,کوچکترین خلبان جهان,الی گشت,سفر
آکاایران: مصاحبه با جوانترین خلبان هواپیمای مسافربری جهان: کیت مک ویلیام

آکاایران: کوچکترین خلبان جهان

کیت مک ویلیام با ۲۶ سال سن به عنوان کوچکترین خلبان جهان برای پروازهای مسافربری شناخته می شود که در کنار کمک خلبان جوان ۱۹ ساله اش، لوک السورث کار می کند. او که عمرش را صرف یادگیری خلبانی کرده، در نهایت توانست در این سن پایین به عنوان یک خلبان در شرکت هواپیمایی ایزی جت مشغول به کار شود. الی گشت در این متن می خواهد مصاحبه ای را که با کیت، کوچکترین خلبان جهان انجام شده با شما در میان بگذارد؛ پس ما را در ادامه این متن همراهی کنید.

سوال های زیر از کوچکترین خلبان جهان کیت و همکارش لوک پرسیده شده است.

  • با سنی که شما دارید باید در پرواز به عنوان مسافر باشید، نه اینکه خودتان هواپیما را هدایت کنید! چه چیزی باعث الهام شما برای پیگیری این حرفه و دستیابی به آن چیزی شده که هر دو شما در چنین سن جوانی دارید؟

کیت: من از بچگی همیشه دوست داشتم که پرواز کنم، به همین دلیل در سن ۱۳ سالگی به یادگیری خلبانی پرداختم. مدرسه همیشه من را تشویق می کرد تا مانند دیگر دانشجویان به دانشگاه بروم، اما من احساس می کردم که گزینه مناسبی برای من نیست؛ من می خواستم سفر کنم و جهان را ببینم، اما در عین حال گام های اول را به سمت حرفه ای رویای ام برداشتم. بنابراین من به یک مدرسه آموزش پرواز به نام CTC Aviation رفتم که دانشجویان را برای خلبان شدن، تربیت می کرد. این شرکت در انگلستان است، اما آموزش پرواز در نیوزیلند یا آریزونا، ایالات متحده آمریکا انجام می شد. در نیوزیلند یا در حال پرواز بودم و یا از مناظر دیدن می کردم. بعضی ها می گویند این تجربه یک ساله من شبیه یک سال گشت و گذار بسیار بزرگ است!

لوک: از آن موقع که یادم می آید همیشه عشق پرواز داشتم. پدر من هم یک خلبان پروازهای مسافربری است و من از کودکی با صنعت هواپیمایی آشنایی داشتم. زمانی که تصمیم گرفتم که بعد از مدرسه چه کنم، متوجه شدم که علاقه ای به دانشگاه رفتن ندارم و بیشتر دلم می خواد به CTC Aviation رفته و برای خلبان شدن، آموزش ببینم. این کار تجربه من از یک محیط شبه دانشگاهی بود و در طول دوران تحصیلم تجربه این را داشتم که در آمریکا زندگی کرده و به گشت و گذار در آنجا بپردازم.

سفر
  • بعضی از افراد ممکن است کمی احساس ناامنی کنند در مورد اینکه توسط یک تیم پرشور جوان پرواز می کنند. چگونه به این حس پاسخ می دهید؟

کیت: من خودم تا به حال تجربه مسافر یا کادر پروازی را نداشتم که در مورد سن من نگران باشد. من برای اینکه کاپیتان یک شرکت هواپیمایی باشم نسبتا جوان هستم اما سن فقط یک عدد است. همه چیز به تجربه بر می گردد، من بیش از ۷ سال پرواز کرده ام و هزاران ساعت پرواز را تجربه کرده ام. من همان امتحانات و دوره های کاپیتان های دیگر گذرانده و تنها آن ها را در سن کمتری آموخته ام.

لوک: کیت و من آموزش های دقیقی برای اطمینان از اینکه ما مهارت و دانش کافی را داریم، انجام داده ایم. من باور دارم که سن فقط یک عدد است و بر توانایی شما در انجام کار تاثیر نمی گذارد.

الی گشت
  • اولین بار که یک هواپیما را هدایت کردی چند سالت بود؟

کیت: من برای اولین بار کنترل پرواز یک هواپیما را در سن ۱۳ سالگی به دست گرفتم که آن پرواز با دانشجویان خلبانی بود. بعد از ۱۶ سال، من اولین پرواز انفرادی را انجام دهم.

لوک: وقتی ۱۵ ساله بودم، اولین پرواز هواپیما را تجربه کردم؛ اگرچه ما تنها ۳۰ دقیقه در هوا بودیم. در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ پس از تولد ۱۸ سالگی، پروازهای خود را با ایزی جت و CTC Aviation آغاز کردم. در سن ۱۹ سالگی اولین پرواز تجاری ام را با ایزی جت در آوریل امسال انجام دادم.

 مصاحبه با جوانترین خلبان هواپیمای مسافربری جهان: کیت مک ویلیامکوچکترین خلبان جهان
  • شما که کوچکترین خلبان جهان هستید با چه چالش هایی در طول مسیرتان برخورد کرده اید؟ به طور خاص از کیت می پرسیم، آمار نشان می دهد که مسیر خلبان شدن برای خانم ها دشوارتر است. تجربه شما چیست؟

کیت: آموزش به خودی خود بسیار لذت بخش بود، با اینحال بسیار دشوار بود اما ما برای مسئولیت بزرگی آموزش می دیدیم، بنابراین انتظار چنین سختی را داشتیم. البته همچنان هر چند ماه یکبار آزمایش و آموزش های منظیم انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای بالا که در طول آموزش تدریس می شود، حفظ می شود.

لوک: دوره ما بسیار دشوار اما بسیار ارزشمند است، روزهای زیادی را برای تست ها و روش های یادگیری باید گذراند.

کیت: تنها ۵٪ از خلبانان زن هستند، اما من فکر نمی کنم که جنسیت من را تحت تاثیر قرار داده باشد یا تحت تاثیر قرار دهد. من نمی توانم بگویم که خلبان شدن برای زنان دشوارتر است، من فکر می کنم که شاید کمبود خلبان های زن در این صنعت باعث می شود که این امر کمتر قابل دستیابی باشد.

سفر
  • به جوانانی که مایل به خلبان شدن هستند، چه توصیه ای می کنید؟

کیت: اگر شما علاقمند به پرواز و به دنبال شغلی در صنعت هواپیمایی هستید، توصیه می کنم به مدارس خلبانی محلی و باشگاه پرواز اطراف خود مراجعه کنید تا از آن ها مشورت گرفته و یک پرواز کوتاه را نیز تجربه کنید. در اینترنت نیز اطلاعات زیادی در مورد مدرسه های خلبانی، خلبان شدن و … وجود دارد.

لوک: اگر واقعا به پرواز علاقه دارید و آن را به عنوان یک شغل در نظر می گیرد، همین الان برای آن اقدام کنید. اول از همه شروع به تحقیق کنید تا در مورد همه چیز به خصوص مسئولیت سنگنین خلبانی اطلاعات کسب کنید. مانند رفتن به دانشگاه، پیشنهاد می کنم که به موسسه های خلبانی مختلف رفته و موردی که بیشتر مطابق سلیقه شماست را انتخاب کنید. این شغل بسیار جذاب است، من عاشق شغلم هستم و آن را به همه علاقمندان توصیه می کنم.

الی گشت
  • هنگامی که پرواز نمی کنید، آیا فرصت دارید که سفر کنید؟ مکان مورد علاقه شما کجاست و چه جایی را بیشتر برای پرواز دوست دارید؟

کیت: در گاتویک، ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم تا به بیش از ۱۰۰ مقصد با ایزی جت پرواز کنیم و من می توانم از این مقصد ها برای تعطیلات خود استفاده کنم. آخرین سفر من به بوداپست یکی از بهترین مقاصد بود زیرا این شهر بسیار جالبی است. من واقعا از پرواز به مقاصد کرواسی مانند اسپلیت و دوبرونیک لذت می برم زیرا مناظرشان بسیار دلپذیر هستند بنابراین آن ها در لیست من قرار دارند تا برای تعطیلات بعدی به عنوان کوچکترین خلبان جهان به آنجا سفر کنم.

لوک: این شغل برای سفر، فوق العاده است. از اینکه با ایزی جت در گاتویک سفر می کنم بسیار راضی هستنم زیرا می توانم در مقاصد فوق العاده ای بمانم. مقصد مورد علاقه من فارو در پرتقال است زیرا زمانی که جوان تر بودم به عنوان تعطیلات خانوادگی زیاد به آنجا می رفتیم. در آینده دوست دارم به کرواسی سفر کنم زیرا سواحل آن از آسمان بسیار جذاب هستند.

.

منبع : الی گشت

تبلیغات