اند و میزان تحصیلات شان چیست؟این امر ذاتی است و حتی درگفت و گو هایی که پیش از این با برخی از بازیگران سینما و تلویزیون انجام دادیم آن ها هم این مسئله را تایید کرده و می گفتند خود نیز دردورانی که وارد این حرفه نشده بودند علاقه داشتند که بدانند بازیگر مورد علاقه شان چند ساله است.


البته بازیگران و ستاره های سینما و تلویزون ما علاقه ای به اعلام سن و سال واقعی خود نداشته و دوست ندارند این مسئله رسانه ای شود. اما ما تصمیم گرفتیم تحقیقات میدانی در این رابطه انجام دهیم و از منابع مختلف هم چون کتاب ها و دانشنامه سینما و با استفاده از اینترنت تاریخ تولد بازیگران سینمای ایران را آماده کنیم .
لازم به توضیح است که تاریخ تولد بازیگران را از کوچک به بزرگ در چند شماره و هر روز منتشر می کنیم.
لطفا شما هم ما را همراهی کنید و نظرات خوب تان را برای ما بگذارید تا در روزهای آینده از آن ها هم استفاده کنیم.منتظر نظرات خوب شما برای ارائه مطالب بهتر و جذاب تر هستیم. در این شماره بازیگران۳۰ سال را معرفی می کنیم.

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترش


ترانه علیدوستی (متولد ۲۲ دی ۱۳۶۲) بازیگر و مترجم ایرانی ا‌ست. پدر او «حمید علیدوستی» بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و از مربیان کنونی فوتبال ایران است.او در کلاس‌های بازیگری امین تارخ ثبت نام کرد. سال ۱۳۷۹ از طریق همین کلاس‌ها برای بازی نقش «ترانه پرنیان» در فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» انتخاب شد.ترانه به تازگی مادر شده است.

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترشاوتادی(زادهٔ ۱۴ مرداد ۱۳۶۲ در تهران، محله شمیران)دانش آموختهٔ کاردانی معماری داخلی از دانشکده غیرانتفاعی آموزش عالی است. کار خود را با فیلم چشمان سیاه ساخته ایرج قادری آغاز کرد اما برای اولین بار با سریال مهر و ماه به کارگردانی سید فیاض موسوی دیده شد.وی در وبگاه وبگردی با دریافت ۷۵ میلیون تومان برای ۲۵ روز بازی در فیلم پیتزا مخلوط (حسین قاسمی‌جامی)، به عنوان گرانترین زن سینمای ایران معرفی شده است.او فیلم های زن.مرد.زندگی…و لاله را نوبت اکران دارد

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترشوی(زادهٔ ۷ مهر ۱۳۶۲ در تهران) فارغ التحصیل رشته فلسفه، اولین حضور حرفه‌ای او در سینما، ایفای نقش «نقره» در فیلم سربازهای جمعه به کارگردانی مسعود کیمیایی است. وی علاوه بر بازیگری به صورت حرفه‌ای شعر هم می‌گویدوی کتابی با نام شلیک کن رفیق در دست چاپ دارد که توسط انتشارات ثالث برای سال ۱۳۹۲ وارد بازار خواهد شد.


ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترش


او متولد ۱۳۶۲ می باشد. پدر وی سید کمال طباطبایی از تهیه کنندگان سینما و تلویزون می باشد. اولین کار او بازی در "سالاد فصل" فریدون جیرانی بود.بازی در سریال بچه های نسبتا بدآخرین فعالیت هنری اش محسوب می شود.

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترشفیروز آذر ( متولد ۲۵ شهریور ۱۳۶۲ در تهران ) بازیگر و منشی صحنه وخواهرزاده تهمینه میلانی کارگردان سینما است. اودانشجوی رشته معماری است.اولین فعالیت خود را با بازی در فیلم افسانه آه ۱۳۶۹ آغاز کرد


ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترشاومتولد ۱۳۶۲ باریگر سینما و تلویزیون و از دانش آموختگان کلاس‌های امین تارخ و فارغ التحصیل رشته معماری از دانشکده هنر می باشد.او هم اکنون مشغول بازی در سریال«کیمیا» به کارگردانی جواد افشار است.

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترشاو متولد۱۳۶۲ بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. آخرین حضور او در تلویزیون، بازی در نقش سمانه در مجموعه تلویزیونی راه طولانی (۱۳۹۱) است

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترش


او متولد اردیبهشت ۶۲ است.ماهانی به عنوان دستیار صحنه ، دستیار کارگردان و خیلی از عناوین دیگر در سینما حضور داشته اما اولین حضور حرفه ای اش در بازیگری به (( پسران آدم )) باز میگردد. او پس از آن در چهار انگشتی سعید سهیلی زاده هم نقشی کوتاه ایفا کرده است . سپس در فیلم سینمایی خیابان بیست و چهارم بازی کرد.«هیس دخترها فریاد نمی زنند» آخرین فعالیت بازیگری اش محسوب می شود

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترش


صفا متولد۶۲ دیپلم ریاضی و بازیگری دارد.اوتا کنون در فیلم قرنطینه و سریال ها ی عملیات ۱۲۵،رهایی،ستاره های سربی،گمشده،مهمانان ویژه نقش آفرینی کرده است.

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و همسرش,ترانه علیدوستی و دخترش


او متولد ۱۱ اردیبهشت ۱۳۶۲ در تهران بازیگر جوان سینما و تلویزیون ایران است.پاکرو در رشته نقاشی تحصیل کرد و مجرد است.پاکرو تا کنون در فیلم های خط آفتاب،شبکه،چشم، شیر و عسل ،زندگی شیرین،محاکمه،رویای خیس،محکومین بهشت بازی کرده است.khabareno.com

گردآوری بیوگرافی آکاایران گردآوری بیوگرافی آکاایران
تبلیغات